
З 16 січня до 1 лютого 2023 року пройде спільне льотно-тактичне навчання з авіаційними підрозділами Збройних сил Білорусі та Російської Федерації.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив Суспільному, чи почастішають в Україні повітряні тривоги через ці навчання, передає Фіртка.
"Коли є загроза завдання ракетного удару або авіаційного удару, тоді буде оголошуватися тривога. Нічого для нас не змінюється, якщо ми будемо мати інформацію про те, що в небі Міг-31, чи готується озброєння для того, щоб завдавати ударів. Без варіантів", — сказав він.
За словами речника ПС ЗСУ, якщо під виглядом навчань росіяни і білоруси збираються щось спровокувати, то в Україні будуть вжиті певні контрзаходи.
"Вони собі оголосили (навчання, — ред.), щоб якісь там провести свої певні дії, можливо, злагодженість, можливо, ще щось", — сказав Ігнат.
Він пояснив, що тривоги оголошуються, коли є певні ознаки, через які командування приймає рішення про оголошення повітряної тривоги в тому чи в іншому регіоні.
"Злітають літаки Ту-22 М3, значить дальність застосування ракет — 600 км, от в тих регіонах, де є загроза буде оголошена.Чи є інформація, що можуть застосуватися комплекси такі, як "Іскандер". Відповідно, є ракетна небезпека. У тих регіонах, куди вони можуть дістати, оголошується тривога.
Коли є загроза пусків крилатих ракет з Ту-95 чи з кораблів, то оголошується по всій країні. Усе робиться за відпрацьованим алгоритмом. А те, що вони там будуть якісь маневри будуть проводити, ну, хай проводять", — сказав Ігнат.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці