Юрій Садовий: Проект консервації Домбровського кар’єру, до якого хоче повернутися влада — диверсія

 

У вівторок, 26 червня, на Домбровському кар’єрі у Калуші разом із місцевою владою побував голова ОДА Михайло Вишиванюк.

 

Причина візиту — публікації у ЗМІ про початок незворотних руйнівних процесів, що можуть загрожувати безпеці мешканців Калущини.

 

Після того перший заступник голови ОДА Василь Плав’юк провів спільне засідання районної та міської комісій із надзвичайних ситуацій у залі засідань виконавчого комітету.

 

— Днями ОДА отримала підтвердження з Мінприроди та Кабміну про виділення 6 млн. гривень. Крім того, вже упродовж двох місяців на рахунках знаходяться 744 тис. гривень, за які має проводитися комплексний моніторинг стану Домбровського кар’єру. Тепер нам потрібно визначитися із переліком робіт та виконавцем, — заявив Василь Плав’юк. — Сьогодні ми переконалися, що процеси, які відбуваються на Домбровському кар’єрі, — прогнозовані, — стверджує голова Калуської РДА Василь Петрів. — Ситуація не могла розвиватися по-іншому, бо роботи із укріплення північного борту було виконано всього на 19%. Кажуть, що з-під порід Домбровського кар’єру просочується річка. Але це не так. Просто із розмитих пустот виходить мутна вода, адже, крім солей, вона розмиває ще і глиняні маси. Нині обласна та місцева влада розглядають варіант повернутися до проекту із консервації Домбровського кар’єру, який розробив Львівський науковий інститут “Гірхімпром”.

 

Нагадаємо, на прес-конференції наприкінці травня міський голова Ігор Насалик повідомив, що проект по Домбровському кар’єру, який розробив львівський інститут “Гірхімпром”, науковці визнали хибним. Із цією тезою погодився і заступник директора ДНДІ галургії, завідувач геологічною лабораторією Юрій Садовий.

 

— Ми давали вихідні дані для розробки цього проекту, які базувалися на наших багаторічних дослідженнях, на практичному знанні та прогнозуванні розвитку ситуації, — стверджує він. — Але ці дані були повністю проігноровані. Тобто, концепція була прийнята зовсім інша, ніж та, яку пропонували ми. Рівень розсолів у кар’єрі вже не дає можливості розвантажуватися тим розсолам, які знаходяться під відвалами. І ці розсоли вже років 4, як пішли під Калуш. Відколи почали втілювати у життя цей проект, відколи затопили дренажну траншею, розсоли почали рухатися більш інтенсивно у напрямку Калуша, у напрямку природного стоку водоносного горизонту. Моніторинг стану Домбровського кар’єру потрібно робити завжди, навіть тоді, коли втілюється проект. І якраз ці дослідження доведуть, що проект помилковий. Я би навіть сказав, що це — не помилка, а диверсія.

 

 

Читайте також:

У Калуші відновлять міст за 5 мільйонів гривень

Проект науковців щодо Домбровського кар’єру держава визнала антинауковим?


29.06.2012 2299 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

537
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1205
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2859 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2341
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3205
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2786

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

70

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

606

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

623

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1158
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3054
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20565
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

789
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

361
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

952
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5652
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7523
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1106
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

450 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

830
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1180 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1703 1