Франківські медики врятували пацієнта з COVID-19 та вадами двох клапанів серця

Захворювання на COVID-19 здатне завдати шкоди організму людини різними способами. Вплив вірусу на серцеві вади може призвести до тяжких наслідків.

Тому вчасна діагностика та професійність лікарів є основою для збереження здоров’я. Про один із таких випадків розповіли медики Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні, передає Фіртка.

Ще в лютому 2021 році в лікарню поступив 57 річний пацієнт з ковідною пневмонією. Серед основних симптомів задишка, низька сатурація, близько 50% ураження легень.

"Оскільки ЦМКЛ надає комплексний спектр медичних послуг, пацієнта оглянув лікар-кардіолог та вислухав шуми серця. На ЕХО серця кардіолог-ехографіст діагностувала і виміряла важку ваду двох клапанів. Наступним кроком було консультування фахівців відділення інвазивних методів діагностики та лікування. Через важкий стан пацієнта його ще два тижні готували до складної операції, що відбулась в березні 2021 року", - розповідають лікарі.

Операція тривала близько п'яти годин: корекція важкої поєднаної вади серця: важкої аортальної недостатності з приводу двостулкового АК та важкої мітральної недостатності з приводу відриву декількох груп хорд від папілярних м‘язів передньої стулки мітрального клапану (сегмент А2) та пройшла успішно.

Також провели протезування аортального клапану та реконструкцію передньої стулки МК з допомогою трьох неохорд (Goretex PV4) та анулопластику кільцем Medtronic #36.

"На думку, кардіохірурга, Тараса Гудзенка, причиною такої важкої поєднаної вади двох клапанів, могла бути тривала недіагностована вроджена вада - двостулковий аортальний клапан, який з віком почав не щільно закриватися, як наслідок розвинулася безсимптомна важка аортальна недостатність, котра своєю чергою спричинила перерозтягнення порожнини серця (лівого шлуночка) та не щільність вже другого клапана серця - мітрального (т.зв. мітралізація вади); хорди клапана не витримали, та обірвалися, виникла гостра важка мітральна недостатність на фоні важкої аортальної недостатності, хворий міг померти від набряку легень. Не виключено, що відрив хорд міг відбутися на фоні загальної інтоксикації через COVID-19", - йдеться в дописі.

Пацієнт виписаний на 9-ий день після операції у задовільному стані додому. Наразі проходить реабілітацію та регулярно консультується з лікарем.

Нагадаємо, на Прикарпатті за добу 49 підтверджених випадків, два летальні, понад 800 одужали.


У п'ятницю відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ньому вирішили вивести Франківщину з "червоної" зони.

У МОЗ припускають, що спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.

До слова, в Івано-Франківську спостерігають зменшення кількості хворих, однак фіксують високу летальність.

Окрім того, в Івано-Франківську підтвердили два випадки "британського" штаму COVID-19.

Додамо, що франківські медики два тижні рятували 8-річну дитину з COVID-19.

Крім того, франківські медики врятували півторамісячне немовля з COVID-19 та патологією шлунка.


Читайте також:

У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті

Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19

У франківській лікарні модернізують систему киснезабезпечення

Шмигаль: Після введення "червоної" зони ситуація на Прикарпатті почала стабілізуватися

У хворих з Івано-Франківська виявили нові мутації «британського» штаму COVID-19


12.04.2021 1942
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2632
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20379
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1789
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1277 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2300
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3930

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

443

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2049

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

740

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1344
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

413
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

937
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24438
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

679
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

633
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

778
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1671
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8112
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

581
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

812
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2100 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

769