Угорницькій школі-інтернату потрібне джакузі

 

«Мені в школу потрібне джакузі», - звернулася до громади міста Івано-Франківська директор Угорницької школи-інтернату Наталія Гаврилюк. В цьому закладі, єдиному на всю область, вчаться діти-аутисти, гіперактивні діти та діти з іншими психоневрологічними розладами. Є потреба створити для них базу реабілітації і розвитку.

 

Проблеми дітей з особливими потребами обговорювали на круглому столі батьки, об’єднані в громадську організацію «Світанок», їхні колеги зі Львова, медики, психологи та активісти ГО «Поступовий гурт франківців». Освітяни міста зустріч проігнорували, інформує Фіртка з посиланням на Курс.

А саме освіта є найбільш гострою проблемою для півсотні проблемних дітей Франківська, повідомила голова батьківської організації «Світанок», мама неповносправної дитини, психолог Анастасія Голинська.

 

«Навчання діток організоване силами батьків. Нас рятують хіба що спеціальні класи, створені в Угорницькій школі-інтернаті. Але дітей, які потребують навчання, є значно більше. Взагалі немає закладів дошкільної освіти. Немає спеціалістів, які би працювали в домашніх умовах з такими дітками. І діти, і родини потерпають від упередженого ставлення», - окреслила комплекс проблем Анастасія Голинська.

 

Про те, як можна вирішити ці проблеми, розповіли львів’яни. Наразі Львів є пілотним містом, яке створило комплексну модель допомоги дітям із загальними розладами розвитку, повідомила голова товариства «Рада батьків» при тамтешній облдержадміністрації, професорка психології Львівського університету Катерина Островська.

 

«Ми створили «Індивідуальний маршрут дитини», в якому прописали покроково життя аутичної дитини від народження до смерті. І на кожному етапі передбачили, що їй потрібно. З цим пішли до влади. Плюс силами батьків заснували благодійний фонд», - розповіла вона.

 

Жінка розказала, що також є матір’ю неповносправного 27-річного сина і свого часу відчула на собі всі ті проблеми, з якими тепер стикаються франківці. За більш як 15 років роботи з такими дітками і дворічного лобіювання на всіх рівнях місцевої влади вирішення проблем з їхньою освітою, львів’яни добилися відкриття дошкільної групи для аутичних дітей і дітей із психоневрологічними розладами та вадами розвитку у Львівському спеціалізованому інтернаті.

 

«Це – перемога батьків і прецедент для України», - повідомила Катерина Островська. Ще однією премогою львів’ян є створення Ради батьків проблемних діток, куди увійшли представники всіх служб та влади. А проблеми з реабілітацією та включенням дітей у повноцінне середовище сусіди вирішують шляхом запровадження експерименту, який зазвичай очолює відомий науковець і «проштовхує» зокрема своїм авторитетом.

 

Експеримент як спосіб допомогти дітям із розладами підтримала директор Угорницької школи інтернату Наталія Гаврилюк. Чотири роки тому у навчальному закладі відкрили перший клас для дітей-аутистів. Тепер тут працює повноцінна початкова школа – шість класів.

 

«Ми побачили, як навчання і заняття змінюють дітей, наскільки краще вони ростуть і розвиваються та пристосовуються до середовища, аніж ті, що залишені вдома», - відзначила директор.

 

За її словами, школа як установа обласного підпорядкування є обмежена не тільки в ресурсах, а й застарілими нормативами. Так, у ній мають право вчитися 70% дітей з області і 30% з Івано-Франківська. В той час, як преважна більшість діток, які потребують спеціалізованого навчання – франківчани. Вже цього року постане питання середньої школи для дітей із розладами - вони закінчують четвертий клас і батьки просять директора Угорницької школи-інтернату продовжити навчання. А також відкрити дитячий садок або підготовчі класи. Все це, за словами активіста «Поступового гурту франківців» Сергія Адамовича можна вирішити, звернувшись до Івано-Франківської обласної ради. За результатами круглого столу складуть і направлять голові облради відповідне звернення.


24.12.2014 333 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

969
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5486 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1810
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1796
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2949
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2558

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

492

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1701

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2441

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3171
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

265
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

823
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1017
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

577
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

743
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16232
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3105
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

427
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

166
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1215
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1078 2