Угода про асоціацію з ЄС. Прогностичний ескіз

 

/data/blog/43863/2b6fa73ff05a6e957243fff5de65f94b.jpg

Фото: newsradio.com.ua

 

Країна знову згадала звуки майданних «кричалок» та бій протестних барабанів. Цього разу, як не дивно, причиною стали не вибори, а подія геополітичного плану – технічна (як було заявлено) відмова українського уряду від підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

 

Спробуємо накреслити «лінії» політичної інтриги та варіанти розвитку подій.

 


Євроінтрига

 
Свого часу усі з нетерпінням і надією сприйняли інформацію про звільнення Ю.Тимошенко. Адже вона була одним із каменів спотикання між діючою владою та європейським політикумом.


Тимошенко мали відправити на лікування до Німеччини. Читайте – видворити з України і таким чином позбавитися незручного політика, котра, будучи ув’язненою, все ж таки залишалася в ТОПі найвпливовіших політиків в Україні. 
Видворити — значить дати можливість вести свою діяльність «вживу». Але це все – не в Україні, - там, а не тут.


Інший фактор – Росія. Усі війни то з нашим сиром, то з нашими цукерками надто дратували українське суспільство. Адже Європа значно передбачливіша, таких “трюків” не визнає. Та й газова голка давно уже перейшла у засіб маніпуляції та тиску на Україну.


Тому заяви української влади про альтернативу російському вектору сприймалися як серйозні наміри поміняти свої зовнішньополітичні пріоритети і зробити крок на зустріч Європейському союзу.


Суспільство сповнилось надій. Про свої євроінтеграційні симпатії почали говорити і малий бізнес і крупний, і на Сході і тим паче на заході. А молодь – і поготів. З 9 листопада, коли відбулися таємні зустрічі Президентів України та Росії і стало зрозуміло, що щось відбувається не так.

Не будемо глибоко аналізувати, що сталося, радше спробуємо змоделювати, що може статися. Здається, є три варіанти розвитку подій.

 


Реалістичний

 

У Вільнюсі ніхто нічого не підписує. Максимум протокол про співпрацю. Європа і далі живе своїм життям, натомість Росія матиме чудовий шанс “помститися” та відігратися за свого роду єврошантаж. За таких умов варто очікувати посилення політичного та економічного тиску Росії на Україну. Платою за це може бути підтримка діючого Президента на наступних президентських виборах в Україні. Опозиція остаточно стане дресированою чи взагалі зникне. Економічна активна частина населення захоче виїхати за кордон у пошуках кращого життя, оскільки не бачитиме сенсу жити у такій країні.


Європа не виділяє ніяких кредитів на підтримку української економіки, вся надія на Митний союз та “дружню” допомогу Росії. Але очікуваної допомоги також не буде, враховуючи не надто добрий стан фінансового здоров’я Кремля…

 


Прагматичний

 

На Вільнюському саміті європейські політики визнають свої помилки у переговорах з українською стороною і намагаються продовжити вести переговори для подальшого зближення з Україною. В такому плані Україні варто сподіватися на економічну допомогу, притік інвестицій, хоч і не покращення, але не надто сильного падіння рівня життя. Тоді зближення з Європою стане питанням часу. Проте Україні у свою чергу слід провести ряд реформ, розвивати громадянське суспільство та привести законодавство у відповідність із європейським. А відносини з Росією будувати на партнерських засадах взаємовигоди і передусім з позиції захисту власних національних інтересів.

 


Романтичний

 

У Вільнюсі підписують угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Україна стрімко зближується з Європою. Остання у свою чергу всіляко допомагає та компенсує втрати від розірвання стосунків з Росією. В Україну спостерігається прихід інвестицій, котрі вливаються в економіку, яка набирає обертів і за кілька років набуває рис високорозвинутої. 

Занадто оптимістично, скажете Ви? Це тільки прогноз. А будь-які прогнози – річ невдячна, а політика – річ неочікувана. Звичайно, найбільш вірогідний реалістичний сценарій розвитку подій. Швидше за все так і станеться. Але ми так хочемо до Європи і деколи хочемо чуда, хоча б маленького.

 

Дмитро Петрук, для "Фіртки"


28.11.2013 927 1
Коментарі (1)

фрося 2013.11.29, 09:42
Шкода, але варіант таки реалістичний(((
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2513
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1599 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3672
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5445
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1695
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2091

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

192

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

204

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

412

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

895
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

488
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

781
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2477 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

520
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

887
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4929
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

747
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

668
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

601
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

409
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

740
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

899 2