Урядова комісія назвала остаточні причини катастрофи літака Ан-26 на Харківщині

Урядова комісія закінчила розслідування причин катастрофи Ан-26 у Чугуєві Харківської області 25 вересня.

Літак впав через збіг низки небезпечних факторів, однак головними причинами називають відсутність контролю з організації та виконання польотів та системні порушення виконання польотів, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Комісія встановила причини: на технічні неполадки, які мали місце в цьому випадку, наклався людський фактор. Плюс системні серйозні порушення в організації польотів щодо забезпечення безпеки", — зазначив під час засідання уряду віцепрем'єр-міністр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

Зокрема, першим небезпечним фактором, який спровокував катастрофу, згідно з висновками комісії, стала відмова ПРТ-24 системи управління лівого двигуна. Через це виникла надзвичайна ситуація.

Другий фактор — екіпаж не вирівняв тягу лівого та правого двигунів.

Третій — екіпаж випустив закрилки у положенні у 38 градусів на етапі заходу на посадку.

Четвертим небезпечним фактором стало те, що літак несвоєчасно перевели на зниження, помилково побудовано траєкторію зниження та спроби якомога швидше вийти на глісаду замість зниження з виходом на початок злітно-посадкової смуги.

"Враховуючи додаткову тягу третього двигуна на правому напівкрилі та випущені на 38 градусів закрилки, несиметричне збільшення тяги правого двигуна призвело до надзвичайно складної польотної ситуації. Штучне створення несиметричності тяги силової установки було п'ятим небезпечним фактором, що суттєво погіршило умови польоту", – зазначив Уруський.

Окрім того, екіпаж не усунув ковзання, що стало шостим небезпечним фактором, через який аварійна ситуація обернулася на катастрофу.

"О 20:44:49 на швидкості 100 км/год з кутом крену 75% та кутом тангажу 26% літак зіткнувся з землею. За приблизною оцінкою, перевантаження в центрі мас літака на момент удару складало 12 одиниць", — зачитав віцепрем'єр.

За його словами, комісія з розслідування падіння Ан-26 визначила кілька причин катастрофи. Серед них:

- Втрата швидкості на передпосадковій прямій, яка призвела до звалювання літака з подальшим зіткненням з земною поверхнею.

- Загальноприйнята в університеті практика виконання на літаку Ан-26 зльотів конвеєром, на одному з яких через швидкоплинність процесу екіпаж не виявив відмову лічильної техніки та своєчасно не припинив зліт.

- Відмова системи ПРТ-24 лівого двигуна в умовах непередбаченого плановою таблицею польотів виконання зльоту конвеєром.

- Загальноприйнята у військовій частині практика перебільшення встановленої одночасної кількості та змішування екіпажів курсантів-штурманів та курсантів-пілотів на борту літака.

- Порушення планової таблиці польотів, перебування у шостому польоті на борту літака осіб, які не були передбачені плановою таблицею польотів.

- Неприпинення порушень керівництвом польотів, керівником польотів, керівником посадки та помічником керівника польотів.

Серед головних причин Уруський називає відсутність контролю з організації та виконання польотів посадовцями Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба та системні порушення виконання польотів. Також недостатня підготовка екіпажу, щодо дій в особливих ситуаціях.

Як повідомив Уруський, комісія підготувала список рекомендацій щодо запобігання подібним ситуаціям та передасть висновки розслідування правоохоронцям.

Нагадаємо, на Харківщині розбився військовий літак: загинули курсанти.


Читайте також:

МВС оприлюднило момент падіння АН-26 та фото курсантів, що були на борту

Курсант, який врятувався у катастрофі, вперше вийшов з лікарняної палати та розповів про політ АН-26 (ВІДЕО)


29.10.2020 1735
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

223
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

383
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2267
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1680
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1970
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5583 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1079

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1091

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1606

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1086
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

838
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

700
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14512
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

485
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10358
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6026
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

582
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7303
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2611
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

476
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

587
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

419