Цьогорічне завершення року виявилося для нашої держави непростим і навіть дещо екстремальним. Масові акції протесту – численні євромайдани на вулицях українських міст не могли не позначитись на стані української економіки, роботі державних інституцій, взаємовідносинах між самими українцями. Чимало політиків говорять сьогодні про масштабну політичну кризу і необхідності пошуку мирного цивілізованого виходу з неї.
Безперечно, ми живемо у цивілізованій демократичній державі, де кожен має право на вільне волевиявлення, в тому числі і шляхом участі у громадських акціях протесту. Українська влада поважає це невід’ємне право громадян. Сьогодні позиція влади чітка: силові дії, котрі призвели до всенародного обурення та хвилі протестів, рішуче засуджуються.
Цієї ж думки дотримується також керівництво та активісти ВМГО «Молоді регіони». Молоді регіонали вважають, що агресія у вирішенні будь-яких питань – це нецивілізовані методи, котрі неприйнятні в демократичному суспільстві. Будь-які прояви насильства з обох сторін протистояння неприпустимі. Необхідно стабілізувати ситуацію, заспокоїти людей, а винні у сутичках між мітингувальниками і міліцією, беркутівцями повинні бути покарані у відповідності до діючого законодавства. Але для цього важливо мобілізувати усі сили та терпіння для того, щоб зберегти громадський порядок, ефективно запобігати провокаціям і стримати тих схвильованих, імпульсивних людей, яких підбурювачі штовхають на протиправні дії. Необхідно зупинити руйнівну хвилю, здатну завдати непоправної шкоди державній стабільності в Україні.
Нагадаю, Президент України Віктор Федорович Янукович у своєму нещодавньому інтерв’ю провідним українським телеканалам однозначно заявив: влада й опозиція мають об’єднатися для з’ясування всіх обставин подій останніх днів, пов’язаних з проведенням масових акцій. Президент перед усією країною заявив про підтримку громадянських акцій і підтвердив: влада і народ єдині у виборі європейського майбутнього для України.
Моє переконання – мітинги і штурми не вирішують головних проблем, за які люди вийшли на євромайдани та народні віча. Що дасть всеукраїнський страйк, до якого закликають опозиційні політики? Зупинку підприємств, тимчасове безробіття, падіння економік, зниження соціального рівня. Не можна допустити й затягування студентства, дітей до політичних акцій. Вони повинні повернутися до навчання. Фактично вони вже висловили свою громадянську позицію, а тепер їхнє завдання – освіта. Адже саме їм, нинішній молоді, жити й працювати в завтрашній Україні, котра має стати рівноправним членом ЄС.
Президент Віктор Янукович однозначно й неодноразово заявив про те, що євроінтеграційний курс України був і залишається єдиним можливим шляхом розвитку нашої держави. Найближчим часом Україна проведе переговори з представниками Європейського Союзу щодо умов підписання Угоди про асоціацію, для чого представницька делегація виїде до Брюсселю, де вже іде підготовка до цих перемовин. В тому, що угода обов’язково буде підписана, немає жодних сумнівів. Можливо навіть, що це відбудеться ще цього року або на початку наступного. Однак, як заявляє Глава держави, це треба робити не поспіхом, а саме тоді, коли будуть для цього всі необхідні умови. Пріоритетом при цьому завжди будуть національні інтереси нашої України.
Сьогодні Президент України як ніколи потребує нашої підтримки і допомоги у справі євроінтеграції. Тому українське суспільство повинно консолідуватися і допомогти йому в цьому.
Я переконаний, що український народ з честю пройде через складні випробування і впевненим кроком далі рухатиметься в напрямку досягнення європейських стандартів життя.