Український чупакабра

 

/data/blog/52231/d268c9c52a7098ca7f0743d8f26b9c71.jpg

 

Тільки ми встигли відійти від "кінця світу", передбаченого майя, як з'явилося повідомлення про чергове прокляття: на Україні з'явилася міфічна істота родом з Південної Америки - чупакабра.

Цей чотириногий ікластий монстр - щось середнє між свинею і собакою. Вперше його виявили в Пуерто-Ріко, де він полював на домашню худобу, висмоктуючи з нього кров. Офіційна наука не визнає його існування, втім як і снігової людини або Нессі. Однак це не зупиняє його злодіяння.

Протягом останніх шести місяців на Україні було скоєно близько десятка нападів на домашню худобу. Таємничий звір полює в на території Київської, Хмельницької, Львівської та Чернігівської області.

На цей раз жахливий упир з'явився в гірському селі Голинь на території Прикарпаття, напавши на однорічних кроликів, яких розводили на одній з ферм. Сім'я Паращак займається розведенням кроликів вже не перший рік, але раніше нічого схожого не відбувалося. За словами господині ферми Лесі Паращак, замки в клітках були в буквальному сенсі вигризені, а всередині знаходилися знекровлені тушки кроликів. Причому, всі вони залишалися абсолютно недоторканими, що дозволяє виключити напад вовка або лисиці.

В охороні ферми господарям допомагала кавказька вівчарка Лайма, яка справно служила протягом семи років, але під час цього нічного нападу вона навіть не прокинулася, хоча в минулому до неї в лапи часто потрапляли і вовки, і лисиці. Лайма відмінно вивчила запахи лісових хижаків і завжди попереджала хазяїв гучних гавкотом в разі їх появи. Але в ту фатальну ніч вівчарка пропустила вбивцю.

У ситуації спробував розібратися зоолог Дмитро Ісонкін, який упевнений, що чупакабра - це всього лише легенда. За його словами, всі моторошнуваті історії про знекровлених тварин частенько "притягнуті за вуха, часом, не дуже освіченими людьми". Сільські жителі готові назвати чупакаброю будь-якого хворого облисілого вовка або собаку, що напав на їхніх вихованців. Тим більше, що ніхто не бачив таємничого звіра поблизу, і у всіх розповідях містяться суперечливі відомості.

Зоолог зазначив, що подібні напади характерні для хворих на сказ особин в період гідрофобії. Дана стадія хвороби характеризується підвищеною чутливістю до зовнішніх подразників - різних звукам, яскравого світла, а також сильною спрагою. У хворих звірів розвивається агресія, вони можуть навіть галлюцініонувати. Тобто, напасти вони можуть, але от тушки якраз і не зачеплять.

Складно судити правда це чи ні, але нападів "звіриних вампірів" дійсно стало більше, після повідомлень про значне збільшення кількості вогнищ сказу на території України. Достовірних наукових даних, які підтверджували б реальність чупакабри, немає. А багато повідомлення про відсутність слідів боротьби, випитої до останньої краплі крові, в дійсності виявилися неправдою. У будь-якому випадку, багато наукових установ зайнялися дослідженнями, базуючись на здобутих слідах, які імовірно залишила ця істота.

 

Тайни


15.05.2014 1393 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1273
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2566
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2198
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6597 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

369

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1307

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

304
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

173
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

602
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

74
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26535
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

76
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

104
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

641