У Вигоді знову перекрили транспортний рух: люди «проти» реорганізації лікарні, депутати голосували «за»

 

 

20 червня у центрі смт. Вигода, що розташоване в Долинському районі, було знову людно. Однак натовп зібрався не на свято, а на протест місцевої громади проти будь-якої реорганізації Вигодської міської лікарні.


Цього ж дня в районному адміністративному будинку відбувалась сесія Долинської районної ради, де депутати мали вкотре вирішувати долю цього медичного закладу.

 

Нагадаємо, що 15 листопада 2012 року районна рада прийняла рішення про організацію на базі Вигодської міської лікарні відновного, а не планового лікування, як це було раніше. Мовилось про створення в цьому приміщенні або відділення паліативної допомоги, або ж реабілітаційного центру. Люди запитують, для чого селянам, які мешкають у мальовничому краї, реабілітація:

 

«Та ми вдома, в садочку чи на полі проходимо таку реабілітацію, як треба. Для чого вона нам тут? Нам лікування потрібне. Ми вимагаємо залишити Вигодську міську лікарню в тому статусі, в якому вона була досі – тобто, в статусі медичного закладу планового лікування, - щоб ми тижнями не стояли в Долинській районній лікарні в чергах на  медогляд, або, щоб люди не помирали в каретах швидкої допомоги, тим часом, як їх везуть до медзакладу. До речі, сьогодні вночі із села Шевченкового везла швидка чоловіка… і як ви думаєте, що сталося? Не довезла».

 

Кілька годин під палючим сонцем люди вимагали у представників влади відповідей на їхні запитання. Спілкувався з мітингувальниками  заступник голови районної ради Микола Гуцуляк, який говорив, що якраз на цій сесії депутати говоритимуть про те, щоб внести зміни до попереднього рішення сесії райради і Вигодську міську лікарню залишити в статусі планового лікування, пишуть Ліхтарі.

 

Тим часом, поки люди висловлювали свої вимоги, а посадовець намагався їм пояснити ситуацію, депутати в сесійній залі голосували… Питання про внесення змін до попереднього рішення сесії районної ради вони відмовились розглядати, тобто, це говорить про те, що пропозиція створити на базі Вигодської міської лікарні відновне лікування все ще залишається в силі. Більше того, депутати доручили голові районної ради з головним лікарем, Мар’яном Студентом,  укласти контракт на 5 років. Його кандидатуру на цій посаді, до речі, люди зовсім не схвалюють.

 

Раніше була пропозиція на четвертому поверсі лікарні, який наразі пустує, створити відділення паліативної допомоги. Це питання  депутати зняли з розгляду. В порядку денному сесії районної ради було питання про відновлення повноцінного функціонування Вигодської міської лікарні, проте за це рішення проголосувало лише 7 депутатів.

 

Отож, що ми маємо… Вже кілька років поспіль люди хочуть домогтися того, щоб Вигодську міську лікарню залишити закладом планового лікування. Влаштовують мітинги, дискутують з місцевою владою, і не знаходять ніякого компромісу.

 

Більше того, як повідомила одна з медсестер, головний лікар зі своїми однодумцями намагається цю лікарню знищити. Вона розповіла, що сьогодні в закладі тривають роботи з проведення водопостачання, тобто, води у приміщенні поки нема. У зв’язку  з чим, хворий з дерматологічного відділення пішов додому помитися, тим часом, група лікарів влаштувала перевірку і виписала хворого, буцімто, за порушення лікарняного режиму. Розповідає медсестра і про те, що є лікарі, які дозволяють собі не приходити вчасно на роботу, або побувши півгодини-годину на робочому місці, кудись зникати, що змушує пацієнтів обурюватися і так чи інакше звертатися за медичною допомогою до Долинської центральної районної лікарні. Медики переконані, що все це робиться свідомо.

 

Після закінчення сесії районної ради, керівники району подалися до Вигоди, оскільки люди заблокували транспортний рух і вимагали присутності посадовців. Та зробили це уже після того, як вирішили застосувати контрактну форму трудового договору з головним лікарем і відмовилися розглядати питання повноцінного функціонування Вигодської міської лікарні. Громадськість залишила за собою право проводити акції громадської непокори і надалі.

 

 

Довідково: Історія закриття, а чи-то розформування Вигодської міської лікарні розпочалась 2008 року, коли пологове відділення медичного закладу передали Долинській центральній районній лікарні.

Пізніше з певних причин до іншого корпусу міської лікарні медики перенесли і дерматологічне відділення, в результаті чого на четвертому поверсі лікувального закладу залишились голі стіни та порожні кабінети. Крім того, ДЦРЛ почала опікуватись ще й всіма ФАПами та амбулаторіями. А до людей доносились чутки про те, що Вигодська міська лікарня стала непотрібною і невдовзі її можуть перетворити на структурний підрозділ ДЦРЛ або й взагалі закрити. Звісно ж, громада занепокоїлась. І вже 5 років минуло з того часу, як медики не можуть порозумітися, а людям не вдається відстояти свої інтереси.  

Вигодська міська лікарня обслуговує понад 21 тис. мешканців. Ще 1997 року тут було 140 ліжок. Район гірський, то ж радіус обслуговування сягає 50 км. І якщо на це зважити, то можна зробити висновок, що лікар в разі необхідності може прибути до хворого не раніше, ніж через годину. Наразі, в лікарні триває ремонт на четвертому поверсі, тут перекрили дах, частково вклали нові вікна, відкрили денний стаціонар… Медики кажуть, що лікарня людям конче потрібна, і щодня за допомогою лікаря сюди звертається більше двох сотень мешканців краю. Щоправда – пацієнтів у закладі не густо, однак з їх вуст лунають тільки позитивні відгуки, що лікарі відвідують їх по шість разів на день, а ще, жартуючи, додають: «А готують тут як смачно!».


21.06.2013 926 1
Коментарі (1)

прикарпатка 2013.06.21, 08:46
Так позакривали лікарні у віддалених селах. Чи доїде туди швидка за двадцять хвилин? До найдальшого села району 50 км.Для чого горянам лікарня? Чи вони такі здорові у нас?
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

591
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2707
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1693 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3783
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5575
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1772

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

287

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

280

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

448

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

971
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

559
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

571
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

851
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2078
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

614
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

946
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5009
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1102
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

469 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

684
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

470
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

797