Уролог – чоловічий чи жіночий лікар?

Перекліта Михайло Володимирович – лікар-уролог, андролог, сексопатолог медичного центру Оксфорд Медікал

Урологія – це широка галузь сучасної медицини, адже вона поєднує консервативні та хірургічні методи лікування різного роду захворювань сечостатевої системи, а також містить у собі такі підрозліли медицини як андрологія, сексопатологія, онкоурологія та ін.  

Існує міф, що уролог лікує тільки чоловіків.

Тому у даній статті ми розглянемо більш детально у яких випадках жінкам варто звернутися до уролога.

Що лікує лікар-уролог?

Уролог займається діагностикою та лікуванням:

  • інфекційно-запальних захворювань сечовидільної системи у чоловіків та жінок;
  • захворювань, що передаються статевим шляхом у чоловіків;
  • вроджених аномалій сечовидільної системи у чоловіків та жінок;
  • зниження лібідо у чоловіків;
  • еректильних порушень та порушень еякуляції у чоловіків;
  • структурних та функціональних порушень сечостатевої системи;
  • захворюваннь репродуктивної системи у чоловіків та ін.

До уролога варто звернутися при появі частих позивів до сечопуску, в’ялому струмені сечі при сечопуску, нетриманні сечі, у випадку, якщо ви відчуваєте біль чи печіння під час та вкінці сечопуску, біль у попереку та внизу живота, в пахових ділянках, ділянці промежини та органах калитки, помітили зміни кількості та кольору сечі, появі каламутного осаду, порушеннь з боку інтимного життя, безплідді та ін.

Чому прийнято вважати що уролог це тільки «чоловічий» лікар?

Співвідношення звернень за медичною допомогою до лікаря-уролога серед чоловіків та жінок складає 6:1 відповідно. Це пояснюється тим, що урологія займається діагностикою, лікуванням захворювань сечової та статевої системи у чоловіків та тільки – сечовидільної системи у жінок. Діагностикою та лікуванням захворювань жіночої статевої системи займається галузь медицини – гінекологія.

Варто зауважити, що анатомічно - статева та сечовидільна система у чоловіків є нероз’єднаною. Тобто захворювання уретри чи сечового міхура, наприклад, можуть значно порушувати діяльність статевих органів, а інфекції , що передаються статевим шляхом, в однаковій мірі уражають як статеві, так і сечовидільні органи.

Уролог для жінок

Гінекологія, звісно, займається діагностикою та лікуванням надзвичайно широкого спектру жіночих захворювань але бувають ситуації, коли лікуванням інфекційно-запальних захворювань у жінок повинен займатися лікар-уролог. Звернутися до уролога варто у випадку: ускладненого, часторецидивуючого циститу, гострого пієлонефриту,   сечокам’яній хворобі, явищах нетримання сечі, у випадку виявлення аномалій розвитку сечовидільної системи та ін.

Беззаперечно, сечовидільна система у жінок не є такою як у  чоловіків. Існують фактори, які роблять жінку більш вразливою до урологічних захворювань. Наприклад: сечовипускний канал у жінок є набагато коротшим (3-5 см.) та ширшим  ніж у чоловіків, що при сприяючих факторах (переохолодженні, незахищених статевих контактах, недотриманні правил гігієни та ін.)  сприяє швидкому проникненні збудників та розвитку інфекційно-запальних захворювань (циститу, пієлонефриту). Відповідно, про таке захворювання, як гострий цистит, не з чуток знає кожна друга жінка.

Також жінкам варто звернутися до уролога у таких випадках:

  • при появі болевого синдрому в проекції нирок та внизу живота;
  • частому, болючому сечопуску;
  • появі крові в сечі;
  • ургентних (наказових) позивах до сечопуску, нетриманні сечі;
  • гострій затримці сечі;
  • аномаліях розвитку сечовидільної системи;
  • сечокам’яній хворобі та ін;

Часто із цими симптомами жінки звертаються до гінеколога проходячи обстеження та лікування з даного приводу. Часто у випадку неправильно лікування -таке просте захворювання (на перший погляд) як цистит або пієлонефрит може перейти у хронічну форму, що значно ускладнює лікування та погіршує якість життя! Будьте уважними до знаків свого організму. Звертайте увагу на своє здоров’я та у випадку будь-яких проблем – не затягуйте із візитом до лікаря!


Телефони для запису на прийом:

+38 (034) 2 777 299;

+38 (067) 3 777 299;

+38 (050) 3 777 299

 

 Партнерський матеріал


26.06.2020 5895
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

217
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1337
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2436 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3584
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2907
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2117

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

584

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

429

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1609

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1766
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

255
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

475
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

771
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4937
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

331
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

845
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10091
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

471
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

224
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

344
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

372
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

691