Україна та Росія: "порядок денний не співпадає"

 

Політологи вважають, що відносини Києва та Москви після повернення на посаду президента Росії Володимира Путіна визначатимуться переважно в економічній площині, через яку Кремль намагатиметься втілювати і свої політичні проекти.

 

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що нинішні взаємини між Києвом та Москвою можна охарактеризувати як "ані ворожнечі, ані дружби, всі інтеграційні процеси зависли".

 

При цьому Вадим Карасьов передбачає, що всі конфлікти і суперечки матимуть тактичний, локальний характер:

 

"Це будуть бої місцевого значення - то сир, то масло, то іще щось. Але це не війни, це якісь партизанські вилазки російського санітарного лікаря, українських сироварів".

 

При цьому такий "підвішений" стан українсько-російських стосунків політолог вважає наслідком того, що "порядок денний" двох країн не співпадає.

 

"Головне, що характеризує українсько-російські відносини та їхню кризову статику, бо динаміки немає жодної, це неспівпадіння порядків денних обох сторін. Російська сторона хоче, аби Україна вступила до Митного союзу, а українська сторона хоче від Росії низької ціни на газ. От і все", - каже Вадим Карасьов.

 

Політолог також вважає, що останні заяви російського керівництва про колишнього українського прем'єра Юлію Тимошенко свідчать про те, що "просто так ніхто газові контракти переглядати не збирається".

Примус до Митного союзу

Про торгівельні війни та газ як два найболючіших питання українсько-російських взаємин каже і політолог, керівник соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко. Він вважає, що під час третього терміну російського президента Володимира Путіна Україні варто очікувати загострення торгівельних війн та підписання невигідних газових угод.

 

"Перше, чого нам варто очікувати - це дрібні, але дуже болючі та принизливі торгівельні конфлікти. Гадаю, що ця постійна загроза торгівельних війн буде головною загрозою для нашого уряду, і та роль "головного пожежника", яку нині грає Петро Порошенко (міністр економіки - ред.), вона буде дуже актуальною. Я також боюся, що нам загрожує дещо із умовною назвою "Харків-2", і нам повідомлять, що підписані нові кабальні газові угоди в обмін на, наприклад, тимчасову відсутність України у Митному союзі", - вважає Віктор Небоженко.

 

Політолог також вважає, що перших новин щодо вирішення економічних суперечок між Києвом та Москвою варто очікувати під час зустрічі лідерів країн СНД, що має відбутися 15 травня.

 

Загалом українські оглядачі звертають увагу на те, що якщо перші дві президентські каденції Володимира Путіна припадали на "благословенні" 2000-ні, коли і російська, і світова економіка розвивалися швидкими темпами, то теперішній прихід пана Путіна на посаду президента співпав із кризою - як у світі, так і в самій Росії, коли можливість підтримувати стабільність в країні напряму залежить від того, як довго ціни на енергоносії будуть залишатимуться високими.

Третій термін - посилені заходи безпеки...

7 травня Володимир Путін втретє склав присягу президента Росії. Урочиста церемонія інавгурації відбулася у Великому Кремлівському палаці за посилених заходів безпеки.

 

Як передають кореспонденти Бі-Бі-Сі у Москві, на вулицях російської столиці, де проїжджав кортеж, не було видно жодної людини.

У своєму виступі президент Росії сказав, що найближчі роки стануть визначальними для розвитку країни. Він також заявив, що зміцнюватиме демократію і розширюватиме роль громадян у керівництві Росією.

 

Вартість інавгурації російського президента оцінена у 20 мільйонів рублів (близько 700 000 доларів), половина цієї суми була витрачена на пам'ятні медалі для гостей.

 

Вперше Володимир Путін запросив на інавгурацію усіх довірених осіб - 540 чоловік.

 

... і протести

За день до дня інавгурації  поліція арештувала сотні учасників опозиційного "Маршу мільйонів", які протестували проти повернення Володимира Путіна на президентську посаду. Одночасно із інавгурацією у Москві відбуваються акції опозиції.


Учасники флешмобу "Біле місто" напередодні закликали через Facebook "всіх, хто небайдужий до ідеї чесних виборів", прийти на Бульварне кільце з білими стрічками на одязі.

 

Активісти, що брали участь в акції на Болотній площі напередодні, зібралися навколо Манежної площі, аби висловити протест проти інавгурації обраного президента.

 

Як повідомив кореспондент російської служби Бі-Бі-Сі Юрій Маловер'ян, загони поліції відтіснили опозиціонерів від маршруту проїзду кортежу Володимира Путіна. Кореспондент каже, що бачив арешт не менше 10-ти людей, що мали на одязі білі стрічки.

 

Напередодні, 6 травня, "Марш мільйонів" закінчився зіткненнями маніфестантів з поліцією, правоохоронці затримали, за різними даними, від 300 до 650 учасників ходи.

 

"bbc"


07.05.2012 471 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

110
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

361
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13955 3
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1600
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

892
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6185

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

655

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1293

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1181
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

538
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

678
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1598
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

618
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

902
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5941
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13729
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

273
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

571
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

499
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

810 2