Україна залучила синдикований кредит іноземних банків на 750 млн доларів. Про це йдеться в повідомленні російського Sberbank CIB, що виступив одним з організаторів угоди, передають "Українські новини".
"Sberbank CIB взяв участь в організації кредиту для України у розмірі 750 млн доларів. Це перший для Ощадбанку досвід з надання синдикованого кредиту державі Україна, який є важливим кроком на шляху подальшого співробітництва" , - наголошується в повідомленні.
Sberbank CIB не приводить інформації про те, які ще банки взяли участь у наданні Україні даного синдикованого кредиту.
Sberbank CIB створений в результаті інтеграції Ощадбанку Росії та компанії "Трійка Діалог". Основними напрямками діяльності Sberbank CIB є корпоративне кредитування, інвестиційно -банківські послуги, торгові операції з цінними паперами , власні інвестиції, послуги фінансового радника.
За словами народного депутата від партії "УДАР" Павла Різаненка, комісія "Ощадбанку", що виступив організатором синдикованого кредиту Україні в розмірі 750 млн. долларів склала 3.02% або 22.65 млн. долларів. Про це він повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
"За всю свою карєру в інвестбенкінгу жодного разу таких комісій - однозначно хтось з кимось "ділиться" комісією. Умови в частині комісії однозначно неринкові!" - зазначив депутат.
Нагадаємо, постановою № 592 від 21 серпня Кабмін затвердив умови залучення Україною в 2013 році зовнішньої державної позики на суму до 750 млн доларів.
Згідно з постановою, таку позику залучається на суму до 750 млн доларів під не більше ніж 6,5 % річних , при цьому разова комісія становить 3,02% від суми позики. Процентний дохід за позикою виплачується щокварталу.
Погашення позики здійснюється не пізніше, ніж через 2 роки після його залучення. Тоді уряд не уточнив, у кого планується залучити такі ресурси.