Україна: розпад, розкол, перспектива громадянської війни або іноземної інтервенції

 

Последние события показали, что часть позиций рабочей модели изменилась.


Но чтобы логика изложения была понятна широким кругам читателей, нужно сделать небольшое отступление в теорию. По одной из классификаций, есть четыре типа кризисов.

Первый тип. Власть понимает природу кризиса, народ тоже понимает природу кризиса. Самый лучший вариант. Есть возможность для консолидации страны и всеобщей мобилизации для решения проблемы.


Второй тип. Власть понимает природу кризиса, народ не понимает. Это хуже. Попытки власти решить проблему натыкаются на непонимание народа и сопротивление (пассивное или не очень) попыткам мобилизации.


Третий тип. Власть не понимает природу кризиса, народ понимает. Классическая революционная обстановка. В таком случае есть все предпосылки для свержения недееспособной власти.

Четвёртый тип. Власть не понимает природу кризиса, народ тоже не понимает. Это похороны, сынок. Тут чудес не бывает.


Теперь перейдём к приложению данной классификации к нашей текущей ситуации. До последнего времени я считал, что власть не понимает всей глубины проблем в стране, а народу эти проблемы более очевидны (так как он с ними каждодневно сталкивается). То есть я рассматривал ситуацию, как потенциально революционную.

 

Но последние события показывают два изменения в этом качестве.

 

Во-первых, судя по судорожным метаниям Януковича и компании, власть (или часть её) начала понимать проблемы с экономикой, грозящие коллапсом.


Во-вторых, «евромайдан» показал, что определённая часть населения (весьма незначительная, но гиперактивная) вообще не понимает, что вокруг них происходит.


Это называется «глубокая инфантильность». То есть вроде физически они выросли и стали взрослыми людьми, а умственно они по-прежнему не хотят принимать ответственности за свою жизнь на себя, верят в чудеса и деда Евроза, который на Новый Год принесёт им полный мешок подарков и решит все проблемы.


Эти два факта вносят некоторую коррекцию в рабочую модель. С одной стороны к правящей верхушке приходит понимание ситуации (в констатации они всегда были относительно точны), но одновременно они по-прежнему не могут найти из неё выхода. Потому что без смены текущей модели выхода из этой ситуации попросту нет.


С другой стороны, хотя значительная часть народа пребывает в нищете, часть его испытывает иллюзии в отношении «заграница нам поможет». Кто-то в отношении Евросоюза, кто-то в отношении Таможенного Союза.


ЕС никак не может помочь входящим в неё Греции и Испании, то с какой стати они должны помогать внешней по отношению к ней Украине? Аналогично и в отношении России: есть значительная часть россиян поддерживает лозунги «хватит кормить Кавказ», то они будут не менее скептичны и в отношении гораздо более многочисленных жителей Украины.


По факту, мы можем рассчитывать только на себя. Но понимание этого простого факта присутствует лишь у незначительной части населения (остальные зомбированы СМИ и не способны думать самостоятельно).


В результате мы имеем ситуацию, когда власть понимает проблематику, но не способна её решить (лишь, в лучшем случае, ненадолго отсрочить, что тоже сомнительно). А народ в массе не понимает проблематику ввиду отсутствия системных профильных знаний и слабой ознакомленности с фактажом. Поэтому ситуация от третьего (революционного) типа кризиса смещается к четвёртому (катастрофическому).


И если в ближайшее время не сформируется достаточно небольшая, но достаточно целеустремлённая сила «прагматиков», то это будет угрожать дальнейшему существованию Украины. Со всеми вытекающими из этого рисками (распад, раскол, перспектива гражданской войны или иностранной интервенции).


Все остальные цели и действия по сравнению с этой задачей – вторичны.



Александр Роджерс


Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

521
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

790
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

558
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5481
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1459
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1339

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

395

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1218

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1056

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

972
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

286
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10662
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

366
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

635
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5679
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1450
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

344
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

246
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

597 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1035
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

901