Угорницькій школі-інтернату потрібне джакузі

 

«Мені в школу потрібне джакузі», - звернулася до громади міста Івано-Франківська директор Угорницької школи-інтернату Наталія Гаврилюк. В цьому закладі, єдиному на всю область, вчаться діти-аутисти, гіперактивні діти та діти з іншими психоневрологічними розладами. Є потреба створити для них базу реабілітації і розвитку.

 

Проблеми дітей з особливими потребами обговорювали на круглому столі батьки, об’єднані в громадську організацію «Світанок», їхні колеги зі Львова, медики, психологи та активісти ГО «Поступовий гурт франківців». Освітяни міста зустріч проігнорували, інформує Фіртка з посиланням на Курс.

А саме освіта є найбільш гострою проблемою для півсотні проблемних дітей Франківська, повідомила голова батьківської організації «Світанок», мама неповносправної дитини, психолог Анастасія Голинська.

 

«Навчання діток організоване силами батьків. Нас рятують хіба що спеціальні класи, створені в Угорницькій школі-інтернаті. Але дітей, які потребують навчання, є значно більше. Взагалі немає закладів дошкільної освіти. Немає спеціалістів, які би працювали в домашніх умовах з такими дітками. І діти, і родини потерпають від упередженого ставлення», - окреслила комплекс проблем Анастасія Голинська.

 

Про те, як можна вирішити ці проблеми, розповіли львів’яни. Наразі Львів є пілотним містом, яке створило комплексну модель допомоги дітям із загальними розладами розвитку, повідомила голова товариства «Рада батьків» при тамтешній облдержадміністрації, професорка психології Львівського університету Катерина Островська.

 

«Ми створили «Індивідуальний маршрут дитини», в якому прописали покроково життя аутичної дитини від народження до смерті. І на кожному етапі передбачили, що їй потрібно. З цим пішли до влади. Плюс силами батьків заснували благодійний фонд», - розповіла вона.

 

Жінка розказала, що також є матір’ю неповносправного 27-річного сина і свого часу відчула на собі всі ті проблеми, з якими тепер стикаються франківці. За більш як 15 років роботи з такими дітками і дворічного лобіювання на всіх рівнях місцевої влади вирішення проблем з їхньою освітою, львів’яни добилися відкриття дошкільної групи для аутичних дітей і дітей із психоневрологічними розладами та вадами розвитку у Львівському спеціалізованому інтернаті.

 

«Це – перемога батьків і прецедент для України», - повідомила Катерина Островська. Ще однією премогою львів’ян є створення Ради батьків проблемних діток, куди увійшли представники всіх служб та влади. А проблеми з реабілітацією та включенням дітей у повноцінне середовище сусіди вирішують шляхом запровадження експерименту, який зазвичай очолює відомий науковець і «проштовхує» зокрема своїм авторитетом.

 

Експеримент як спосіб допомогти дітям із розладами підтримала директор Угорницької школи інтернату Наталія Гаврилюк. Чотири роки тому у навчальному закладі відкрили перший клас для дітей-аутистів. Тепер тут працює повноцінна початкова школа – шість класів.

 

«Ми побачили, як навчання і заняття змінюють дітей, наскільки краще вони ростуть і розвиваються та пристосовуються до середовища, аніж ті, що залишені вдома», - відзначила директор.

 

За її словами, школа як установа обласного підпорядкування є обмежена не тільки в ресурсах, а й застарілими нормативами. Так, у ній мають право вчитися 70% дітей з області і 30% з Івано-Франківська. В той час, як преважна більшість діток, які потребують спеціалізованого навчання – франківчани. Вже цього року постане питання середньої школи для дітей із розладами - вони закінчують четвертий клас і батьки просять директора Угорницької школи-інтернату продовжити навчання. А також відкрити дитячий садок або підготовчі класи. Все це, за словами активіста «Поступового гурту франківців» Сергія Адамовича можна вирішити, звернувшись до Івано-Франківської обласної ради. За результатами круглого столу складуть і направлять голові облради відповідне звернення.


24.12.2014 363 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

235
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1549 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1811 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2636
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2372 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7606

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

377

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1088

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1160

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1946
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

328
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

707
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

945
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3151
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

976
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1999
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1052
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35198 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

326
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

535
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

675
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1002