У Верховині вирішили відновити випуск мінеральної води "Верховинська"

 

/data/blog/115848/1e5beeb627107d547a41b2cfb41f4d8c.jpg

 

Основою підземних запасів Верховинщини є мінеральні води, на які так багаті надра району. Тут виявлено більш ніж 100 джерел мінеральних вод, більшість з яких, безумовно, мають унікальні лікувальні властивості. На жаль, досліджена з них тільки десята частина, але це вже дає можливість говорити про цілющі властивості мінеральних джерел.

   

Перший, так званий, купелевий заклад у селі Буркут був відкритий ще в позаминулому столітті, за часів Австро-Угорщини. Дослідники стверджують, що мінеральна вода "Буркут" за своїми властивостями нічим не поступається славнозвісній "Боржомі". Не менш унікальним є джерело природно-столової мінеральної води "Верховинська". 

   

Ще в далекі роки ХХ століття трест "Львівнафторозвідка", при проведені пошуків на вуглеводні, пробурив у Верховині 675,5 м. Та зі свердловини вдарив не нафтовий фонтан, а цілюща мінеральна вода.

   

Свого часу це джерело використовував колишній завод мінеральних вод "Буркут", а потім – підприємство ТзОВ "Новотех" із Івано-Франківська. Та вже близько двадцяти років його мінеральна вода просто стікає у річку.

   

Сьогодні водою користуються місцеві жителі. Також до цього джерела йдуть численні туристи, щоб випити склянку води та набрати у пляшки й повезти додому.

   

Уже не перший рік велися пошуки інвестора, котрий би взявся за розлив та випуск верховинської мінералки. І, нарешті, такі люди знайшлися.

   

Як каже генеральний директор ТзОВ "Верховинський завод мінеральних вод "Буркут" Любов Процюк, "майже вирішені всі технічні питання, виготовлена проектно-кошторисна документація, проведена експертиза та отримано всі дозволи на виконання робіт. Спеціальний дозвіл (ліцензія) ТзОВ "Верховинський завод мінеральних вод "Буркут" має отримати у жовтні цього року, вартість якої – не з дешевих. Адже є свої процедури та графіки витримання для проведення робіт, навіть, якщо є можливість, то не можемо їх випереджати. Вже є бажаючі вкласти інвестиції у спорудження заводу мінеральних вод.

   

Сьогодні активно ведуться земляні роботи з прокладання водопроводу, довжина якого – 1875 м, із яких 1,5 км проходить повз центральну дорогу, решта – на присілковій частині міста.

 

   

Споруджений водогін з’єднуватиме свердловину та завод, який планують збудувати на присілку Слупійка, де створять, при однозмінному режимі, 50 робочих місць.

 

   

На першому етапі вирішили, що потрібно якнайшвидше прокласти водопровід на "життєвій" ділянці, де знаходиться ряд підприємств, декілька десятків приватних будинків із заїздами та вулицями до них, щоби не створювати їм значних незручностей.

 

   

Ця ділянка є найважчою, бо доводиться бути обережним через мережі центрального водопроводу та каналізації. Окрім цього, на верхньому півметровому шарі грунту доводиться проходити три нашарування асфальту. Земельні роботи проводить, згідно договору, екскаваторник Дмитро Михайлюк із Верховинського комбінату комунальних підприємств, а прокладання водопроводу здійснює сертифікована фірма з обласного центру ТОВ "Газсервіс-Станіслав".

   

Вартість виконання робіт із прокладання водопроводу становить 1 млн 720 тис.

   

Щодо відкриття самого заводу, то ця подія планується на весну наступного року. Звичайно, якщо не виникнуть життєві форс-мажори.

   

Біля свердловини планується провести благоустрій, упорядкувати територію та збудувати за межами санітарної зони бювети, де споживатимуть воду бажаючі".

   

Сподіваємося, що найближчим часом Верховина славитиметься не лише як відомий туристичний центр Карпат, а і як місце розливу мінеральної води, яка за своїм складом нічим не поступається добре знаним "Трускавецькій", "Моршинській" чи "Миргородській". На часі варто задуматися про паралельне впровадження лікувально-профілактичних об’єктів із використанням підігрітої "мінералки" у відповідних басейнах.

   

А чому б і ні? Адже курорт "Миргород" прославився водою, аналогом якої є "Верховинська".

 

Іван Зеленчук


13.09.2016 2837 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2470
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1165
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1096
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2275
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3718
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2693 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

953

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

816

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

766

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

731
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10446
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1296
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

321
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5440
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1153
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2945
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

528
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

392 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

831
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

717
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

768