Угорницькій школі-інтернату потрібне джакузі

 

«Мені в школу потрібне джакузі», - звернулася до громади міста Івано-Франківська директор Угорницької школи-інтернату Наталія Гаврилюк. В цьому закладі, єдиному на всю область, вчаться діти-аутисти, гіперактивні діти та діти з іншими психоневрологічними розладами. Є потреба створити для них базу реабілітації і розвитку.

 

Проблеми дітей з особливими потребами обговорювали на круглому столі батьки, об’єднані в громадську організацію «Світанок», їхні колеги зі Львова, медики, психологи та активісти ГО «Поступовий гурт франківців». Освітяни міста зустріч проігнорували, інформує Фіртка з посиланням на Курс.

А саме освіта є найбільш гострою проблемою для півсотні проблемних дітей Франківська, повідомила голова батьківської організації «Світанок», мама неповносправної дитини, психолог Анастасія Голинська.

 

«Навчання діток організоване силами батьків. Нас рятують хіба що спеціальні класи, створені в Угорницькій школі-інтернаті. Але дітей, які потребують навчання, є значно більше. Взагалі немає закладів дошкільної освіти. Немає спеціалістів, які би працювали в домашніх умовах з такими дітками. І діти, і родини потерпають від упередженого ставлення», - окреслила комплекс проблем Анастасія Голинська.

 

Про те, як можна вирішити ці проблеми, розповіли львів’яни. Наразі Львів є пілотним містом, яке створило комплексну модель допомоги дітям із загальними розладами розвитку, повідомила голова товариства «Рада батьків» при тамтешній облдержадміністрації, професорка психології Львівського університету Катерина Островська.

 

«Ми створили «Індивідуальний маршрут дитини», в якому прописали покроково життя аутичної дитини від народження до смерті. І на кожному етапі передбачили, що їй потрібно. З цим пішли до влади. Плюс силами батьків заснували благодійний фонд», - розповіла вона.

 

Жінка розказала, що також є матір’ю неповносправного 27-річного сина і свого часу відчула на собі всі ті проблеми, з якими тепер стикаються франківці. За більш як 15 років роботи з такими дітками і дворічного лобіювання на всіх рівнях місцевої влади вирішення проблем з їхньою освітою, львів’яни добилися відкриття дошкільної групи для аутичних дітей і дітей із психоневрологічними розладами та вадами розвитку у Львівському спеціалізованому інтернаті.

 

«Це – перемога батьків і прецедент для України», - повідомила Катерина Островська. Ще однією премогою львів’ян є створення Ради батьків проблемних діток, куди увійшли представники всіх служб та влади. А проблеми з реабілітацією та включенням дітей у повноцінне середовище сусіди вирішують шляхом запровадження експерименту, який зазвичай очолює відомий науковець і «проштовхує» зокрема своїм авторитетом.

 

Експеримент як спосіб допомогти дітям із розладами підтримала директор Угорницької школи інтернату Наталія Гаврилюк. Чотири роки тому у навчальному закладі відкрили перший клас для дітей-аутистів. Тепер тут працює повноцінна початкова школа – шість класів.

 

«Ми побачили, як навчання і заняття змінюють дітей, наскільки краще вони ростуть і розвиваються та пристосовуються до середовища, аніж ті, що залишені вдома», - відзначила директор.

 

За її словами, школа як установа обласного підпорядкування є обмежена не тільки в ресурсах, а й застарілими нормативами. Так, у ній мають право вчитися 70% дітей з області і 30% з Івано-Франківська. В той час, як преважна більшість діток, які потребують спеціалізованого навчання – франківчани. Вже цього року постане питання середньої школи для дітей із розладами - вони закінчують четвертий клас і батьки просять директора Угорницької школи-інтернату продовжити навчання. А також відкрити дитячий садок або підготовчі класи. Все це, за словами активіста «Поступового гурту франківців» Сергія Адамовича можна вирішити, звернувшись до Івано-Франківської обласної ради. За результатами круглого столу складуть і направлять голові облради відповідне звернення.


24.12.2014 372 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

9559
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1464
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1077
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2098
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3617
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1363

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1730

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

529

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1168

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1332
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

540
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24279
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

522
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

486
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

641
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1531
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7038
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

640
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1648 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

633
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

545