Український народ з честю пройде через складні випробування і впевненим кроком далі рухатиметься в напрямку досягнення європейських стандартів життя

 

Цьогорічне завершення року виявилося для нашої держави непростим і навіть дещо екстремальним. Масові акції протесту – численні євромайдани на вулицях українських міст не могли не позначитись на стані української економіки, роботі державних інституцій, взаємовідносинах між самими українцями. Чимало політиків говорять сьогодні про масштабну політичну кризу і необхідності пошуку мирного цивілізованого виходу з неї.

Безперечно, ми живемо у цивілізованій демократичній державі, де кожен має право на вільне волевиявлення, в тому числі і шляхом участі у громадських акціях протесту. Українська влада поважає це невід’ємне право громадян. Сьогодні позиція влади чітка: силові дії, котрі призвели до всенародного обурення та хвилі протестів, рішуче засуджуються.

Цієї ж думки дотримується також керівництво та активісти ВМГО «Молоді регіони». Молоді регіонали вважають, що агресія у вирішенні будь-яких питань – це нецивілізовані методи, котрі неприйнятні в демократичному суспільстві. Будь-які прояви насильства з обох сторін протистояння неприпустимі. Необхідно стабілізувати ситуацію, заспокоїти людей, а винні у сутичках між мітингувальниками і міліцією, беркутівцями повинні бути покарані у відповідності до діючого законодавства. Але для цього важливо мобілізувати усі сили та терпіння для того, щоб зберегти громадський порядок, ефективно запобігати провокаціям і стримати тих схвильованих, імпульсивних людей, яких підбурювачі штовхають на протиправні дії. Необхідно зупинити руйнівну хвилю, здатну завдати непоправної шкоди державній стабільності в Україні.

Нагадаю, Президент України Віктор Федорович Янукович у своєму нещодавньому інтерв’ю провідним українським телеканалам однозначно заявив: влада й опозиція мають об’єднатися для з’ясування всіх обставин подій останніх днів, пов’язаних з проведенням масових акцій. Президент перед усією країною заявив про підтримку громадянських акцій і підтвердив: влада і народ єдині у виборі європейського майбутнього для України.

Моє переконання – мітинги і штурми не вирішують головних проблем, за які люди вийшли на євромайдани та народні віча. Що дасть всеукраїнський страйк, до якого закликають опозиційні політики? Зупинку підприємств, тимчасове безробіття, падіння економік, зниження соціального рівня. Не можна допустити й затягування студентства, дітей до політичних акцій. Вони повинні повернутися до навчання. Фактично вони вже висловили свою громадянську позицію, а тепер їхнє завдання – освіта. Адже саме їм, нинішній молоді, жити й працювати в завтрашній Україні, котра має стати рівноправним членом ЄС.

Президент Віктор Янукович однозначно й неодноразово заявив про те, що євроінтеграційний курс України був і залишається єдиним можливим шляхом розвитку нашої держави. Найближчим часом Україна проведе переговори з представниками Європейського Союзу щодо умов підписання Угоди про асоціацію, для чого представницька делегація виїде до Брюсселю, де вже іде підготовка до цих перемовин. В тому, що угода обов’язково буде підписана, немає жодних сумнівів. Можливо навіть, що це відбудеться ще цього року або на початку наступного. Однак, як заявляє Глава держави, це треба робити не поспіхом, а саме тоді, коли будуть для цього всі необхідні умови. Пріоритетом при цьому завжди будуть національні інтереси нашої України.

Сьогодні Президент України як ніколи потребує нашої підтримки і допомоги у справі євроінтеграції. Тому українське суспільство повинно консолідуватися і допомогти йому в цьому.

Я переконаний, що український народ з честю пройде через складні випробування і впевненим кроком далі рухатиметься в напрямку досягнення європейських стандартів життя.


11.12.2013 Олександр Когут 1792 3
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742