
Тільки ми встигли відійти від "кінця світу", передбаченого майя, як з'явилося повідомлення про чергове прокляття: на Україні з'явилася міфічна істота родом з Південної Америки - чупакабра.
Цей чотириногий ікластий монстр - щось середнє між свинею і собакою. Вперше його виявили в Пуерто-Ріко, де він полював на домашню худобу, висмоктуючи з нього кров. Офіційна наука не визнає його існування, втім як і снігової людини або Нессі. Однак це не зупиняє його злодіяння.
Протягом останніх шести місяців на Україні було скоєно близько десятка нападів на домашню худобу. Таємничий звір полює в на території Київської, Хмельницької, Львівської та Чернігівської області.
На цей раз жахливий упир з'явився в гірському селі Голинь на території Прикарпаття, напавши на однорічних кроликів, яких розводили на одній з ферм. Сім'я Паращак займається розведенням кроликів вже не перший рік, але раніше нічого схожого не відбувалося. За словами господині ферми Лесі Паращак, замки в клітках були в буквальному сенсі вигризені, а всередині знаходилися знекровлені тушки кроликів. Причому, всі вони залишалися абсолютно недоторканими, що дозволяє виключити напад вовка або лисиці.
В охороні ферми господарям допомагала кавказька вівчарка Лайма, яка справно служила протягом семи років, але під час цього нічного нападу вона навіть не прокинулася, хоча в минулому до неї в лапи часто потрапляли і вовки, і лисиці. Лайма відмінно вивчила запахи лісових хижаків і завжди попереджала хазяїв гучних гавкотом в разі їх появи. Але в ту фатальну ніч вівчарка пропустила вбивцю.
У ситуації спробував розібратися зоолог Дмитро Ісонкін, який упевнений, що чупакабра - це всього лише легенда. За його словами, всі моторошнуваті історії про знекровлених тварин частенько "притягнуті за вуха, часом, не дуже освіченими людьми". Сільські жителі готові назвати чупакаброю будь-якого хворого облисілого вовка або собаку, що напав на їхніх вихованців. Тим більше, що ніхто не бачив таємничого звіра поблизу, і у всіх розповідях містяться суперечливі відомості.
Зоолог зазначив, що подібні напади характерні для хворих на сказ особин в період гідрофобії. Дана стадія хвороби характеризується підвищеною чутливістю до зовнішніх подразників - різних звукам, яскравого світла, а також сильною спрагою. У хворих звірів розвивається агресія, вони можуть навіть галлюцініонувати. Тобто, напасти вони можуть, але от тушки якраз і не зачеплять.
Складно судити правда це чи ні, але нападів "звіриних вампірів" дійсно стало більше, після повідомлень про значне збільшення кількості вогнищ сказу на території України. Достовірних наукових даних, які підтверджували б реальність чупакабри, немає. А багато повідомлення про відсутність слідів боротьби, випитої до останньої краплі крові, в дійсності виявилися неправдою. У будь-якому випадку, багато наукових установ зайнялися дослідженнями, базуючись на здобутих слідах, які імовірно залишила ця істота.