Успіх Прикарпаття у високоосвічених людях: УДАР презентував основні пріоритети партії

Сьогодні, 10 вересня, партія УДАР в Івано-Франківській області презентувала програму, з якою йде на вибори.

Як зазначив лідер партії "УДАР (Український Демократичний Альянс та Реформи) Віталія Кличка" в Івано-Франківській області Юрій Соловей, команда визначила пріоритетними галузями в розвитку громад області освіту, медицину та спорт, інформує Фіртка.

Лідер прикарпатського осередку партії УДАР Юрій Соловей наголосив, що партія завжди стояла на проукраїнських позиціях.

"Сьогодні УДАР самостійно відновлює свою активну політичну позицію в українському політичному житті. На відміну від інших політсил УДАР завжди опирався у своїй діяльності на програмні цілі. УДАР - це проукраїнська правоцентристська політична сила. І це ідеологічне позиціонування зберігається протягом багатьох останніх років. Йдучи на вибори на регіональному рівні, крім чіткої позиції на національному, ми сформували програму партії УДАР на Прикарпатті. Ми не просто говоримо про те, що ми хочемо щось змінити, а говоримо, що саме ми хочемо змінити", - зазначив Юрій Соловей.

Політик нагадав, що будучи народним депутатом, він був співавтором децентралізаційних законів України, які дали можливість серйозно збільшити надходження до місцевих бюджетів.

"Дивлячись на бігборди та риторику інших політичних сил на Прикарпатті ми бачимо, що сьогодні в пріоритеті бруківка, мости, дороги, фасади. Але в мене питання: де в цьому пріоритеті людина?  Тому УДАР пропонує абсолютно альтернативну програму розвитку Прикарпаття. Успіх області ми бачимо через  сучасну розвинену освіту, захищеного соціальними стандартами та забезпеченого всім необхідним вчителя. Успіх країни не у фасадах, не у бруківці, не у дворах і не в каналізації. Успіх Прикарпаття у високоосвічених людях", - каже Юрій Соловей.

УДАРівці пропонують щорічно спрямовувати не менше 45% бюджету розвитку області на оновлення та будівництво закладів освіти. У бюджеті розвитку на 2020 рік на цю сферу виділяється лише 39%.

У своїй програмі УДАР пропонує закупівлю для освітян 3% житла, яке щорічно здається в новобудовах Прикарпаття. Крім того, пропонують виділення бюджетних коштів на технічні засоби навчання для застосування новітніх технологій під час аудиторного та дистанційного навчання. При цьому увагу приділятимуть не лише дошкільній та шкільній освіті, але й вищій.

Серйозний розвиток медицини починаючи з осучаснення лікарень, завершуючи потужним соцпакетом для медика - це УДАРівці визначили другим основним пріоритетом розвитку.

Тому пропонують виділяти не менше 20% бюджету розвитку області на оновлення лікарень та поліклінік. Зараз на це передбачено близько 16%.

Для підтримки медпрацівників планується закупівля коштом бюджету 2% житла, яке щорічно здається у новобудовах в громадах Івано-Франківщини. Також команда УДАРу пропонує запровадити щорічну закупівлю страхових полісів для кожного  прикарпатського медика коштом обласного бюджету.

"Ми вважаємо, що сьогодні  у громаді є абсолютно достатньо ресурсів для того, щоб кожен медичний працівник, а не тільки лікар, мав повний соціальний пакет", - додає політик.

Третім основним пріоритетом команда УДАРу виокремила спортивну галузь.

Не менше 10% бюджету розвитку УДАР передбачає спрямовувати на розвиток спортивної інфраструктури. Зараз ця цифра становить 6,3%. Крім цього, на заняття спортом дітям у віці від 5 до 17 років пропонують щорічно виділяти з бюджету області 1200 гривень.

На підтримку тренерів та спортсменів команда УДАР пропонує спрямовувати 2% житла, яке здається у новобудовах.

УДАРівці наголошують, що при розподілі бюджету про спорт згадують чомусь в останню чергу. У нас єдина область в Україні, яка не має спортивного комплексу. Тому виступають за те, що у кожному селі мають бути спортмайданчики, басейни і щоб тренери отримували достойну заробітну плату.

Представник команди, директор підприємства "Зелене господарство" Ярослав Дарвай озвучив цифри бюджету розвитку Івано-Франківська на 2020 рік.

За його словами, цьогоріч на розвиток освіти у місті закладено 2,2%, медицини - 0,28%, спорту - 0,21%.

"На думку представників команди УДАР в місті Івано-Франківську ці цифри є ганебними.  Наше завдання на наступний рік на освіту спрямувати 20%, медицину - 20% та спорт - 10% бюджету розвитку. Ми знаємо як це зробити. Ті речі, які відбуваються зараз в Івано-Франківську нормальні, але вони є "фасадними" та спрямовані на тимчасове, на сьогоднішній піар. А ми говоримо про фундаментальні речі. Наше завдання змінити ці позорні цифри", - каже Ярослав Дарвай.

У фокусі уваги обіцяють тримати й розвиток культури.

"Нам потрібно будувати великі сцени, концертні майданчики, де можна поставити серйозні полотна, кантати. Культура - це та річ, яка об'єднує, це обличчя, візитівка нації, пробудження патріотизму у кожному з нас та цілої держави", - додав керівник хору «Воскресіння» Володимир Рудницький.

В УДАРі впевнені, будівництво інфраструктурних об’єктів є не менш важливим, але необхідно дбати й про комфортне життя та розвиток кожної особистості у довгостроковій перспективі.


10.09.2020 1783
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1591
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1694
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1681
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4963 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1983 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1381

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

240

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

570

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

732

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

862
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3495
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10058
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

710
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25942
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7569
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

764
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

939
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1266
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1091
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

708
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

942
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

815