Учасники прикарпатської делегації ,які побували на Міжнародному Конгресі Європейської Асоціації Паліативної допомоги поділились здобутим досвідом, який впроваджуватимуть в області

 

 

Прикарпатська делегація, у період з 8 по 10 травня цього року побувала на 14-му Міжнародному Конгресі Європейської Асоціативної Паліативної допомоги в Копенгагені, у столиці Данії.

 

За словами директора департаменту охорони здоров’я ОДА Романа Мельника, Асоціація була заснована ще у 1988 році та складається з 42 країн, передає Фіртка.

 

«Досвід який ми взяли в Копенгагені був надзвичайно корисним для нас. Кожен вивчав свою область діяльності, і професор і капелан хоспісний. Варто зауважити, що присутніх на Конгресі було більше 3 тисяч з усього світу», - відмітив директор департаменту охорони здоров’я Роман Мельник.

 

Учасники делегації відмітили, що державних коштів на поїздку не витрачали.

 

На Конгресі наші делегація представила тези двох праць «Можливість розвитку паліативної допомоги для дітей при обмежених ресурсах» на прикладі створеного першого в Україні дитячого хоспісу та «Роль психолога у профілактиці синдрому професійного вигорання у працівників закладів паліативної допомоги». Якість поданих матеріалів була високо оцінена науковим комітетом ЄАПД і вони увійшли в друковані матеріали Конгресу.

 

«Люди з усього світу показали в кого, які є досягнення у різних напрямках Напевне що рівень надання паліативної допомоги говорить про там рівень країни. Ми там навчились що навіть і в кризові моменти можна робити необхідні речі і не зупинятись на цьому. На загальнодержавному рівні там абсолютно інший підхід. Ми бачили такий апарат, розміром з диктофон, який автоматично сам робить ін’єкцію. У нас треба багато чого вирішити, перш ніж необхідні ліки попадуть до хворого, який цього потребує. Ще бачили нові інвалідні ліжка, які запобігають пролежням, з пультом управління, який дозволяє хворому себе обслуговувати. Їх можна взяти додому. Різного роду побутові умови. Спеціальні пристрої які можуть переносити людину з ліжка, в туалет. Всі ці питання мали би вирішуватись на державному рівні. Такі конгреси задають напрям розвитку. Прикладом такого може бути запровадження використання таблетованого морфіну», - поділився враженнями від поїздки Мельник.

 

Ярослав Рохман, капелан хоспісу зауважив, що завданням душпастира є не тільки служіння хворим але і медичному персоналу.

 

«Під час роботи невиліковнохворими людьми виникає вигорання. В Данії ми поспілкувались і дізнались, що в Європі в деяких лікарнях є декілька таких людей, і це не обов’язково капелан, а й світські люди, які можуть прийти та допомогти», - зауважив капелан.

 

«Дуже варко працювати зі смертельно хворими. Не всі це витримують. Тому дуже дякую нашим капеланам за те, що вони дають можливість трохи «розвантажитись» , - підкреслив Мельник.

 

Однак, як зауважила завідувач кафедри соціальної медицини та медичного правознавства, професор Орина Децин, тільки в івано-франківському хоспісі, завдяки роботі капеланів, жоден працівник не мав емоційного вигорання.

 

Наразі на Прикарпатті планують розширити паліативну допомогу у домашніх умовах. Оскільки це по перше дешевше ніж утримувати стаціонари, які також не забезпечують всю потребу. Це дає можливість якісно надати необхідну допомогу хворому вдома. Також в планах є створення бригади дитячого хоспісу.


20.05.2015 404 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1309
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2038
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3522
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1316
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1301

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1621

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

469

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1109

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1279
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24235
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

484
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2645
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

579
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1481
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

655
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15349
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

462
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

550
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1347 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

596
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

510