Урочище «Матагів». До села 13-15 кілометрів. До Болехова — 20. Навколо — Бескиди, неподалік — територія Сколівщини Львівської області.
У часи війни ця земля, неначе в тій пісні, була гарматами поорана, кулями засіяна. Старожили села кажуть, що у 1940-і роки в урочищі колись стояв німецький моторизований підрозділ. І, ймовірно, окупанти залишили багато чого на цій землі. Зараз такі знахідки ходовий дорогий товар. Ось і почали рити.
«Звістка про те, що в Матагові хтось розкопує землю, застала мене, коли я повертався з Івано-Франківська, — розповідає «Експресові» місцевий війт Михайло Іванів. — Мені зателефонували із села та сказали, що в урочищі видно сліди роботи екскаваторів, купи щойно копаної землі. Були і сліди від наметів, де, вочевидь, хтось ночував».
Хто господарює в Матагові пан Іванів не знає. Жодних дозволів на проведення робіт ані в сільраді, ані в Болехівській міськраді, ніхто не брав. Хотів війт перевірити та спіймати зловмисників на гарячому, але хтось із місцевих мешканців допомагає «чорним археологам» та попереджує про приїзд в урочище війта та представників сільради. Останні прийдуть, а копачів й слід простиг.
«Звісно, що в Матагові є залишки війни, — продовжує очільник села .— Ще у 1950-их роках за селом чи не кожен другий мешканець Козаківки збирав зброю. Бували й нещасні випадки. Люди підривалися, калічилися. В останні роки цікавість до місць колишніх боїх зменшилася. Але великі ціни за зброю часів Другої світової війни знову кидають у небезпеку шукачів пригод і швидкого заробітку. Адже копати на місці, де точилися бої, дуже небезпечно. Там можуть бути й міни. Раптом хтось, не доведи Господи, підірветься.Та шукачам військових раритетів байдуже навіть за свої власні життя».
Місцеві історики ці місця вивчають мало, зате чужі, й не зовсім чисті на руку, вочевидь, знають набагато більше. Наразі Михайло Іванів написав офіційного листа до управління МНС та СБУ в області. Чоловік сподівається, що якась реакція з боку силовиків та рятувальників таки буде.