Уже наступного року у Калуші може скластися ситуація, коли ніде буде вивозити побутові відходи. Як повідомив сьогодні на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки директор КП «Екосервіс» Дмитро Кобилецький, необхідно добудовувати другу чергу полігону захоронення твердих побутових відходів.
Однак, попри те, що полігон експлуатується, ще не завершене будівництво першої його черги. Із 2005 року міська влада і комунальне підприємство звертаються до Івано-Франківської ОДА про виділення коштів на будівництво. Загалом, на завершення полігону необхідно щонайменше, 8 тис. гривень. завершення робіт на першій черзі полігону коштуватиме близько 3 млн. гривень, а друга черга — 8 млн. гривень.
Тим часом, полігон розрахований на захоронення 99 тис. кубометрів відходів на рік. тоді, коли останнім часом так захороняють більше 120 млн. кубометрів. Відтак, з настанням спекотної погоди підвищується ризик загорання полігону.
Велика пожежа сталася на полігоні 2005 року. 2009 року сміття також тіло. Як зазначають еклоги, через кожні 1,5-2 метри сміття має бути ущільнене 25-сантиметровим шаром грунту. Так, зокрема, зменшується ризик загорання. Якщо ж у спеку полігон загориться, процес буде, фактично, неконтрольованими. Інша проблема — стоки з полігону, які, нікуди не виводяться.
Відтак, на полігоні необхідна насосна станція. Вона колись була передбачена. Проте, нині для відновлення її роботи треба 1,5 млн. гривень.
"Якщо не вживати заходів, то вже наступного року на у Калуші може виникнути техногенна катастрофа, коли не буде куди вивозити сміття", — наголосив Дмитро Кобилецький, пишуть Вікна.
Відтак, комісія прийняла рішення звернутися до міської влади з проханням ужити заходів із вирішення проблеми.
Читайте також:
В Івано-Франківську побудують завод по сортуванню твердих побутових відходів за 32 мільйони