У Вигоді знову перекрили транспортний рух: люди «проти» реорганізації лікарні, депутати голосували «за»

 

 

20 червня у центрі смт. Вигода, що розташоване в Долинському районі, було знову людно. Однак натовп зібрався не на свято, а на протест місцевої громади проти будь-якої реорганізації Вигодської міської лікарні.


Цього ж дня в районному адміністративному будинку відбувалась сесія Долинської районної ради, де депутати мали вкотре вирішувати долю цього медичного закладу.

 

Нагадаємо, що 15 листопада 2012 року районна рада прийняла рішення про організацію на базі Вигодської міської лікарні відновного, а не планового лікування, як це було раніше. Мовилось про створення в цьому приміщенні або відділення паліативної допомоги, або ж реабілітаційного центру. Люди запитують, для чого селянам, які мешкають у мальовничому краї, реабілітація:

 

«Та ми вдома, в садочку чи на полі проходимо таку реабілітацію, як треба. Для чого вона нам тут? Нам лікування потрібне. Ми вимагаємо залишити Вигодську міську лікарню в тому статусі, в якому вона була досі – тобто, в статусі медичного закладу планового лікування, - щоб ми тижнями не стояли в Долинській районній лікарні в чергах на  медогляд, або, щоб люди не помирали в каретах швидкої допомоги, тим часом, як їх везуть до медзакладу. До речі, сьогодні вночі із села Шевченкового везла швидка чоловіка… і як ви думаєте, що сталося? Не довезла».

 

Кілька годин під палючим сонцем люди вимагали у представників влади відповідей на їхні запитання. Спілкувався з мітингувальниками  заступник голови районної ради Микола Гуцуляк, який говорив, що якраз на цій сесії депутати говоритимуть про те, щоб внести зміни до попереднього рішення сесії райради і Вигодську міську лікарню залишити в статусі планового лікування, пишуть Ліхтарі.

 

Тим часом, поки люди висловлювали свої вимоги, а посадовець намагався їм пояснити ситуацію, депутати в сесійній залі голосували… Питання про внесення змін до попереднього рішення сесії районної ради вони відмовились розглядати, тобто, це говорить про те, що пропозиція створити на базі Вигодської міської лікарні відновне лікування все ще залишається в силі. Більше того, депутати доручили голові районної ради з головним лікарем, Мар’яном Студентом,  укласти контракт на 5 років. Його кандидатуру на цій посаді, до речі, люди зовсім не схвалюють.

 

Раніше була пропозиція на четвертому поверсі лікарні, який наразі пустує, створити відділення паліативної допомоги. Це питання  депутати зняли з розгляду. В порядку денному сесії районної ради було питання про відновлення повноцінного функціонування Вигодської міської лікарні, проте за це рішення проголосувало лише 7 депутатів.

 

Отож, що ми маємо… Вже кілька років поспіль люди хочуть домогтися того, щоб Вигодську міську лікарню залишити закладом планового лікування. Влаштовують мітинги, дискутують з місцевою владою, і не знаходять ніякого компромісу.

 

Більше того, як повідомила одна з медсестер, головний лікар зі своїми однодумцями намагається цю лікарню знищити. Вона розповіла, що сьогодні в закладі тривають роботи з проведення водопостачання, тобто, води у приміщенні поки нема. У зв’язку  з чим, хворий з дерматологічного відділення пішов додому помитися, тим часом, група лікарів влаштувала перевірку і виписала хворого, буцімто, за порушення лікарняного режиму. Розповідає медсестра і про те, що є лікарі, які дозволяють собі не приходити вчасно на роботу, або побувши півгодини-годину на робочому місці, кудись зникати, що змушує пацієнтів обурюватися і так чи інакше звертатися за медичною допомогою до Долинської центральної районної лікарні. Медики переконані, що все це робиться свідомо.

 

Після закінчення сесії районної ради, керівники району подалися до Вигоди, оскільки люди заблокували транспортний рух і вимагали присутності посадовців. Та зробили це уже після того, як вирішили застосувати контрактну форму трудового договору з головним лікарем і відмовилися розглядати питання повноцінного функціонування Вигодської міської лікарні. Громадськість залишила за собою право проводити акції громадської непокори і надалі.

 

 

Довідково: Історія закриття, а чи-то розформування Вигодської міської лікарні розпочалась 2008 року, коли пологове відділення медичного закладу передали Долинській центральній районній лікарні.

Пізніше з певних причин до іншого корпусу міської лікарні медики перенесли і дерматологічне відділення, в результаті чого на четвертому поверсі лікувального закладу залишились голі стіни та порожні кабінети. Крім того, ДЦРЛ почала опікуватись ще й всіма ФАПами та амбулаторіями. А до людей доносились чутки про те, що Вигодська міська лікарня стала непотрібною і невдовзі її можуть перетворити на структурний підрозділ ДЦРЛ або й взагалі закрити. Звісно ж, громада занепокоїлась. І вже 5 років минуло з того часу, як медики не можуть порозумітися, а людям не вдається відстояти свої інтереси.  

Вигодська міська лікарня обслуговує понад 21 тис. мешканців. Ще 1997 року тут було 140 ліжок. Район гірський, то ж радіус обслуговування сягає 50 км. І якщо на це зважити, то можна зробити висновок, що лікар в разі необхідності може прибути до хворого не раніше, ніж через годину. Наразі, в лікарні триває ремонт на четвертому поверсі, тут перекрили дах, частково вклали нові вікна, відкрили денний стаціонар… Медики кажуть, що лікарня людям конче потрібна, і щодня за допомогою лікаря сюди звертається більше двох сотень мешканців краю. Щоправда – пацієнтів у закладі не густо, однак з їх вуст лунають тільки позитивні відгуки, що лікарі відвідують їх по шість разів на день, а ще, жартуючи, додають: «А готують тут як смачно!».


21.06.2013 897 1
Коментарі (1)

прикарпатка 2013.06.21, 08:46
Так позакривали лікарні у віддалених селах. Чи доїде туди швидка за двадцять хвилин? До найдальшого села району 50 км.Для чого горянам лікарня? Чи вони такі здорові у нас?
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

554
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1958
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33336
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2225
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2961
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5024 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

342

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1107

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

711

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

925
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

208
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

509
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

589 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1071
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

907
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

999
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

773
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30147 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

809
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3780
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

435
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

469