У Прикарпатському університеті відбувся Всеукраїнський конкурс з орфографії польської мови

У п'ятницю, 15 листопада 2019 року в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні відбувся XV Всеукраїнський конкурс з орфографії польської мови.

Захід відбувся в рамках реалізації Угоди про співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Державною вищою професійною школою імені Якуба з Парадижа у м. Гожув Великопольський (Республіка Польща), інформують у ПНУ.

Організаторами конкурсу виступили Центр Полоністики та кафедра слов’янських мов Факультету філології ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Почесним гостем конкурсу, а також головою журі та авторкою диктанту була професор, габілітований доктор, Ректор Академії імені Якуба з Парадижа в Гожуві Великопольському (Республіка Польща) Ельжбєта Скорупська-Рачинська, окрім того членом журі була – доктор, радник ректора з питань міжнародної співпраці та Директор Українознавчого Центру Галина Ухто.

У конкурсі взяло участь 43 студентів вищих навчальних закладів з 19 міст України. Вони представляли такі університети, як:

Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського;

Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка;

Житомирський державний університет ім. Івана Франка;

Запорізький національний університет;

Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка,

Київський національний лінгвістичний університет;

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка;

Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського;

Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка;

Національний педагогічний університет ім. Михайла Драгоманова;

Львівський національний університет ім. Івана Франка;

Одеський національний університет ім. Іллі Мечнікова;

Одеський національний університет;

Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка;

Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника;

Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки (м. Луцьк);

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини;

Харківський національний університет ім. Василя Каразіна;

Хмельницький національний університет;

Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького;

Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича,

Центр Полоністики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

За результатами ХV Всеукраїнського орфографічного конкурсу з польської мови призерами стали:

І місце – Дарина Сліпчук з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

 ІІ місце – Юлія Балаж з Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника та Аліна Дяконова з Львівського національного університету ім. Івана Франка.

ІІІ – Анастасія Хоменко з Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Валерія Палій з Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького та Ірина Свіста з Харківського національного університету ім. Василя Каразіна.

Посольство Республіки Польща в Києві представляла пані Ева Матушек-Загата– радник, керівник сектору з питань науково-освітньої співпраці. Генеральне консульство РП у Львові репрезентував консул Рафал Коцот.

Прикарпатський національний університет представляли: голова оргкомітету – ректор ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Ігор Цепенда; директор Центру Полоністики кандидат філологічних наук, доцент Олена Пелехата; завідувач кафедри слов’янських мов, доктор філологічних наук, професор Микола Лесюк; заступник декана Факультету філології, кандидат філологічних наук, доцент Ольга Лазарович;  кандидат філологічних наук, доцент Дарина Мицан та викладачі кафедри.


16.11.2019 1135
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

351
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2934
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21092
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1987
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1358 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2372

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

716

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2148

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

830

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1417
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

150
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

470
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1005
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

153
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

773
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

748
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

685
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8222
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

871 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

882
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2180 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

830