НЕК «Укренерго» провела третій конкурентний спецаукціон з придбання допоміжних послуг терміном на п'ять років.
Про це повідомляє компанія, пише Фіртка.
На аукціоні купувались послуги автоматичного резерву відновлення частоти (аРВЧ). До участі, окрім чинних постачальників, також були запрошені інвестори, що планують будувати й експлуатувати, зокрема, газопоршневі, газотурбінні установки, електростанції на біомасі та установки зберігання енергії. Це потужності, які зможуть розвантажуватись та завантажуватись за вказівкою «Укренерго» протягом 15 хвилин.
Закуповувались два види продуктів:
від 472 до 555 МВт (на кожний розрахунковий період) — послуга завантаження, тобто здатність електроустановок підтримувати енергосистему шляхом збільшення видачі електроенергії в мережу;
від 201 до 252 МВт (на кожний розрахунковий період) — симетричний резерв, тобто здатність електроустановок розвантажуватись та завантажуватись, залежно від потреби енергосистеми України.
За попередніми результатами, сума всіх акцептованих пропозицій становить 55 МВт для продуктів на завантаження та 1 785 МВт для продуктів симетричного резерву щодобово протягом 5 років.
Остаточні результати аукціону стануть відомі після завершення часу, відведеного на оскарження. Поки що можна констатувати, що загалом у ньому взяли участь вісім потенційних постачальників допоміжних послуг.
Переможці аукціону з надання послуг аРВЧ матимуть фіксований у євро контракт з НЕК «Укренерго» на 5 років, з відтермінуванням початку надання послуги на один рік. Тобто, інвестори матимуть час до середини листопада 2025 року, щоб побудувати нову електроустановку, пройти сертифікацію обладнання та почати надавати послуги з 1 січня 2026 року. Тож, уже через рік в українській енергосистемі точно з’являться нові балансуючі потужності. За попередніми результатами — це понад 100 МВт нових генеруючих потужностей, на додаток до тих, що мають бути збудовані за результатами серпневого аукціону.
При прайс-кепах до 1 339 грн/МВт для симетричних продуктів та до 973 грн/МВт для продуктів на завантаження — середня ціна придбаного на аукціоні мегавата симетричного резерву склала 1 271,32 гривень, а резерву на завантаження — 908 гривень. Таким чином, очікувана економія (за 5 років) на закупівлі послуг із завантаження складе 11 659 862,60 грн, а на закупівлі послуг симетричного резерву — 225 958 043,77 грн.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: