Український чупакабра

 

/data/blog/52231/d268c9c52a7098ca7f0743d8f26b9c71.jpg

 

Тільки ми встигли відійти від "кінця світу", передбаченого майя, як з'явилося повідомлення про чергове прокляття: на Україні з'явилася міфічна істота родом з Південної Америки - чупакабра.

Цей чотириногий ікластий монстр - щось середнє між свинею і собакою. Вперше його виявили в Пуерто-Ріко, де він полював на домашню худобу, висмоктуючи з нього кров. Офіційна наука не визнає його існування, втім як і снігової людини або Нессі. Однак це не зупиняє його злодіяння.

Протягом останніх шести місяців на Україні було скоєно близько десятка нападів на домашню худобу. Таємничий звір полює в на території Київської, Хмельницької, Львівської та Чернігівської області.

На цей раз жахливий упир з'явився в гірському селі Голинь на території Прикарпаття, напавши на однорічних кроликів, яких розводили на одній з ферм. Сім'я Паращак займається розведенням кроликів вже не перший рік, але раніше нічого схожого не відбувалося. За словами господині ферми Лесі Паращак, замки в клітках були в буквальному сенсі вигризені, а всередині знаходилися знекровлені тушки кроликів. Причому, всі вони залишалися абсолютно недоторканими, що дозволяє виключити напад вовка або лисиці.

В охороні ферми господарям допомагала кавказька вівчарка Лайма, яка справно служила протягом семи років, але під час цього нічного нападу вона навіть не прокинулася, хоча в минулому до неї в лапи часто потрапляли і вовки, і лисиці. Лайма відмінно вивчила запахи лісових хижаків і завжди попереджала хазяїв гучних гавкотом в разі їх появи. Але в ту фатальну ніч вівчарка пропустила вбивцю.

У ситуації спробував розібратися зоолог Дмитро Ісонкін, який упевнений, що чупакабра - це всього лише легенда. За його словами, всі моторошнуваті історії про знекровлених тварин частенько "притягнуті за вуха, часом, не дуже освіченими людьми". Сільські жителі готові назвати чупакаброю будь-якого хворого облисілого вовка або собаку, що напав на їхніх вихованців. Тим більше, що ніхто не бачив таємничого звіра поблизу, і у всіх розповідях містяться суперечливі відомості.

Зоолог зазначив, що подібні напади характерні для хворих на сказ особин в період гідрофобії. Дана стадія хвороби характеризується підвищеною чутливістю до зовнішніх подразників - різних звукам, яскравого світла, а також сильною спрагою. У хворих звірів розвивається агресія, вони можуть навіть галлюцініонувати. Тобто, напасти вони можуть, але от тушки якраз і не зачеплять.

Складно судити правда це чи ні, але нападів "звіриних вампірів" дійсно стало більше, після повідомлень про значне збільшення кількості вогнищ сказу на території України. Достовірних наукових даних, які підтверджували б реальність чупакабри, немає. А багато повідомлення про відсутність слідів боротьби, випитої до останньої краплі крові, в дійсності виявилися неправдою. У будь-якому випадку, багато наукових установ зайнялися дослідженнями, базуючись на здобутих слідах, які імовірно залишила ця істота.

 

Тайни


15.05.2014 1526 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2428
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19543
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

613
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

494
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740