У Сибіру знайшли тушу печерного ведмедя, якому понад 22000 років (ФОТО)

Туша печерного ведмедя льодовикового періоду, знайдена на Великому Ляховському острові між морем Лаптєвих та Східно-Сибірським морем на півночі Росії. Північно-Східний федеральний університет через AP


Високо над Полярним колом лежить група віддалених сибірських островів, де торговці слоновою кісткою та вчені витримуючи мінусову температуру шукають вимерлих істот, що збереглися у вічній мерзлоті, яка зараз тане.

На острові Ляховського якраз виявили безпрецедентну знахідку: ідеально збережену тушу дорослого печерного ведмедя з вцілілим носом, зубами та внутрішніми органами.

Вчені вважають, що печерний ведмідь помер 22 000 - 39 500 років тому. Його вид, Ursus spelaeus, жив під час останнього льодовикового періоду, а потім вимер 15 000 років тому.

Вперше тушу виявили оленярі, які попередили дослідників Північно-Східного федерального університету в Якутську, Росія.

"Це перша і єдина знахідка у своєму роді - ціла тушка ведмедя з м'якими тканинами", - повідомила про знахідку дослідниця НЕФУ Лена Григор'єва, в понеділок.

До цього часу вчені виявляли лише скелети печерних ведмедів - ніколи не було цілісних зразків.


Туша, якій тисячі років

Туша печерного ведмедя льодовикового періоду, знайдена на Великому Ляховському острові між морем Лаптєвих та Східно-Сибірським морем на півночі Росії. Північно-Східний федеральний університет через AP


Печерні ведмеді блукали, тоді як більша частина Європи та Азії була вкрита льодовиками, поділяючи ландшафт з мамонтами, шаблезубими котами та гігантськими наземними лінивцями.

Істоти були масивними: самці могли важити до 1 тонни або 2200 фунтів, що приблизно на 500 фунтів важче найбільших ведмедів, що живуть сьогодні.

Григор'єва та її колеги сказали, що вік ведмедя визначений лише приблизно, поки немає вуглецевого аналізу. Вчені також сподіваються детальніше вивчити тушу та провести генетичний аналіз.

Туша печерного ведмедя льодовикового періоду, знайдена на Великому Ляховському острові між морем Лаптєвих та Східно-Сибірським морем на півночі Росії. Північно-Східний федеральний університет через AP


Нещодавно знайшли ще одну тушу печерного ведмедя - дитинча - в Якутії, Росія, вчені сподіваються порівняти ДНК двох тварин.


Танення сибірської вічної мерзлоти сприяло й іншим відкриттям

У міру потепління планети, сибірська вічна мерзлота, яка залишається замерзлою впродовж цілого року - зараз починає танути. І в результаті танення, істоти льодовикового періоду, які всередині, стають доступні для розкопок після того, як вони десятки тисяч років лежали замороженими.

Ляховський острів, де знайшли ведмедя, рясніє залишками мамонтів останнього льодовикового періоду.

Минулого року вчені виявили на березі річки в Якутії 40 000-річну відрубану голову вовка із шерстю, зубами, мозком та вцілілими м'язовими тканинами на морді.

У Росії знайдено відрубану голову вовка ще з часів льодовикового періоду. Reuters


Окрім цього, у кризі Якутії знайшли й інших доісторичних істот — двох дитинчат вимерлих печерних левів та лоша, якому 42 000 років.

Оскільки температура продовжує підвищуватися, швидше за все, виявлятимуть ще більше останків.

за матеріалами Вusiness Іnsider


17.09.2020 2539
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2684
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20718
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1800
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1289 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2304
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3939

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

566

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2055

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

747

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1352
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

418
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

942
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24443
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

654
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8125
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

631
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

818
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2107 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771