Украдене щастя...

 

Майбутнє України не залежить від того, буде вона зі Сходом чи Заходом. Майбутнє України залежить від її сильної та конкурентоспроможної економічної системи. Жителі, котрі можуть забезпечити достойне життя собі та своїм дітям є щасливими.

 

Думка про приналежність до Заходу не нагодує. Думка про приналежність до Сходу не зігріє.

 

Тільки економічно сильна держава може мати майбутнє. А економічно сильну державу формує передусім середній клас – прошарок економічно та інтелектуально активного населення, котрий може себе прогодувати і при цьому дати імпульс державі для її розвитку. Багаті держави не побудують – вони примножуватимуть свій капітал, потім придбають собі дорогі будинки у Лондоні чи Нью-Йорку і звідти керуватимуть своїми бізнес-імперіями. Бідні і поготів – у них одна мета – вижити. Трагізм України полягає у тому, що багатих в нашій країні – обмаль, середнього класу немає взагалі, а бідний – майже кожен. Хтось бідніший, хтось взагалі убогий. Ось так і живемо.

 

Чому ж тоді ми так хочемо до Європи? Вона що, нас нагодує, чи дасть усім роботу? І так значну частину нашої економіки становлять фінансові вливання наших заробітчан. Не нагодує – Європа сита. А ситий голодного не зрозуміє. Європа – це наш шанс, один із небагатьох, можливо один раз на не одне десятиліття не потрапити туди, а тільки наблизитися до Цивілізації. До високого рівня життя, до законів, які виконуються, і які ефективно працюють, до формування середнього класу, а значить, реальної економіки, до рівня культури. До модернізаційного розвитку врешті-решт. Саме модернізація нам потрібна сьогодні. Країна-сировинний придаток, схожа на будь-яку бананову республіку екваторіальної Африки, ми зараз споживаємо російського газу, як вся Східна Європа разом взята  виплавляємо сталь, яку ж і продаємо. Але японці та китайці уже давно думають, як замінити цей продукт і зробити щось дешевше та простіше. Кому тоді потрібна буде українська сталь? Росії з її енерго-та ресурсоємкою промисловістю та з величезною кількістю внутрішніх проблем? Росії треба продати газ, щоб прогодуватися. Ніякого високотехнологічного продукту. Ніякого розвитку, ніякої альтернативи. Інтелектуальний ресурс Радянського Союзу давно забувся. Ось до цього нам пропонують прирівнятися. І не просто пропонують, а заставляють.

 

Європейський вибір – це вибір завтрашнього дня, вибір кращої якості життя. Сьогодні ми втратили завтрашнє. Яку ціну за це ми заплатимо, невідомо. Мабуть, ціна буде прирівнюватися до кубометрів газу. Але кожен з нас хоче бут щасливим, має маленьку мрію. І якщо не через родичів-заробітчан із європейських країн, котрі щомісячно присилають сюди кров’ю і потом зароблені гроші, то в результаті численних туристичних поїздок, чи просто через телебачення вже давно мали змогу пересвідчитися що Старий Світ – це висота, до якої варто тягнутися. Але сьогодні вона від нас стрімко віддалилася.

 

Звичайно, Україна таки буде там, де її жителі зможуть почуватися економічно захищеними, впевненими у завтрашньому дні, матимуть дійсно свою державу. А значить – будуть щасливими. Питання тільки в тому, через який час це буде, чи не занадто пізно, і якою ціною.

 

Але сьогодні це щастя у нас просто вкрали…


29.11.2013 Марія Лутчин 1388 0
27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту. А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.

386
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

763
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

625
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1128
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13386 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1637

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

192

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

395

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

432

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

897
28.03.2023

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту та дізналась, з якими викликами довелось зіткнутись молодій сім’ї.  

82
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

198
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

332
28.03.2023

У вівторок, 28 березня, на вулиці Довженка відбулося офіційне звільнення церкви московського патріархату та її передача під управління Православної церкви України.

111
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

236
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

389
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

526
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3618
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

204
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

418
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

596
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

903