У звіринці на Прикарпатті тваринам шукають хрещених батьків

 

 

Хрещених батьків для диких тварин шукають на Прикарпатті. Таку акцію оголосили у Центрі реабілітації звірів, який працює при Галицькому природоохоронному парку.

 

Нині тут опікуються майже півсотнею чотирилапих та птахів. Чотирьом із них вже поталанило знайти опікунів, які допомагають коштами або харчами, інформують Подробности.

 

Уже вісім років поранених диких тварин виходжують у Галицькому природоохоронному парку. Тут один із перших в Україні Центр реабілітації диких тварин. Це - рудий олень Цезар.

 

"Він у нас з 12 року. Попав в Центр маленьким оленятком. Буквально з пипки годували. Десь 4 місяці він пив коров’яче молоко", - пригадує начальник сектору Центру реабілітації диких тварин Андрій Гембарський.

 

А це - улюбленці малечі - аргалі, дикі гірські барани, прародичі домашньої вівці. Водяться у Альпах та Піренеях.

 

"У них великі очі і маленькі вушка. Вони водяться в гірських районах. Муфлон Європейський - в Європі, Альпах", - розповідає Андрій Гембарський.

 

Більшість тварин потрапляють сюди у тяжкому стані, часом на межі життя і смерті. Їх лікують і випускають на волю.

 

"В основному це є браконьєрство. Птахи є стріляні. Чого вже стріляти в сову і яструба? Ну, очевидно, просто летить та й стріляють", - не розуміє ветеринар Ірина Лисюк.

 

Уляна Семенчук вперше до звіринця приїхала місяць тому. Відтоді - постійна відвідувачка. А недавно вирішила стати хресною для лиса Микити, який разом із старожилкою Центру Алісою очікує поповнення у своєму рудому сімействі.

 

"Він скоро стане батьком. У них буде поповнення. Мені здалося, що їхня сім’я потребує зараз найбільше уваги", - впевнена хресна мати лиса Микити Уляна Семенчук.

 

Поталанило з хресними ще трьом мешканцям центру. Ініціаторка - працівниця парку Оксана Ісарик каже, що ідея визрівала давно, бо чотирилапим потрібні і харчі, і людське спілкування.

 

"От Цезар у нас поки що без турботи, його напарниці. Муфлони, у вовчиці є, сарна європейська - козуля", - перераховує фахівець з екоосвіти Галицького НПП Оксана Ісарик.

 

Нині у Центрі майже півсотні тварин та птахів. Та хижаки, яким щодня потрібне м’ясо.

 

"6-7 кг, на день, включаючи і рибу. Зернових кормів йде 9,5-10 кг. Це кожен місяць цифри міняються, бо тварини котрісь випускаються, щось поступає", - розповідає начальник сектору Центру реабілітації диких тварин Андрій Гембарський.

 

"Десь до 5 тисяч нам обходиться закупівля кормів. Немало, тому що це все йде з наших зароблених коштів", - каже директор галицького НПП Олег Гайдук.

 

Якщо вдасться знайти усім вихованцям хресних, які допоможуть бодай із харчами, у Центрі зможуть облаштувати вольєри для прийому нових тварин.


25.04.2015 607 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

464
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1559
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1603
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1589
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5533
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8094 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

846

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1548

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2313

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2322
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

462
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2483
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3877
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2119
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

431
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2351
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3366
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25917 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

746
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

975 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

686
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2261 6