Юрій Дерев'янко: Районні органи незаконно відбирають у сільських і селищних рад майно

 

/data/blog/72274/065c483f1160a6c57d72633bd23ac3c2.jpg

 

Сільські і селищні ради не можуть ухвалити бюджети через зловживання районних рад і районних адміністрацій.

 

Про це на прес-конференції в "Українському кризовому медіа-центрі" заявив народний депутат, член політичної партії"ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко, пише Фіртка.

 

За словами нардепа сьогодні чимала кількість місцевих рад – сільські, селищні і міські – не можуть ухвалити свої бюджети через зловживання районних рад і районних адміністрацій. Іноді, наголошує він, це відбувається і за сприяння обласних держадміністрацій.

 

Як зазначив Дерев'янко, районні органи намагаються у незаконний спосіб забрати майно дитячих садочків, будинків культури для того,щоб здійснювати централізоване фінансування.

 

Про такі випадки порушень, зокрема, повідомили сільські голови Богородчаського району Івано-Франківської області.

 

"Уже третій місяць ми не можемо ухвалити бюджети. Люди без заробітної плати. Навіть пожежні машини без пального лишилися", - підтверджує голова Старунської сільської ради Іван Мосюк.

 

За його словами, бюджетний процес по-суті блокується на рівні районної ради, районної державної адміністрації.

 

"До 2015 року ми фінансували дошкільні заклади, будинки культури і клуби та місцеву пожежну команду. На даний час районна рада без мотивованих пояснень змушує нас передати майно територіальної громади в оперативне управління району. Це відбувається через просте звичайне розпорядження - спільне розпорядження голови районної адміністрації та голови районної ради. Потім нас в наказовому порядку змушують. Все це робиться для того, щоб проводити фінансування закладів за рахунок районного бюджету. Громада цього не розуміє, адже це порушення законодавства. За законом, така передача фіксування можлива лише за згоди місцевих рад. А в нашому районі це хочуть зробити через тиск", - пояснив сільський голова.

 

Він додає, що на ці порушення законодавства не реагує ні Прокуратура, ні інші служби.

 

"Якщо місцева громада не хочепередавати майно в оперативне управління,фінансування закладів здійснюватиметься з сільського бюджету. Тому ми б хотіли"достукатися" до тих людей, які порушують законодавство і намагаються загнати територіальні громади у "глухий кут", - зазначив Мосюк.

 

За словами сільського голови с. Старі Богородчани Ярослава Здерки, дошкільні заклади в селі не отримують фінансування від місцевих органів, хоча уже минуло 2,5місяця.

 

"Без бюджету страждають не тільки окремі заклади, а ціле село та вся громада. Не маючи бюджету, ми не можемо відремонтувати дороги, і це напередодні великодніх свят. Ми не можемо вирішувати будь-які питання благоустрою села. І це децентралізація?", -наголошує він.

 

Голова Манявської сільської ради Віктор Рудько каже, що залишається відкритим питання щодо земель поза межами населеного пункту.

 

"Я здивований тим, як голосує Верховна рада, яка в черговий раз "успішно" провалила законопроект №1599, який надавав можливість громадам розпоряджатися споконвічними їхніми землями. Якщо важелі управління землею у Держземагентства, то це означає, що одна людина в області розпоряджається усіма землями", - зазначив Рудько.

 

Юрій Дерев'янко повідомив, що було надіслано відповідне звернення до Президента, до Прем'єр-міністра та до Голови Верховної Ради, щоб відповідно до їх компетенції, вони дали доручення головам облдержадміністрацій, головам райадмінстрацій, зокрема, і Івано-Франківської області.

 

"Ми не маємо відповіді, чому районна адміністрація, районна рада, в тому числі і обласна державна адміністрація,блокують це рішення і не хочуть ухвалювати відповідно до чинного закону передбачені субвенції, щоб забезпечити функціонування сіл та селищ. Це, на жаль, не поодинокі випадки в Україні", - підсумував нардеп.


18.03.2015 445 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

689
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6711
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14849 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1774
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1036
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6479

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

832

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1632

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1425

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1296
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

391
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

663
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

821
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

603
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1718
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

746
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1045
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34874 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

213
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

408
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

714
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

631