Усі можливі види ендоскопічної допомоги надають медики Івано-Франківська

 

 

Ендоскопічна допомога в Центральній міській клінічній лікарні надається населенню Івано-Франківська багато років.

 

Раніше в медичному закладі працював ендоскопічний кабінет, але два роки тому, за підтримки і сприяння головного лікаря міста Тараса Масляка, було вирішено відкрити окреме відділення – ендоскопічний центр, який і розпочав роботу з червня минулого року.

 

«Ендоскопічна допомога – це обстеження, діагностика і операції на органах шлунково-кишкового тракту і бронхо-легеневої системи, які виконуються за допомогою ендоскопічного обладнання. Тобто обладнання, яке дає можливість без розрізу, через фізіологічні отвори організму, пройти у внутрішні порожнисті органи і провести певні маніпуляції або оперативні втручання», – розповідає завідувач ендоскопічного центру діагностики та лікування, головний позаштатний ендоскопіст міста Олександр Гасанов.

 

Якщо в багатьох лікувальних установах Івано-Франківська виконують тільки гастроскопію – обстеження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту: стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки, то відділення Центральної міської клінічної лікарні надає пацієнтам усі відомі в світі види ендоскопічної допомоги.

 

Дуже мало закладів проводять таку процедуру, як ендоскопія кишківника. І жоден міський лікувальний заклад не робить колоноскопію – обстеження і операції на товстому кишківнику. Окрім того, п’ять років тому Олександр Гасанов запровадив у міських лікувальних установах Івано-Франківська проведення процедури бронхоскопії, при якій лікар має змогу «зайти» в трахео-бронхіальне дерево і надати допомогу пацієнтові при застійній пневмонії чи важких бронхітах, які не лікуються медикаментозно, або ж пацієнтам, які перебувають у комі.

 

Також у відділені проводяться ендоскопічні маніпуляції та операції, найчастіше – зупинки кровотеч з виразок або ракових процесів, видалення доброякісних утворів або, на ранній стадії, і злоякісних. При виявленні пухлинного утвору медики можуть провести біопсію – захопити декілька клітин і з’ясувати, чи це дійсно пухлина. Тривалість такої операції – не більше 10 хвилин.

 

«Якщо говорити про патологію шлунку і дванадцятипалої кишки, то найчастіше в івано-франківців зустрічаються гастрити. Кількість хронічних гастритів збільшується щороку. На це має вплив екологія та спосіб харчування. Наявний також медикаментозний вплив, мова про ліки, які пацієнти купують не за призначенням лікаря, а надивившись різної реклами. Дуже велика кількість виразок. Розповсюдженими є випадки раку шлунку.

 

Серед проблем з кишківником, завдяки наявному у нас сучасному обладнанню, ми виявили чимало випадків раку, домінуюча кількість з них на тій стадії, коли пацієнта ще можна прооперувати. Велика кількість поліпів – доброякісних новоутворів. Дуже актуальною є злукова хвороба, або ж спайки. Найчастіше вона виникає в людей після оперативних втручань.

 

Також досить часто ми виявляємо гострі бронхіти, які виникають у реанімаційних пацієнтів. Знаходили рак бронхів у пацієнтів, які зверталися з іншою патологією, але при обстеженні було діагностовано і таке захворювання», – повідомляє Олександр Гасанов.

 

Якщо раніше ендоскопічне обстеження можна було пройти лише після спрямування лікаря-терапевта, то з початком роботи при ЦМКЛ консультативної поліклініки пацієнти можуть звертатися до медичного закладу напряму та якнайшвидше, в той же день, отримати ендоскопічну допомогу.

 

Існують певні симптоми, які мають насторожити людину і при яких варто одразу звернутися до лікаря. Це нічим не вмотивоване відчуття слабості, яке може бути ознакою захворювання шлунково-кишкового тракту, або навіть онкопроцесу. Існують більш вузькі скарги: кашель, який не проходить тривалий час і не пов’язаний із застудними процесами, відсутність апетиту або надмірне бажання поїсти, особливо у нічний час – можуть бути ознакою виразки. Диспептичні явища – часті здуття живота, відрижка, нудота, блювання, гикавка. Такі симптоми, як біль, розлади стільця, сильне схуднення – все це причина звернутися до медиків і пройти медичний огляд.

 

Часто люди бояться ендоскопічного обстеження, або як називають в народі, „ковтання шлангу”. Лікарі пояснюють: боятися не варто. Сучасні апарати мають товщину не більше 8 мм, а середньостатистичне обстеження шлунку відбувається 1,5-2 хв.

 

Медики застосовують місцеве знеболення, яке зменшує відчуття дискомфорту, дуже часто для пацієнтів задіюють медикаментозний сон. Це не наркоз, але процедура дає можливість пацієнту спати 3-5 хв. і не відчувати під час ендоскопічного обстеження ні болю, ні дискомфорту.

 

Олександр Гасанов наголошує: «Наш ендоскопічний центр має найкраще в області обладнання, тут наявні 11 різноманітних найсучасніших ендоскопічних апаратів. Працює три оглядові кабінети, що дає можливість диференційовано підходити до патологій. Простіше кажучи, в кабінетах, в яких оглядаються шлунки, усюди в світі заборонено оглядати кишківники. Це принципово і радикально. Ми дуже вдячні головному лікарю міста Тарасу Масляку, адже саме він допоміг відкрити ендоскопічне відділення та посприяв отриманню нами новітнього обладнання. Не варто боятися проходити ендоскопічне обстеження, адже досить часто саме воно допомагає виявити хворобу на ранній стадії і врятувати життя”.

 


10.10.2016 1788 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2312
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1071
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1031
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2183
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3627
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2572 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

879

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

763

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

713

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

702
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10379
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1228
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5353
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1076
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2867
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1228
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

455
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

328 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

767
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

658
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

708