Курсант, який врятувався у катастрофі, вперше вийшов з лікарняної палати та розповів про політ АН-26 (ВІДЕО)

20-річному курсанту В'ячеславу Золочевському, єдиному, хто врятувався в катастрофі Ан-26-го під Чугуєвом, дозволили вийти з лікарняної палати на вулицю. У хлопця струс головного мозку, забої та опіки.

В'ячеславу важко згадувати той день, але дещо про останній політ Ан-26 він розповів у сюжеті ТСН, передає Фіртка.

З Іриною, мамою єдиного вцілілого курсанта в авіатрощі під Чугуєвим В'ячеслава Золочевського, ТСН поїхала у шпиталь до сина.

"Славик припідняв голову. Він був весь у крові та казав "Мамо". Я ночі не сплю. Просто не можу відійти від тієї ночі", — згадує жінка. 

За її словам, в п'ятницю Слава їй подзвонив і попередив, що від шостої до дев'ятої вечора буде в небі. Уже близько 21:00, майже відразу після трагедії, Ірина побачила в соцмережах відео літака, що палав.

"Я скрізь шукала очима сина. Це був якийсь страшний сон. Скільки хлопців не повернулося...", — каже мама курсана Ірина Золочевська. 

Четвертий день її син перебуває у Харківському військовому шпиталі. 

Він здійснив першу прогулянку після авіатрощі. В'ячеславу ще важко ходити. Мама хоче хлопця підтримати, проте він, як справжній майбутній офіцер, не виказує, що потребує допомоги. Перебинтована голова: у хлопця струс мозку, множинні забої, на обличчі немає живого місця, незначні опіки на тілі. Він єдиний зумів вибратися з літака і вижити.

Він навчається на третьому курсі. Для курсанта університету Повітряних сил розпочався найжаданіший період у навчанні – практика. Це були його перші польоти. За плечима лише п'ять годин у небі, налітати мали ще три. За його словами, на борту Ан-26 опановували навігацію, запуск двигунів, радіопереговори.

У салоні — десять робочих місць із навчальними приладами, 20 курсантів у салоні та ще сім членів екіпажу. Слава сидів майже поруч із кабіною пілота. За його словами, політ тривав нормально, нічого незвичного. Аж раптом він отямився всередині палаючого літака. "Я, мабуть, вдарився головою", — згадує. 

Слава не міг зрозуміти, що відбувається. Все здавалося нереальним епізодом із комп'ютерної гри. Хлопця привалило фюзеляжем, можливо, це вберегло його він сильних опіків. Він зміг виповзти зсередини. Тим, що бачив і пережив у ту мить, поки що не готовий ділитись.

Єдине згадує, коли вибрався, то намагався врятувати друга – Віталія Вільхового. Тіло курсанта охопило полум'я.

"Намагався гасити. Потім підбігли інші, його загасили — і все", — розповідає хлопець. 

Слава стійко тримається і не виказує емоцій, які вирують усередині, каже мама.

"Наступного дня він дізнався, що цей хлопчик помер. Це убило страшно. У нього знову все перед очима з'явилося", — згадує мати. 

У тому літаку хлопець утратив усю групу: 12 одногрупників, уцілів лише він. Слава з дитинства марив небом. Хотів стати пілотом, як тато. Дисципліна та вишкіл. Мама зберегла навіть відео, де він іще маленький у дитсадку, а вже майбутній пілот. Проте ця трагедія перевернула все з ніг на голову. Тепер хлопець вирішує, чи взагалі продовжить навчання: "Я не знаю. Може так, а може й ні. Все повинно зажити, по-перше".

Він поки що не квапиться аналізувати, чому саме  вижив. За його словами, треба час. Відразу після групи ТСН до Славка завітали правоохоронці. Про що саме розпитували — таємниця слідства. Ірина ж в особистий календар внесла ще одну дату: "У нас ще один день народження, 25 вересня", — каже жінка.

Лікарі кажуть: хлопець не затримається в лікарні, але попереду місяці реабілітації. Найголовніше для них зараз — це почути правду, що сталося на борту Ан-26 і хто відповість за загибель людей. 

Нагадаємо, на Харківщині розбився військовий літак: загинули курсанти.


Читайте також:

МВС оприлюднило момент падіння АН-26 та фото курсантів, що були на борту


30.09.2020 2158
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

960 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

833
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1651
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2279
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4262 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3259

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

244

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

481

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

426

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

887
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8004
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

665
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

703
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1117
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

705
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6288
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1778
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

201
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

258
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1594
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

793 1