Учасники прикарпатської делегації ,які побували на Міжнародному Конгресі Європейської Асоціації Паліативної допомоги поділились здобутим досвідом, який впроваджуватимуть в області

 

 

Прикарпатська делегація, у період з 8 по 10 травня цього року побувала на 14-му Міжнародному Конгресі Європейської Асоціативної Паліативної допомоги в Копенгагені, у столиці Данії.

 

За словами директора департаменту охорони здоров’я ОДА Романа Мельника, Асоціація була заснована ще у 1988 році та складається з 42 країн, передає Фіртка.

 

«Досвід який ми взяли в Копенгагені був надзвичайно корисним для нас. Кожен вивчав свою область діяльності, і професор і капелан хоспісний. Варто зауважити, що присутніх на Конгресі було більше 3 тисяч з усього світу», - відмітив директор департаменту охорони здоров’я Роман Мельник.

 

Учасники делегації відмітили, що державних коштів на поїздку не витрачали.

 

На Конгресі наші делегація представила тези двох праць «Можливість розвитку паліативної допомоги для дітей при обмежених ресурсах» на прикладі створеного першого в Україні дитячого хоспісу та «Роль психолога у профілактиці синдрому професійного вигорання у працівників закладів паліативної допомоги». Якість поданих матеріалів була високо оцінена науковим комітетом ЄАПД і вони увійшли в друковані матеріали Конгресу.

 

«Люди з усього світу показали в кого, які є досягнення у різних напрямках Напевне що рівень надання паліативної допомоги говорить про там рівень країни. Ми там навчились що навіть і в кризові моменти можна робити необхідні речі і не зупинятись на цьому. На загальнодержавному рівні там абсолютно інший підхід. Ми бачили такий апарат, розміром з диктофон, який автоматично сам робить ін’єкцію. У нас треба багато чого вирішити, перш ніж необхідні ліки попадуть до хворого, який цього потребує. Ще бачили нові інвалідні ліжка, які запобігають пролежням, з пультом управління, який дозволяє хворому себе обслуговувати. Їх можна взяти додому. Різного роду побутові умови. Спеціальні пристрої які можуть переносити людину з ліжка, в туалет. Всі ці питання мали би вирішуватись на державному рівні. Такі конгреси задають напрям розвитку. Прикладом такого може бути запровадження використання таблетованого морфіну», - поділився враженнями від поїздки Мельник.

 

Ярослав Рохман, капелан хоспісу зауважив, що завданням душпастира є не тільки служіння хворим але і медичному персоналу.

 

«Під час роботи невиліковнохворими людьми виникає вигорання. В Данії ми поспілкувались і дізнались, що в Європі в деяких лікарнях є декілька таких людей, і це не обов’язково капелан, а й світські люди, які можуть прийти та допомогти», - зауважив капелан.

 

«Дуже варко працювати зі смертельно хворими. Не всі це витримують. Тому дуже дякую нашим капеланам за те, що вони дають можливість трохи «розвантажитись» , - підкреслив Мельник.

 

Однак, як зауважила завідувач кафедри соціальної медицини та медичного правознавства, професор Орина Децин, тільки в івано-франківському хоспісі, завдяки роботі капеланів, жоден працівник не мав емоційного вигорання.

 

Наразі на Прикарпатті планують розширити паліативну допомогу у домашніх умовах. Оскільки це по перше дешевше ніж утримувати стаціонари, які також не забезпечують всю потребу. Це дає можливість якісно надати необхідну допомогу хворому вдома. Також в планах є створення бригади дитячого хоспісу.


20.05.2015 388 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

307
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13635 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1549
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

851
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6103
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1707

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

626

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1451

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1264

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1158
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

511
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

644
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1563
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

589
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

866
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5911
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13539
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

228
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

530
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

473
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

779 2