Угода про асоціацію з ЄС. Прогностичний ескіз

 

/data/blog/43863/2b6fa73ff05a6e957243fff5de65f94b.jpg

Фото: newsradio.com.ua

 

Країна знову згадала звуки майданних «кричалок» та бій протестних барабанів. Цього разу, як не дивно, причиною стали не вибори, а подія геополітичного плану – технічна (як було заявлено) відмова українського уряду від підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

 

Спробуємо накреслити «лінії» політичної інтриги та варіанти розвитку подій.

 


Євроінтрига

 
Свого часу усі з нетерпінням і надією сприйняли інформацію про звільнення Ю.Тимошенко. Адже вона була одним із каменів спотикання між діючою владою та європейським політикумом.


Тимошенко мали відправити на лікування до Німеччини. Читайте – видворити з України і таким чином позбавитися незручного політика, котра, будучи ув’язненою, все ж таки залишалася в ТОПі найвпливовіших політиків в Україні. 
Видворити — значить дати можливість вести свою діяльність «вживу». Але це все – не в Україні, - там, а не тут.


Інший фактор – Росія. Усі війни то з нашим сиром, то з нашими цукерками надто дратували українське суспільство. Адже Європа значно передбачливіша, таких “трюків” не визнає. Та й газова голка давно уже перейшла у засіб маніпуляції та тиску на Україну.


Тому заяви української влади про альтернативу російському вектору сприймалися як серйозні наміри поміняти свої зовнішньополітичні пріоритети і зробити крок на зустріч Європейському союзу.


Суспільство сповнилось надій. Про свої євроінтеграційні симпатії почали говорити і малий бізнес і крупний, і на Сході і тим паче на заході. А молодь – і поготів. З 9 листопада, коли відбулися таємні зустрічі Президентів України та Росії і стало зрозуміло, що щось відбувається не так.

Не будемо глибоко аналізувати, що сталося, радше спробуємо змоделювати, що може статися. Здається, є три варіанти розвитку подій.

 


Реалістичний

 

У Вільнюсі ніхто нічого не підписує. Максимум протокол про співпрацю. Європа і далі живе своїм життям, натомість Росія матиме чудовий шанс “помститися” та відігратися за свого роду єврошантаж. За таких умов варто очікувати посилення політичного та економічного тиску Росії на Україну. Платою за це може бути підтримка діючого Президента на наступних президентських виборах в Україні. Опозиція остаточно стане дресированою чи взагалі зникне. Економічна активна частина населення захоче виїхати за кордон у пошуках кращого життя, оскільки не бачитиме сенсу жити у такій країні.


Європа не виділяє ніяких кредитів на підтримку української економіки, вся надія на Митний союз та “дружню” допомогу Росії. Але очікуваної допомоги також не буде, враховуючи не надто добрий стан фінансового здоров’я Кремля…

 


Прагматичний

 

На Вільнюському саміті європейські політики визнають свої помилки у переговорах з українською стороною і намагаються продовжити вести переговори для подальшого зближення з Україною. В такому плані Україні варто сподіватися на економічну допомогу, притік інвестицій, хоч і не покращення, але не надто сильного падіння рівня життя. Тоді зближення з Європою стане питанням часу. Проте Україні у свою чергу слід провести ряд реформ, розвивати громадянське суспільство та привести законодавство у відповідність із європейським. А відносини з Росією будувати на партнерських засадах взаємовигоди і передусім з позиції захисту власних національних інтересів.

 


Романтичний

 

У Вільнюсі підписують угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Україна стрімко зближується з Європою. Остання у свою чергу всіляко допомагає та компенсує втрати від розірвання стосунків з Росією. В Україну спостерігається прихід інвестицій, котрі вливаються в економіку, яка набирає обертів і за кілька років набуває рис високорозвинутої. 

Занадто оптимістично, скажете Ви? Це тільки прогноз. А будь-які прогнози – річ невдячна, а політика – річ неочікувана. Звичайно, найбільш вірогідний реалістичний сценарій розвитку подій. Швидше за все так і станеться. Але ми так хочемо до Європи і деколи хочемо чуда, хоча б маленького.

 

Дмитро Петрук, для "Фіртки"


28.11.2013 870 1
Коментарі (1)

фрося 2013.11.29, 09:42
Шкода, але варіант таки реалістичний(((
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

883
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

812
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1287
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2670
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1461
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2221 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

783

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

831

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1727

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1724
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

443
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

519
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18430
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7551
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3724
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1121
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10838
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

499
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

394
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

569
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

508