Прикарпаття продовжує дивувати Україну незвичними рекордами. З нагоди 950-річчя хутрової столиці України і одного з найстаріших міст Івано-Франківщини — Тисмениці, там спекли найдовший яєчний пиріг — начинку.
Довжина виробу: 48 метрів 40 сантиметрів, а ширина—25 сантиметрів. Рекорд зафіксував представник Книги рекордів України на Прикарпатті Микола Зелінський та подарував тисменицьким газдинькам відповіднитй документ, де написано, що місцевий смаколи став рекордним у номінації «Кулінарні вироби. Розміри».
Щоправда, аби спекти такий велетенський пиріг жодної печі б не вистачило, тому начинку складали зі шматків та припасовували так, неначе це один гігантський смаколик. Ініціатива спекти таку довжелезну смачну дивовижу належить міському голові Тисмениці Богдану Дарчину.
Його підтримали більше ста місцевих господинь. Кожна тисменицька установа — школи, лікарні, хори, церковні громади, органзації, депутати, чиновники з родинами взялися пекти начинку. Тому напередодні свята такі запахи в Тисмениці були, що ніхто не міг спокійно містом ані пройти, ані проїхати. Очільник міста-ювіляра не без гордості розповідає, що ця страва споконвіків була на столі в місті найталановитіших в Європів кушнірів.
— Тисмениця здавна славилася шляхетними, майстровитими і талановитими людьми, — мовить Богдан Дарчин. — І талановиті вони у всьому, а наших газдинь ніхто не може перевершити в кулінарних змаганнях. Це ми і доказали своїм рекордом. Рецепт цього смаколика місцеві господині ретельно бережуть, й не дуже охоче ним діляться, адже нічого подібного у навколишніх містах та селах немає. Тому начинка є кулінарною родзинкою. — Для випікання начинки потрібно два черстві батони, — все ж таки ділиться таємницями одна з найвправніших міських господинь Марія Федик, пишуть Вікна.
— Їх ріжуть на маленькі скибочки та змішують аж із 25 домашніми яйцями, згодом додають маргарин та смалець. Печуть, як правило у металевій провогувастій посудині, так званих «гусятницях». Готовність виробу залежить від утворення твердої скоринки. Подають начинку із великими добре провареними шматками м’яса або розігрітою тушонкою. Смаколик дуже ситний, з’їсти його багато неможливо. Ласують ним і на весіллях, і на хрестинах, а найголовніше начинкою зустрічають дорогих гостей.
Читайте також: