У Сибіру знайшли тушу печерного ведмедя, якому понад 22000 років (ФОТО)

Туша печерного ведмедя льодовикового періоду, знайдена на Великому Ляховському острові між морем Лаптєвих та Східно-Сибірським морем на півночі Росії. Північно-Східний федеральний університет через AP


Високо над Полярним колом лежить група віддалених сибірських островів, де торговці слоновою кісткою та вчені витримуючи мінусову температуру шукають вимерлих істот, що збереглися у вічній мерзлоті, яка зараз тане.

На острові Ляховського якраз виявили безпрецедентну знахідку: ідеально збережену тушу дорослого печерного ведмедя з вцілілим носом, зубами та внутрішніми органами.

Вчені вважають, що печерний ведмідь помер 22 000 - 39 500 років тому. Його вид, Ursus spelaeus, жив під час останнього льодовикового періоду, а потім вимер 15 000 років тому.

Вперше тушу виявили оленярі, які попередили дослідників Північно-Східного федерального університету в Якутську, Росія.

"Це перша і єдина знахідка у своєму роді - ціла тушка ведмедя з м'якими тканинами", - повідомила про знахідку дослідниця НЕФУ Лена Григор'єва, в понеділок.

До цього часу вчені виявляли лише скелети печерних ведмедів - ніколи не було цілісних зразків.


Туша, якій тисячі років

Туша печерного ведмедя льодовикового періоду, знайдена на Великому Ляховському острові між морем Лаптєвих та Східно-Сибірським морем на півночі Росії. Північно-Східний федеральний університет через AP


Печерні ведмеді блукали, тоді як більша частина Європи та Азії була вкрита льодовиками, поділяючи ландшафт з мамонтами, шаблезубими котами та гігантськими наземними лінивцями.

Істоти були масивними: самці могли важити до 1 тонни або 2200 фунтів, що приблизно на 500 фунтів важче найбільших ведмедів, що живуть сьогодні.

Григор'єва та її колеги сказали, що вік ведмедя визначений лише приблизно, поки немає вуглецевого аналізу. Вчені також сподіваються детальніше вивчити тушу та провести генетичний аналіз.

Туша печерного ведмедя льодовикового періоду, знайдена на Великому Ляховському острові між морем Лаптєвих та Східно-Сибірським морем на півночі Росії. Північно-Східний федеральний університет через AP


Нещодавно знайшли ще одну тушу печерного ведмедя - дитинча - в Якутії, Росія, вчені сподіваються порівняти ДНК двох тварин.


Танення сибірської вічної мерзлоти сприяло й іншим відкриттям

У міру потепління планети, сибірська вічна мерзлота, яка залишається замерзлою впродовж цілого року - зараз починає танути. І в результаті танення, істоти льодовикового періоду, які всередині, стають доступні для розкопок після того, як вони десятки тисяч років лежали замороженими.

Ляховський острів, де знайшли ведмедя, рясніє залишками мамонтів останнього льодовикового періоду.

Минулого року вчені виявили на березі річки в Якутії 40 000-річну відрубану голову вовка із шерстю, зубами, мозком та вцілілими м'язовими тканинами на морді.

У Росії знайдено відрубану голову вовка ще з часів льодовикового періоду. Reuters


Окрім цього, у кризі Якутії знайшли й інших доісторичних істот — двох дитинчат вимерлих печерних левів та лоша, якому 42 000 років.

Оскільки температура продовжує підвищуватися, швидше за все, виявлятимуть ще більше останків.

за матеріалами Вusiness Іnsider


17.09.2020 2389
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1277
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2569
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2136
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2200
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6608 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2477 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

372

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1184

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1310

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1442
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

308
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

176
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

606
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

78
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26540
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

571
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10488 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

79
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

109
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

426
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

572
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

643