Третина опитаних (35 %) вважають, що енергетична інфраструктура повністю витримує виклики у формі ракетних ударів, натомість більшість (56 %) — вважають, що витримує частково.
Ще 4% оцінюють ситуацію як дуже критичну.
Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», пише Фіртка.
Для 54% респондентів ситуація з неперервним електрозабезпеченням є скоріше хорошою, відключення не відбуваються. Натомість 41 % опитаних зазначили, що відключення відбуваються зрідка.
Про погану ситуацію зазначають 4 %. Опитані зі східних областей зазначають про відключення найчастіше — 17 % відповіли, що відключення відбуваються часто або постійно.
Разом з тим, 74 % респондентів вважають, що ракетні удари по енергооб'єктах є довгостроковою російською стратегією, спрямованою на руйнування української енергетики. Ще 7 % мають думку, що такі дії є епізодичними. Близько 19 % — не визначилися з цього питання.
Водночас 76% респондентів чули про заклики представників енергетичної галузі до зменшення споживання електроенергії в пікові години. Мешканці центральних областей, міст, заможніші та старші опитані частіше зазначають, що чули про такі заклики.
Дві третини опитаних вказали, що стабільне забезпечення електроенергією є важливим для них, проте є можливість терпіти короткочасні перебої. Ще 27 % зазначили, що стабільне енергозабезпечення є надзвичайно важливим для них.
Лише 7% відповіли, що стабільне енергозабезпечення не є важливим і вони готові терпіти довготривалі перебої.
Якщо ситуація з енергозабезпеченням буде погіршуватись, 54 % опитаних планують використовувати powerbank, 43 % — альтернативні джерела енергії. Пунктами незламності планують скористатися 22 %, послугами громадських місць — 19 %.
Ще 5% розглядають можливість зміни місця проживання в межах України, ще 4 % планують виїхати за кордон у випадку погіршення енергозабезпечення.
Дослідники зазначили, що містяни, молодші та заможніші опитані частіше за інші групи зазначають про плани використання індивідуальних накопичувачів енергії. Альтернативними джерелами енергії планують активніше користуватися опитані із Центру та Заходу, мешканці сіл.
Звернення до Пунктів незламності чи громадських місць частіше відзначали мешканці міст та менш забезпечені.
Довідково: з 6 по 8 травня 2024 року опитали 1 200 людей віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення.
Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: