Юрій Филюк: Живу тим, що є зараз

 

Юрій Филюк – один із співвласників мережі – “23 ресторани”, головний ідейник Теплого міста, візуального стилю Івано-Франківська та громадського ресторану UrbanSpace100. Його часто називають романтиком Франківська, а він, у свою чергу, усі романтичні ілюзії перетворює у якісні продукти.

 

Для мене завжди було чи не найцікавіше, як зародилося «23» в Івано-Франківську. Четверо амбітних людей приїхали у це місто і що, власне, мотивувало Вас створити тут мережу ресторанів?

Якщо дуже коротко, ми жили у Києві, де займалися бізнесом. В кризу його довелося заморозити, і ми вирішили поїхати у Франківськ на літо, щоб провітритися і подумати чим би то зайнятися далі. Щоб не було нудно купили апарати із морозивом, які у свою чергу розкидали по центру, непогано заробляли. Потім подумали, що можна зробити ще щось і згадали, що колись у Бельгії бачили гофри, тоді ж поставили невелику палатку із бельгійськими гофрами. Із наближенням осені стояли питання: «Що робити далі, куди їхати і як жити?» Ризикнули і вирішили відкрити кафе на базі тих же ж гофр. Саме так зародилася Manufactura. На той момент про мережу ще ніхто не думав. Ми просто рухалися крок за кроком.

 

Вас четверо, усі абсолютно різні між собою й з різних куточків України, чи часто виникають суперечності щодо створення продукту?

 Базові цінності, які ми несемо є спільними для Всіх нас. Це той момент, який дозволяє різних за образом мислення людей поєднати в команду. Я прихильник теорії Адізеса – немає ідеальних керівників, а є мудрі керівники, які збирають команду людей із різними талантами. Власне, мені пощастило, і така команда сформувалася і у нас.

 

Яку мету Ви ставите перед собою?

Якщо говорити про «23 ресторани», то це створити 23 живих ресторани.

 

А що, власне, означає «живий ресторан»? Які його критерії?

Я визначаю для себе живий ресторан чи ні в перші 30 секунд перебування в ньому. По-перше, чи охайно у закладі і як слідкують за ним. По-друге, як Тебе зустріли, і чи зацікавлені вони Тобою, коли Ти заходиш до них. Власне, реакція на Тебе демонструє чи є життя у закладі, чи виступає він живим організмом, де люди люблять проводити свій час.

 

юрко

 

Ідейних кафе та ресторанів у Івано-Франківську дуже мало та все ж конкуренція існує. Як Ви справляєтесь із нею?

Знаєш, можливо, на початку ми ще звертали на це увагу, зараз ж взагалі не орієнтуємося на конкурентів, якщо їх можна так назвати. Я прихильник того, що треба думати не як перемогти конкурента, а, у випадку Франківська, як об’єднати партнерів по цеху заради спільного розвитку та просування на ринку.

 

Ви стали основними ідейниками створення візуального стилю Івано-Франківська. Зрозуміли, що для міста потрібно дещо більше, аніж 23 живих ресторанів?

Це швидше питання внутрішньої зони комфорту. Ми повернулися із великого міста у маленьке, і попри всі переваги Франківська, тут часто бувало нудно й хотілося якоїсь динаміки, до якої звикли у столиці. Відчуття тимчасовості перебування нас не покидало довгий період часу. А в якийсь момент прийшла думка: «А чому б не постаратись, щоб і у Франківську було динамічно, цікаво та прогресивно?» Амбітність цієї ідеї заразила нас.

 

юрко2

Після представлення Франківську логотипа, в інтернеті посипався шквал критики. Ти вклав багато зусиль у цей продукт, тому як сприйняв ці не надто позитивні настрої міста?

Ну, насправді, шквал негативу був очікуваний. По-перше, будь які нові речі важко сприймаються, а по-друге, така кількість емоцій говорить про силу продукту. Ми розуміли, що цей негатив із часом буде розсіюватися, десь так воно і сталось, зараз навіть колись ярі противники стилю стали його прихильниками.

 

В який момент зародилася ідея створення громадського ресторану – UrbanSpace?

За розмовою із друзями в “Говорить Івано-Франківськ”.….

 

…власне, ГІФ виконав одну із своїх місій – інтелектуальна говорильня міста…

…так, наговорили. Спочатку зародилася ідея громадського ресторану. Це була початкова концепція, що 100 людей «скидуються» по 1 000 $ і за зароблені гроші роблять різні хороші справи. А ідея створення UrbanSpace («міський простір» – Ю.К) зародилась після того, як я побачив декілька таких закладів у Відні та Братиславі і зрозумів, що це саме те з чим хочеться працювати.

 

Коли планується його відкриття?

Наразі робочою датою є 15 листопада.

 

Юрко4

Юрка Филюка дуже часто називають романтиком Франківська. Що планує романтик далі?

Ця робота – це моє життя. І вона мені подобається. А взагалі, живу тим, що є зараз.

 

juliakushnir.com


04.08.2014 1013 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1422
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2689
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2206
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2278
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6836 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2558 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

446

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1278

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1376

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1547
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

396
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

261
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

666
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

154
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26626
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

630
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10560 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

164
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

186
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

498
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

641
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

706