У райсуді було винесено перший в історії українських судів присяжних виправдувальний вирок

 

 

 

У райсуді міста Суми було винесено перший в історії українських судів присяжних виправдувальний вирок: два бібліотекаря і вихователька дитячого саду разом з двома суддями вирішили , що 20 - річний Олександр Бондаренко не вбивав двох односельчанок, повідомляють Vesti.ua.

 

В ніч на 2 жовтня 2012- го в селі Стецьківка Сумського району грабіжники вбили двох пенсіонерок. На допит викликали чи не все село, в результаті слідчі зупинилися на 20- річному різноробочому Олександрові Бондаренкові. Через день після допиту "з'явилася" його явка з повинною, а пізніше і докази - недопалок з його слиною, знайдений нібито на місці злочину, і пара шкарпеток зі слідами запеченої крові вбитих. Родичів насторожило, що в справі навіть з'явився держадвокат.

 

«На суді я одразу заявив, що явку з повинною у мене вибили , - розповів «Вістям» Бондаренко. - З райвідділу повезли мене на наш комбікормовий завод, де в одному з приміщень влаштували катівню - били струмом від оголеного дроту, душили протигазом із закритим патроном. Я не витримав і все написав під диктовку».

 

«Мама Олександра, Людмила Леонідівна, прийшла до мене в кваліфікаційну комісію адвокатів області, щоб довідатися про захисника сина - Олександра Губу, - розповіла «Вістям» адвокат Бондаренка Олександра Ковальова. - Виявилося, що Губа ще зовсім недавно працював слідчим у Сумському міськвідділі міліції і адвокатом став "без року тиждень". До того ж він з'явився в селі в 6 годині ранку і брав участь у слідчих діях, хоча підозрюваний його не запрошував». У підсумку Ковальова стала адвокатом, а Бондаренко попросив для розгляду справи суд присяжних. Присяжними стали дві співробітниці бібліотеки і вихователька дитячого садка.

 



 «Я до кінця не вірив, що таке можливо, - сказав « Вістям» Олександр. - Спасибі батькам, що не сумнівалися в моїй невинності. Буду домагатися покарання для міліціонерів, які мене катували і сфабрикували справу, хай вони тепер мене бояться і відшкодують моральний збиток».Суд знайшов масу нестиковок у справі. Приміром, коли вбили бабусь, на місці цілий день працювала група експертів- криміналістів, однак недопалка вони не знайшли. І тільки через тиждень вже під час відтворення недопалок зі слиною Бондаренко з'явився на місці події. У суді було доведено, що його туди підкинули співробітники міліції. Знайшлися і свідки, які бачили, як Бондаренко заводили на завод, а експерт підтвердив наявність тортур. Не прийняв суд до уваги і шкарпетки з кров'ю убитих - вони були вилучені без понятих, та й у документах фігурує різний колір і матеріал. У підсумку судді і присяжні виправдали Олександра Бондаренка, який провів у СІЗО 1 рік і 20 днів, і постановили відпустити прямо в залі суду.


Прокуратура Сум, яка вимагала для Бондаренко 15 років в'язниці, має намір подавати апеляцію. Поки ж триватиме судова тяганина, пошуки справжнього вбивці не почнуться.

 

 

 

P.S. Україна наразі займає одне з останніх місць в світі за відсотком виправдальних вироків за кримінальними справами. Їх в Україні - менше одного відсотка, тоді як в Європі - більше 20 відсотків, навіть в Росії - 10-20%. Що очевидно свідчить про залежність українських суддів від силовиків.

 

 

 

Украинская милиция


30.10.2013 705 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1185
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2915
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1017
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1075
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1084 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3208 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

965

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

815

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

190
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2380
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1170
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

476
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15093
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7402
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

837
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

401
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

311
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1132