Фото: www.poltava.pl.ua
З кожним роком кількість населення в світі збільшується, але країни не встигають виробляти необхідну кількість якісних продуктів.
За даними ООН, більше мільярда тонн харчів щороку опиняється на смітнику. А от українці викидають їжі на 5,5 мільярдів гривень, йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".
Журналісти ТСН зайшли у найближчий двір і перевірили, скільки саме продуктів потрапляє на смітник. Виявилось, що знайденою їжею ще можна накрити повноцінний стіл.
Зокрема, кореспонденти знайшли цілу пачку дріжджів, з якої можна спекти запашний хліб, "борщовий набір", в який увійшли петрушка, помідори, перець та буряк.
До солодкого столу знайшлися шматочки пирога, печиво і навіть лимон до чаю.
Вітамінів на смітнику теж багато – відповідно до сезону – яблука та кавун.
"Бачите, перець на підході, половина перцю вже зіпсувалася, от масло теж прострочене, сирок у нас - термін уже вийшов, теж потрібно викидати, не встигли з'їсти", - розповідає 35-річний Віталій. Чоловік навіть підраховував, скільки грошей викидає на вітер, а точніше в смітник.
"Фактично 500 гривень в місяць ми викидаємо разом з продуктами", - говорить він.
Півтисячі гривень – це майже половина середньої пенсії в Україні. Тож пенсіонери бережуть її як можуть.
"Я нічого не викидаю, я купую рівно стільки, скільки з'їм і приготую", - говорить пенсіонерка пані Катерина.
За словами експертів, через нераціональну покупку і низьку культуру споживання на смітник в Україні щороку викидають продуктів на 5,5 мільярдів гривень. Зазначимо, сьогодні відзначають всесвітній день продовольства.