Увічнили пам'ять: в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Ярославу Ксьонжеку

В Івано-Франківську на фасаді ліцею №15 відкрили анотаційну дошку Ярославу Ксьонжеку.

Про це повідомив мер міста Руслан Марцінків, пише Фіртка.

Ярослав Ксьонжек, ветеран АТО з 2015 року, з перших днів повномасштабного вторгнення без вагань став на захист Батьківщини. Сержант, стрілець-санітар 110-ї ОМБр, він проявив героїзм у боях за Мар'їнку та Авдіївку. За що був відзначений відзнакою «За оборону України». Загинув 15 жовтня 2023 року, під час жорстоких боїв за Авдіївку.

Директор ліцею №15  Василь Бойчук наголосив на тому, що пам'ять про Героїв є мотивацією продовжувати боротьбу. Він закликав присутніх ніколи не забувати про подвиг Ярослава та інших захисників, підкресливши, що їхня жертва є вічним нагадуванням про ціну свободи України.

“Хлопці наші, які сьогодні тут, перед нами, і ті, які сьогодні в нас у місті, — подивимся їм у вічі, коли проходитимемо через наші пам’ятні Алеї. Вони закликають нас не здаватися, не падати духом.

Сьогодні на своє шкільне подвір’я повернувся наш випускник Ярослав Ксьонжек, щоб стати у вічний стрій з нашими випускниками, своїми побратимами. Щоб ми пам’ятали, і тепер, і завжди, і навіки вічні, що вартує нам наша Україна. Їхня жертва закликає нас боротися”, — говорить директор ліцею №15 Василь Бойчук.

Донька загиблого воїна, Анастасія, поділилась спогадами про батька, як про людину великої душі, люблячого тата, та вірного товариша. Вона розповіла, що її батько завжди був готовий прийти на допомогу, та розрадити в тяжку хвилину. Останні слова, які вона сказала батькові, були слова любові. На превеликий жаль, через декілька днів, він загинув.

“Батько був простою і прекрасною людиною водночас. Його жартівливі історії були неповторними та сповнені харизми. Він був невід’ємною частиною нашого життя. Завжди допомагав близьким справою, або хорошою порадою.

Тато нас любив, навчав, дбав про нашу родину і охороняв наш спокій. Наша сім’я пишається його рішенням. 7 жовтня я останній раз чула голос мого батька. Я сказала, що люблю його і щоб він беріг себе. 15 жовтня його не стало, наша сім’я втратила опору, а Україна — Героя”, — зі сльозами на очах ділиться донька загиблого Анастасія.

Міський голова Руслан Марцінків розповів про допомогу 110 бригаді в Авдіївці, де служив Ярослав Ксьонжек. Він запевнив, що міська влада зробить усе можливе, щоб допомогти нашим воїнам і щоб пам'ять про тих, хто загинув, жила вічно. Крім того, мер міста закликав до щоденної хвилини мовчання о 9:00, щоб вся громада вшановувала пам'ять Героїв.

 “Мені довелося бути на командному пункті 110 бригади, яка боронила тоді Авдіївку, і неодноразово ми передавали тоді дрони. Тому, що ситуація тоді була дуже погана: з трьох сторін були оточені хлопці, і кожен дрон був на вагу золота. Саме в той час, коли пан Ярослав загинув.

Ми докладемо максимум зусиль, щоб всі хлопці та дівчата були гідно пошановані громадою. І ця анотаційна дошка насправді не для рідних — для рідних є могила, є пам’ять, а це, в першу чергу, анотаційна дошка для нас.

Для всіх, хто буде тут приходити, вчитися і пам’ятати, якою ціною сьогодні дається Україна. Також звертаю увагу, що ми повинні пам’ятати та кожного дня о 9 годині ранку зупинятися вшановувати пам’ять наших Героїв.

Якщо кожен зупиниться, зупинить свій автомобіль і вшанує пам’ять — це покаже, наскільки ми сьогодні шануємо пам’ять наших Героїв”, — підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.


Редакція Фіртки висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Світла пам'ять Героям України!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних


Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

558
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2566
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2447 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2230 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2966
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2754 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

579

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1252

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1328

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2135
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

753
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

472
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

834
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43652
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3225
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1162
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2154
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35379 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

331
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

456
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

676
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

812