У Вигоді знову перекрили транспортний рух: люди «проти» реорганізації лікарні, депутати голосували «за»

 

 

20 червня у центрі смт. Вигода, що розташоване в Долинському районі, було знову людно. Однак натовп зібрався не на свято, а на протест місцевої громади проти будь-якої реорганізації Вигодської міської лікарні.


Цього ж дня в районному адміністративному будинку відбувалась сесія Долинської районної ради, де депутати мали вкотре вирішувати долю цього медичного закладу.

 

Нагадаємо, що 15 листопада 2012 року районна рада прийняла рішення про організацію на базі Вигодської міської лікарні відновного, а не планового лікування, як це було раніше. Мовилось про створення в цьому приміщенні або відділення паліативної допомоги, або ж реабілітаційного центру. Люди запитують, для чого селянам, які мешкають у мальовничому краї, реабілітація:

 

«Та ми вдома, в садочку чи на полі проходимо таку реабілітацію, як треба. Для чого вона нам тут? Нам лікування потрібне. Ми вимагаємо залишити Вигодську міську лікарню в тому статусі, в якому вона була досі – тобто, в статусі медичного закладу планового лікування, - щоб ми тижнями не стояли в Долинській районній лікарні в чергах на  медогляд, або, щоб люди не помирали в каретах швидкої допомоги, тим часом, як їх везуть до медзакладу. До речі, сьогодні вночі із села Шевченкового везла швидка чоловіка… і як ви думаєте, що сталося? Не довезла».

 

Кілька годин під палючим сонцем люди вимагали у представників влади відповідей на їхні запитання. Спілкувався з мітингувальниками  заступник голови районної ради Микола Гуцуляк, який говорив, що якраз на цій сесії депутати говоритимуть про те, щоб внести зміни до попереднього рішення сесії райради і Вигодську міську лікарню залишити в статусі планового лікування, пишуть Ліхтарі.

 

Тим часом, поки люди висловлювали свої вимоги, а посадовець намагався їм пояснити ситуацію, депутати в сесійній залі голосували… Питання про внесення змін до попереднього рішення сесії районної ради вони відмовились розглядати, тобто, це говорить про те, що пропозиція створити на базі Вигодської міської лікарні відновне лікування все ще залишається в силі. Більше того, депутати доручили голові районної ради з головним лікарем, Мар’яном Студентом,  укласти контракт на 5 років. Його кандидатуру на цій посаді, до речі, люди зовсім не схвалюють.

 

Раніше була пропозиція на четвертому поверсі лікарні, який наразі пустує, створити відділення паліативної допомоги. Це питання  депутати зняли з розгляду. В порядку денному сесії районної ради було питання про відновлення повноцінного функціонування Вигодської міської лікарні, проте за це рішення проголосувало лише 7 депутатів.

 

Отож, що ми маємо… Вже кілька років поспіль люди хочуть домогтися того, щоб Вигодську міську лікарню залишити закладом планового лікування. Влаштовують мітинги, дискутують з місцевою владою, і не знаходять ніякого компромісу.

 

Більше того, як повідомила одна з медсестер, головний лікар зі своїми однодумцями намагається цю лікарню знищити. Вона розповіла, що сьогодні в закладі тривають роботи з проведення водопостачання, тобто, води у приміщенні поки нема. У зв’язку  з чим, хворий з дерматологічного відділення пішов додому помитися, тим часом, група лікарів влаштувала перевірку і виписала хворого, буцімто, за порушення лікарняного режиму. Розповідає медсестра і про те, що є лікарі, які дозволяють собі не приходити вчасно на роботу, або побувши півгодини-годину на робочому місці, кудись зникати, що змушує пацієнтів обурюватися і так чи інакше звертатися за медичною допомогою до Долинської центральної районної лікарні. Медики переконані, що все це робиться свідомо.

 

Після закінчення сесії районної ради, керівники району подалися до Вигоди, оскільки люди заблокували транспортний рух і вимагали присутності посадовців. Та зробили це уже після того, як вирішили застосувати контрактну форму трудового договору з головним лікарем і відмовилися розглядати питання повноцінного функціонування Вигодської міської лікарні. Громадськість залишила за собою право проводити акції громадської непокори і надалі.

 

 

Довідково: Історія закриття, а чи-то розформування Вигодської міської лікарні розпочалась 2008 року, коли пологове відділення медичного закладу передали Долинській центральній районній лікарні.

Пізніше з певних причин до іншого корпусу міської лікарні медики перенесли і дерматологічне відділення, в результаті чого на четвертому поверсі лікувального закладу залишились голі стіни та порожні кабінети. Крім того, ДЦРЛ почала опікуватись ще й всіма ФАПами та амбулаторіями. А до людей доносились чутки про те, що Вигодська міська лікарня стала непотрібною і невдовзі її можуть перетворити на структурний підрозділ ДЦРЛ або й взагалі закрити. Звісно ж, громада занепокоїлась. І вже 5 років минуло з того часу, як медики не можуть порозумітися, а людям не вдається відстояти свої інтереси.  

Вигодська міська лікарня обслуговує понад 21 тис. мешканців. Ще 1997 року тут було 140 ліжок. Район гірський, то ж радіус обслуговування сягає 50 км. І якщо на це зважити, то можна зробити висновок, що лікар в разі необхідності може прибути до хворого не раніше, ніж через годину. Наразі, в лікарні триває ремонт на четвертому поверсі, тут перекрили дах, частково вклали нові вікна, відкрили денний стаціонар… Медики кажуть, що лікарня людям конче потрібна, і щодня за допомогою лікаря сюди звертається більше двох сотень мешканців краю. Щоправда – пацієнтів у закладі не густо, однак з їх вуст лунають тільки позитивні відгуки, що лікарі відвідують їх по шість разів на день, а ще, жартуючи, додають: «А готують тут як смачно!».


21.06.2013 932 1
Коментарі (1)

прикарпатка 2013.06.21, 08:46
Так позакривали лікарні у віддалених селах. Чи доїде туди швидка за двадцять хвилин? До найдальшого села району 50 км.Для чого горянам лікарня? Чи вони такі здорові у нас?
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

732
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6722
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14855 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1777
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1039
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6483

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

835

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1635

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1429

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1298
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

395
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

666
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

824
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

610
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1721
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

752
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34878 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

217
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

411
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

718
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

634