У столиці прикарпатцю провели родинну трансплантацію кісткового мозку

У столиці провели алогенну родинну трансплантацію кісткового мозку дорослому пацієнту.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, йдеться на офіційному порталі Києва, пише Фіртка.

Вона пояснила, що операцію провели у КНП «Київський центр трансплантації кісткового мозку». У рамках реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів це – перша така трансплантація.

«До цієї конкретної трансплантації медики готувалися з лютого. Саме тоді до Центру на консультацію потрапив 18-річний хлопець з діагнозом апластична анемія, дуже важка форма. Діагноз було встановлено в Івано-Франківський обласній лікарні в грудні 2020 року. Після проведення консультації було прийнято рішення про можливість проведення алогенної трансплантації кісткового мозку, а враховуючи важкий стан, пацієнт був госпіталізований», – розповіла Валентина Гінзбург.

Директорка профільного Департаменту розповіла, що за результатами спеціальних аналізів проведених у КНП «КЦТКМ», був підібраний гістосумісний родинний донор – рідний брат хворого та розпочата термінова підготовка до алогенної трансплантації.

У підготовці були задіяні спеціалісти НДСЛ «ОХМАТДИТ», де проводилися контрольне HLA-типування, дообстеження хворого та донорський етап. Також із НДСЛ «ОХМАТДИТ» було отримано специфічні медикаменти, які були використані в режимі кондиціювання та профілактики відторгнення трансплатата.

17 березня 2021 року виконано алогенну трансплантацію кісткового мозку.

«Наразі ми можемо говорити, що операція пройшла успішно. Післятрансплантаційний період проходить без важких ускладнень. Приживлення трансплантату було відзначене вже на 15 день. Сьогодні медики говорять про стан пацієнта як про цілком задовільний. Хлопець продовжує приймати імуносупресивну терапію та потрохи готується до виписки», – запевнила Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що для забезпечення можливості проведення трансплантації кісткового мозку за дорученням Департаменту охорони здоров’я заклад із 2020 року проводив підготовчу роботу.

Зокрема, було розпочато проведення HLA-типування з метою підбору гістосумісної пари донор-реципієнт на базі лабораторії тканинного типування КНП «КЦТКМ»; проведено заміну НЕРА-фільтрів у відділенні трансплантації кісткового мозку та інтенсивної терапії для дорослих та дітей для забезпечення асептичних умов перебування пацієнтів у відділенні в післятрансплантаційний період; проведено заміну та доукомплектування сучасним обладнанням (спеціальний холодильник для зберігання компонентів крові, апарат ШВЛ, монітори пацієнта, аналізатори, стерилізатори тощо).

«Все це надає сьогодні можливість виконувати операції третинного рівня на базі комунальної клініки. Про це свідчить успіх трансплантації кісткового мозку, що була проведена 17 березня. Сподіваюся, вона надала шанс на життя молодому хлопцеві», – підсумувала Валентина Гінзбург.


Читайте також:

Франківські медики врятували пацієнта з COVID-19 та вадами двох клапанів серця

Франківські медики два тижні рятували 8-річну дитину з COVID-19.

Франківські медики врятували півторамісячне немовля з COVID-19 та патологією шлунка.


17.04.2021 2235
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

765
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1659
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1978 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7347
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15125 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1982

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

154

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

920

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

994

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1778
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

172
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

557
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

800
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3052
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

807
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1866
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

901
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35043 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

385
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

537
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

864
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

769