Юрій Андрухович про Івано-Франківськ: “…на сьогодні його просто знищили забудовники”


/data/blog/42739/1195a89315b9b717dc9c5f13370f2a1f.jpg?1600

Фото: www.ex.ua

 

Ще два роки тому на вулиці Шевченка міська влада розпочала ремонт, який тягнеться до сьогодні. На облаштування цієї вулиці, з міської казни, було виділено майже 3 мільйони гривень, ще 10 мільйонів очікувалось з держбюджету.

 

Але Міністерство фінансів не виділило гроші на закінчення будівельних робіт. Через це міська влада довгий час не могла завершити ремонт вулиці. Збираючи гроші по частинах вони спромоглись виділити кошти на так зване «корито», тобто засипати вулицю щебенем, вимостити частину дороги та тротуару плиткою та подекуди поставити світильники, пишуть Версії.

 

Раніше Липова алея була окрасою нашого міста, але через нескінчений ремонт вона перетворилася на проблемну зону. На цьоготижневій оперативній нараді перший заступник міського голови Зіновій Фітель попросив, Володимира Косика, виділити кошти на продовження ремонтних робіт на Липовій алеї: «Володимир Іванович в мене є одне єдине прохання до вас, і більше мені нічого не потрібно, тільки проплатіть по Шевченка кошти, щоб ми могли закупити плитку. На сьогоднішній день, по Шевченку, у вас не проплачено 600 тисяч. В мене до вас таке прохання виділіть хоча б частину грошей, щоб поки така хороша погода, ми докупили плитку і дальше продовжили мощення бруківки».

 

Чи не набрид «вічний» ремонт вулиці її мешканцям? Ось що про це думає один з найвідоміших жителів Липової алеї Юрій Андрухович:

- Ваша, рідна вулиця Шевченка уже довгий час перебуває у жахливому стані. Під час «Мармулядової» пожежі 1868 року, тодішній мер міста Генадій Камінський, досить швидко відновив 300 будинків втрачених після трагедії. А за часів правління теперішнього мера звичайний ремонт тягнеться уже протягом декількох років, як ви ставитесь до його зволікань з закінченням ремонтних робіт?

- Я не знаю чи це залежить тільки від нього, хоча безумовно хотілося б відчувати і бачити більше його активності. У мене присутнє таке враження, що його десь немає, чи то просто у мене таке враження, не знаю може хтось десь його бачить. Але думаю, що там, загалом якась серйозніша штука чим просто мер. Загалом це свідчення певного колапсу в якому зараз перебуває наша країна, зокрема в наслідок цієї всієї владної системи, яку ми маємо – це з одного боку, а з іншого – це неорганізованість громадян. Тобто фактично ніяких протестних дій. Можна було б, уже давно, під «білий будинок» позносити трохи якогось сміття, навіть не трохи, а багато, здійснити якісь такі не насильницькі акти протесту, які в той час би достатньо серйозно заважали владі у здійсненні її обов’язків. В нас просто в жилах замало «здорового» анархізму, через це ми і страждаєм.

 

- Чи подобається Вам архітектурний стан міста?

- "Подобався"! Вже десь протягом останніх п’яти років тут нема чому подобатись. Місто, було надзвичайно приємним ще десь у роках так дві тисячі третіх, дві тисячі четвертих, тоді його ще можна було поставити у приклад іншим містам України. А на сьогодні його просто знищили забудовники. Центр міста перетворився, на якісь суцільні будівельні майданчики. При нашій культурі будівництва, це крім того що повсюди бруд та грязюка, присутні огидні зелені паркани, які не відомо чи попереджають вони про ще один знос чи про будівництво. Приїжджі люди все ще формують якісь компліменти, мовляв їм подобається місто, але я вже бачу, що це швидше за інерцією. Місто ми фактично втратили.

 

- Зараз можна часто почути лозунг про те, що «Івано-Франківськ – європейське місто», чи є воно таким на Вашу думку?

- Було б прикро повністю відмовлятись від місцевого патріотизму. Може воно і європейське в супереч тому, що зараз відбувається. Зберігає ще там якусь свою європейську структуру історично центру міста. Є в ньому, якийсь такий, дух цього європейського затишку, привітності, стосунки між людьми переважно не напружені, легкі, я б навіть сказав близькі до європейських – в цьому сенсі так. А в сенсі оцих усіх пам’яток, то на мій погляд дещо плачевна ситуація.

 

- Чи є ще у Франківську те місце до якого Вас постійно притягує?

- Так. Це моя робоча кімната у моїй квартирі. Мені там найкраще. Я там пишу, слухаю музику, дивлюся з гори у дворик, який мені дуже подобається. Моя відповідь проста – це мій дім.


01.11.2013 559 9
Коментарі (9)

Я 2013.11.01, 12:29
а що сам пан Андрухович зробив для збереження історичного лиця Станіславова? Десь підняв це питання? Оспівав красу старого міста? Вплинув (як представник творчого потенціалу) на думку громадян? Чи обмежився самим простим - вічною критикою москалів-ворогів і тихим сумом у своїй кімнаті?Чи може було варто обєднатися з друзями письменниками і розпочати акусь творчу акцію на підтримку лиця міста і осудження Гаркота і його компанії за спотворення, які діються....
Fuf 2013.11.01, 13:10
Он мер міста і тепер спокійно спостерігає з вікна своєї квартири що робиться в природоохоронній зоні біля дамби міського озера біля шкірфірми,яку депутати в вишиванках віддали своєму колєзі з азіатським прізвищем,як знищується рослинність,вирубуються дерева,засипаються озерця в яких жили видри, водилася риба,все як в як в приказці – «бабло перемагає добро».
Вітер 2013.11.01, 13:12
А чи не Андрухович підтримував Шкутяка на виборах міського голови,який і почав нищення історичної частини міста разом з Ониськивім і Гаркатом?!
Марія 2013.11.01, 13:16
Не знаю, як хто, а я постійно обурювалась будівництву вежовців, балкони яких нависають над тротуарами при абсолютній відсутності хоч мінімального дворика, а також тим, що можновладці "відтяпали " добрий шмат парку, вирубавши 80 здорових дерев, щоб покращити житлові умови Круцю і іншим панам, чорт би їх нарешті забрав. І що?! Хтось це почув, люди підтримали?
12345 2013.11.01, 13:52
дибілоїди, а ви що зробили для того аби зберегти обличчя міста ? ідіоти карнавальні - це до я і вітер
до Fuf 2013.11.01, 14:09
Це значить свободівці віддали природоохоронні землі навіть не українцю для забудови?Забули про тих,хто їх вибирав? Нехай тепер ті мешканці,що любили пройтися або пробігтися кругом озера дихають не свіжим повітрям,не оздоровлюють себе та дітей,а спостерігають за черговою забудовою та вдихають випари з автомобільних глушників.
до 12345 2013.11.01, 14:30
судячи з ніку(на який стало фантазії), з коментарю і з форми висловлювать, таке нещастя як ти навіть і не здогадується хто такий Андрухович. А написало ти тільки так, щоб сернути щось і проявитись. Не майся, це не твоя тема обговорення. Обговорення- це коли люди щось обсуждають словами, які є у словниках, а не в твоєму скудному лексиконі
gryc 2013.11.01, 14:39
Так прикро, що авторка матеріалу (Христя Танчак) не тільки не змогла перевірити і,мя бугомістра Ігнація Камінського, а ще й Геннадій написала з одним "н". А ніби й університет закінчила...
до до 12345 2013.11.01, 14:51
особливо у твому коментарі виділяється слово "обсуждають" )))) скудне ти нещастя )))
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

655
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

843
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

572
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5501
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1469
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1348

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

409

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1229

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1068

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

979
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

299
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10671
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

376
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

643
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5693
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1462
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

358
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

258
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

606 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1047
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

908