Юрій Филюк розповів про підготовку до запуску радіо нового покоління в Івано-Франківську (відео)

 

/data/blog/89233/e62e59d8835f31c632a6d235814af1c2.jpg

 

На початку листопада в Івано-Франківську з’явиться радіо нового покоління — Urban Space Radio. Його студія у вигляді скляного куба розміститься в громадському ресторані Urban Space 100.

 

Ініціатором створення стала платформа Тепле Місто. Один із її засновників — керівник компанії 23 ресторани Юрій Филюк — розповів про цей та інші міські проекти, пише Фіртка з посиланням на hromadske.tv.

 

Про створення платформи Тепле Місто

— Якщо дуже коротко, то після університету я опинився в Києві й разом з друзями ми запустили бізнес, який успішно розвивали, але в 2008 році через фінансову кризу довелось тимчасово заморозити ту справу і ми поїхали у Франківськ просто, щоб провітрити мізки, подумати, чим далі займатись, і досить випадково зайнялись новим бізнесом — ресторанним — і залишились.

І десь після трьох років життя в Франківську прийшло усвідомлення, що тісно після великого міста, не вистачало драйву, не вистачало якогось інтелекту, викликів. І було два варіанти виходу: або їхати кудись, назад в Київ чи на інші амбітніші ринки, або виникла така амбітна ідея: давайте спробуємо розпочати ринок саме там, де ми зараз є. Народилася ідея створити одне окреме середовище Тепле Місто і вже зараз після півтора року діяльності ми вже його перейменували в платформу для інших середовищ і для синергії між ними.

 

Про візуальний стиль Івано-Франківська і ресторан Urban Space 100

— Філософія така, що місто компактне, комфортне і в цілому тепле для людей природно за рахунок того, що воно маленьке, таке slow city. Ми вирішили підкреслити таку перевагу й віримо в зміни знизу вверх. Є така патерналістська сторона бачення, що хтось має прийти, щось зробити, поміняти, і всім стане добре. А є протилежна логіка, яка говорить: давайте думати, що конкретно ми можемо зробити самі, давайте подумаємо, хто і що готовий робити, об’єднуватись і завдяки цій синергії нести зміни знизу вверх. Ми придумали перший проект — візуальний стиль міста Івано-Франківська. І нам важливо було відпрацювати момент об’єднання і показати мешканцям, що робити спільні справи ефективно, приємно, корисно і вигідно для кожного.

Після того, як ми створили цей візуальний стиль міста, запустили вже наступну ініціативу — Urban Space 100. Там ідея полягала в тому, що 100 меценатів профінансували створення громадського простору, кожен вклав по 1000 у.о., і ми за ці кошти відкрили громадський ресторан, який є ще й подієвим майданчиком. Його завдання — активізувати людей на рух, на якісь позитивні зміни, і 80% від усіх зароблених коштів цього закладу йдуть на проект розвитку міста, згідно з його статутними цілями. Раз на квартал відбувається віче безпосередньо в самому ресторані. Це єдині закриті події, які відбуваються в Urban’і, бо всі решта принципово відкриті. Управлінська компанія, що відповідає за бізнес-сторону цього підприємства, звітує, показує фінансові результати за поточний період і вже ті сто інвесторів приймають рішення, куди ці кошти направити, тобто вони роздають гранти різним міським ініціативам.

В нас не було на меті якоїсь експансії, відкриття Urban’ів по країні, але дуже багато запитів стосовно того, щоб створити щось подібне в своєму місті. Зараз розпрацьовуємо такий пакет, який можна буде передавати до втілення вже в інших містах. Перемовини ведуться і з Києвом, і зі Львовом, і з іншими містами, де потенційно можуть з’явитись подібні проекти і скоріш за все ми будемо з тою самою назвою, з тою ж ідеєю. Urban Space — це ж не тільки ресторан, це ще й події, це може бути хакер-спейс, це може бути якась лабораторія, це може бути радіо.

 

Про радіо нового покоління

— Це наступний проект, яким ми зараз займаємось на базі Urban’а. Ми про нього думали ще на тому етапі, коли проектували Urban, і передбачили місце під створення студії всередині самого громадського простору. Це буде скляний куб, скляна прозора студія й буде повністю видно, як відбувається створення контенту, й ми будемо намагатись створити інтерактив, тобто синергію між громадським простором і громадським радіо. Радіо є неполітичним, як і платформа Тепле Місто, і його мовлення буде про урбаністику, про сучасний розвиток українських міст, а друга складова — це музичний контент. Музика також має в нас місійний напрям, тобто ми матимемо музичний стрім, в якому звучить виключно сучасна українська музика, але вона різномовна. І ми хочемо при відкритті інших Urban Space’ів в інших містах одразу закладати паралельно студії радіо, тому що створити багато якісного контенту в Франківську буде складно, але, якщо, наприклад, будуть студії в Києві, Львові, Одесі, це одразу стане набагато цікавішим. Ідея така, що це буде єдиний стрім, але контент формується в різних студіях і виводиться в стрім послідовно.

Головне місійне завдання цього радіо — розвернути людей з категорії відповідальності тільки за свою територію, ту, що закінчується порогом моєї хати, щоб люди починали думати більше про організацію спільного. Тому що організація спільного дає більше комфорту життя в цілому, адже ми більшість життя проводимо не в своїх квартирах. Можна отримувати дуже багато задоволення від спільнороблення, добросусідства і так далі. Якщо уявити, хоча це повна утопія, що у нас є місто зі 100% свідомих людей, то всі процеси саморегулюються автоматично.

 

Творці закликають підтримати проект Urban Space Radio на Спільнокошті.

 


15.10.2015 717 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

582
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3155
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21281
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2080
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1578 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2449

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

345

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

255

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

838

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2247
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

265
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

539
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1084
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

251
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

865
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

831
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

751
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8317
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

401
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1153 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2258 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

955