У селищі Лисець нарешті задумались над проведенням каналізації. Без корупції не обійшлося?
15.07.2016, 07:26
У селищі Лисець Тисменицького району нарешті задумались над проведенням каналізації.
Організацію тендеру взяла на себе Лисецька селищна рада. Запланована вартість будівельних робіт сягнула 10,6 млн. грн. Не дивно, що конкурс став популярним і на участь в ньому подали заявки аж шість фірм із різних районів Івано-Франківської області.
Серед претендентів були компанії, до яких мають відношення відомі і далеко неостанні у політиці Прикарпаття люди.
Зокрема, варто відзначити приватну виробничо-комерційну фірму «В.С.К». Її пов’язують із відомим політиком, колишнім головою ОДА в постреволюційний період Андрієм Троценком.
На посаді він відзначився нерішучістю і свою каденцію закінчив, на жаль, у лікарні. Але, не зважаючи на м’яку вдачу, наближені до пана Троценко фірми активно освоюють бюджетні кошти і саме він має неабиякий вплив на розподіл екологічних коштів в області. Тихіше їдеш, далі будеш?
Ще одним конкурсантом виступило публічне акціонерне товариство «Івано-Франківське спеціалізоване управління механізації будівництва». Кінцевим власником ПАТ є Ігор Олійник – у минулому голова Івано-Франківської обласної ради. Колишній чиновник виявився «визначним» фахівцем у будівельній галузі. Його фірми ремонтували обласний драмтеатр, обласну філармонію. А тут ще й вирішили взятися за каналізацію в селі. «З князі - в грязі», лиш би платили.
Товариство «Будучність», підконтрольне депутату Івано-Франківської обласної ради від партії «Солідарність», мешканцю Рожнятівщини Роману Павліву, теж вирішило поборотись за десять мільйонів. Фірми пана Павліва беруть активну участь у тендерних закупівлях. Бізнес і політика нерозривні в українських реаліях. А навіщо ж іти в політику, як не захищати власні інтереси? Але у Лисці Роману Павліву не пощастило.
До фіналу, а власне до участі в тендері, допустили лише дві фірми: ПАТ «Івано-Франківське спеціалізоване управління механізації будівництва» та ПВКФ «В.С.К», яка тендер і виграла. Цікаво тільки, як фірма, яка займається продажом автомобілів «Рено», буде займатись проведенням каналізації? У Єдиному Державному Реєстрі (ЄДР) серед видів діяльності підприємства «будівництва трубопроводів» не зазначено. Отже, найімовірніше «В.С.К.» буде наймати підрядників. А значить на тендері заробить і посередник, і безпосередній виконавець робіт. Ось така економія по-лисецьки. Але як біда, то не одна. Власником цієї контори є, фактично, злочинець.
Згідно даних ЄДР, ним виступає Володимир Король. Водночас у державному реєстрі ця особа фігурує серед тих, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, а саме притягувався до кримінальної відповідальності за двома статтями Кримінального Кодексу України - «Службове підроблення» та «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».
На момент здійснення правопорушення пан Король перебував на посаді директора «В.С.К.». Згідно закону «Про здійснення державних закупівель» Володимир Король і його фірма не мали бути допущені до участі в тендері. Виходить, що голова селищної ради, який очолює комісію з конкурсних торгів, не побачив чи не хотів побачити, з ким має справу, і допустив до тендеру колишнього злочинця. Враховуючи минулий корупційний досвід власника, фірма-переможець конкурсу тепер може добряче нажитися на лисецькій каналізації.
Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.
Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.
Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.
На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.
Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.
Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.
Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».
Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.
Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.
Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.
У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.
Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.