Украдене щастя...

 

Майбутнє України не залежить від того, буде вона зі Сходом чи Заходом. Майбутнє України залежить від її сильної та конкурентоспроможної економічної системи. Жителі, котрі можуть забезпечити достойне життя собі та своїм дітям є щасливими.

 

Думка про приналежність до Заходу не нагодує. Думка про приналежність до Сходу не зігріє.

 

Тільки економічно сильна держава може мати майбутнє. А економічно сильну державу формує передусім середній клас – прошарок економічно та інтелектуально активного населення, котрий може себе прогодувати і при цьому дати імпульс державі для її розвитку. Багаті держави не побудують – вони примножуватимуть свій капітал, потім придбають собі дорогі будинки у Лондоні чи Нью-Йорку і звідти керуватимуть своїми бізнес-імперіями. Бідні і поготів – у них одна мета – вижити. Трагізм України полягає у тому, що багатих в нашій країні – обмаль, середнього класу немає взагалі, а бідний – майже кожен. Хтось бідніший, хтось взагалі убогий. Ось так і живемо.

 

Чому ж тоді ми так хочемо до Європи? Вона що, нас нагодує, чи дасть усім роботу? І так значну частину нашої економіки становлять фінансові вливання наших заробітчан. Не нагодує – Європа сита. А ситий голодного не зрозуміє. Європа – це наш шанс, один із небагатьох, можливо один раз на не одне десятиліття не потрапити туди, а тільки наблизитися до Цивілізації. До високого рівня життя, до законів, які виконуються, і які ефективно працюють, до формування середнього класу, а значить, реальної економіки, до рівня культури. До модернізаційного розвитку врешті-решт. Саме модернізація нам потрібна сьогодні. Країна-сировинний придаток, схожа на будь-яку бананову республіку екваторіальної Африки, ми зараз споживаємо російського газу, як вся Східна Європа разом взята  виплавляємо сталь, яку ж і продаємо. Але японці та китайці уже давно думають, як замінити цей продукт і зробити щось дешевше та простіше. Кому тоді потрібна буде українська сталь? Росії з її енерго-та ресурсоємкою промисловістю та з величезною кількістю внутрішніх проблем? Росії треба продати газ, щоб прогодуватися. Ніякого високотехнологічного продукту. Ніякого розвитку, ніякої альтернативи. Інтелектуальний ресурс Радянського Союзу давно забувся. Ось до цього нам пропонують прирівнятися. І не просто пропонують, а заставляють.

 

Європейський вибір – це вибір завтрашнього дня, вибір кращої якості життя. Сьогодні ми втратили завтрашнє. Яку ціну за це ми заплатимо, невідомо. Мабуть, ціна буде прирівнюватися до кубометрів газу. Але кожен з нас хоче бут щасливим, має маленьку мрію. І якщо не через родичів-заробітчан із європейських країн, котрі щомісячно присилають сюди кров’ю і потом зароблені гроші, то в результаті численних туристичних поїздок, чи просто через телебачення вже давно мали змогу пересвідчитися що Старий Світ – це висота, до якої варто тягнутися. Але сьогодні вона від нас стрімко віддалилася.

 

Звичайно, Україна таки буде там, де її жителі зможуть почуватися економічно захищеними, впевненими у завтрашньому дні, матимуть дійсно свою державу. А значить – будуть щасливими. Питання тільки в тому, через який час це буде, чи не занадто пізно, і якою ціною.

 

Але сьогодні це щастя у нас просто вкрали…


29.11.2013 Марія Лутчин 2002 0
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15842
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1531
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1106
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2134
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3674
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1389

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1799

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

571

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1194

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1359
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

665
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24305
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

552
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

521
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

666
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1557
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

721
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7424
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

670
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1734 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

656
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

563