Усі можливі види ендоскопічної допомоги надають медики Івано-Франківська

 

 

Ендоскопічна допомога в Центральній міській клінічній лікарні надається населенню Івано-Франківська багато років.

 

Раніше в медичному закладі працював ендоскопічний кабінет, але два роки тому, за підтримки і сприяння головного лікаря міста Тараса Масляка, було вирішено відкрити окреме відділення – ендоскопічний центр, який і розпочав роботу з червня минулого року.

 

«Ендоскопічна допомога – це обстеження, діагностика і операції на органах шлунково-кишкового тракту і бронхо-легеневої системи, які виконуються за допомогою ендоскопічного обладнання. Тобто обладнання, яке дає можливість без розрізу, через фізіологічні отвори організму, пройти у внутрішні порожнисті органи і провести певні маніпуляції або оперативні втручання», – розповідає завідувач ендоскопічного центру діагностики та лікування, головний позаштатний ендоскопіст міста Олександр Гасанов.

 

Якщо в багатьох лікувальних установах Івано-Франківська виконують тільки гастроскопію – обстеження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту: стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки, то відділення Центральної міської клінічної лікарні надає пацієнтам усі відомі в світі види ендоскопічної допомоги.

 

Дуже мало закладів проводять таку процедуру, як ендоскопія кишківника. І жоден міський лікувальний заклад не робить колоноскопію – обстеження і операції на товстому кишківнику. Окрім того, п’ять років тому Олександр Гасанов запровадив у міських лікувальних установах Івано-Франківська проведення процедури бронхоскопії, при якій лікар має змогу «зайти» в трахео-бронхіальне дерево і надати допомогу пацієнтові при застійній пневмонії чи важких бронхітах, які не лікуються медикаментозно, або ж пацієнтам, які перебувають у комі.

 

Також у відділені проводяться ендоскопічні маніпуляції та операції, найчастіше – зупинки кровотеч з виразок або ракових процесів, видалення доброякісних утворів або, на ранній стадії, і злоякісних. При виявленні пухлинного утвору медики можуть провести біопсію – захопити декілька клітин і з’ясувати, чи це дійсно пухлина. Тривалість такої операції – не більше 10 хвилин.

 

«Якщо говорити про патологію шлунку і дванадцятипалої кишки, то найчастіше в івано-франківців зустрічаються гастрити. Кількість хронічних гастритів збільшується щороку. На це має вплив екологія та спосіб харчування. Наявний також медикаментозний вплив, мова про ліки, які пацієнти купують не за призначенням лікаря, а надивившись різної реклами. Дуже велика кількість виразок. Розповсюдженими є випадки раку шлунку.

 

Серед проблем з кишківником, завдяки наявному у нас сучасному обладнанню, ми виявили чимало випадків раку, домінуюча кількість з них на тій стадії, коли пацієнта ще можна прооперувати. Велика кількість поліпів – доброякісних новоутворів. Дуже актуальною є злукова хвороба, або ж спайки. Найчастіше вона виникає в людей після оперативних втручань.

 

Також досить часто ми виявляємо гострі бронхіти, які виникають у реанімаційних пацієнтів. Знаходили рак бронхів у пацієнтів, які зверталися з іншою патологією, але при обстеженні було діагностовано і таке захворювання», – повідомляє Олександр Гасанов.

 

Якщо раніше ендоскопічне обстеження можна було пройти лише після спрямування лікаря-терапевта, то з початком роботи при ЦМКЛ консультативної поліклініки пацієнти можуть звертатися до медичного закладу напряму та якнайшвидше, в той же день, отримати ендоскопічну допомогу.

 

Існують певні симптоми, які мають насторожити людину і при яких варто одразу звернутися до лікаря. Це нічим не вмотивоване відчуття слабості, яке може бути ознакою захворювання шлунково-кишкового тракту, або навіть онкопроцесу. Існують більш вузькі скарги: кашель, який не проходить тривалий час і не пов’язаний із застудними процесами, відсутність апетиту або надмірне бажання поїсти, особливо у нічний час – можуть бути ознакою виразки. Диспептичні явища – часті здуття живота, відрижка, нудота, блювання, гикавка. Такі симптоми, як біль, розлади стільця, сильне схуднення – все це причина звернутися до медиків і пройти медичний огляд.

 

Часто люди бояться ендоскопічного обстеження, або як називають в народі, „ковтання шлангу”. Лікарі пояснюють: боятися не варто. Сучасні апарати мають товщину не більше 8 мм, а середньостатистичне обстеження шлунку відбувається 1,5-2 хв.

 

Медики застосовують місцеве знеболення, яке зменшує відчуття дискомфорту, дуже часто для пацієнтів задіюють медикаментозний сон. Це не наркоз, але процедура дає можливість пацієнту спати 3-5 хв. і не відчувати під час ендоскопічного обстеження ні болю, ні дискомфорту.

 

Олександр Гасанов наголошує: «Наш ендоскопічний центр має найкраще в області обладнання, тут наявні 11 різноманітних найсучасніших ендоскопічних апаратів. Працює три оглядові кабінети, що дає можливість диференційовано підходити до патологій. Простіше кажучи, в кабінетах, в яких оглядаються шлунки, усюди в світі заборонено оглядати кишківники. Це принципово і радикально. Ми дуже вдячні головному лікарю міста Тарасу Масляку, адже саме він допоміг відкрити ендоскопічне відділення та посприяв отриманню нами новітнього обладнання. Не варто боятися проходити ендоскопічне обстеження, адже досить часто саме воно допомагає виявити хворобу на ранній стадії і врятувати життя”.

 


10.10.2016 1805 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2820
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20964
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1922
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1308 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3994

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

634

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2097

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

783

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

48
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

49
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

709
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

719 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

845
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795