Сьогодні в Івано-Франківську у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника відкрили лекційну аудиторію імені Павла Федорука.
Павло Федорук був видатним українським науковцем-кібернетиком, доктором технічних наук, професором, Академіком Академії технологічних наук України, проректором з питань науки Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника.
На таку вагому подію прийшла сім’я Павла Федорука, його колеги та друзі, студенти університету.
Ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда наголосив, що існує традиція відкривати аудиторії, присвячені видатним професорам, які внесли величезний здобуток у розвиток української науки, проте в ПНУ аудиторія імені Павла Федорука буде першою "іменною" аудиторією.
«Такі аудиторії є певним духовним зв’язком між студентами та професором. Що стосується професора Федорука, - це особлива людина в університеті. Він відійшов від нас молодою людиною. Павло Федорук був каталізатором багатьох цікавих ідей, те що він раптово покинув нас – це було потрясінням для всього університету. Ми відкрили цю аудиторію не тільки тому, що це традиція, а тому, що це дійсно пам’ять про особливу людину», - наголосив Ігор Цепенда.
Мати видатного вченого Зінаїда Федорук подякувала всім за такий подарунок та закликала присутніх не витрачати марно свої дні, а жити повноцінно, яскраво та працелюбно.
«Я хочу подякувати всім, хто з повагою відноситься до Павла Івановича та за ту підтримку, яку нам надавали і під час його хвороби, і зараз, коли нам важко. Мій син був людиною, яка ніколи не зупинялася, він добивався того, що намітив, навіть всі навкола нього мусіли працювати. Про це важко говорити, але на все Божа воля, значить так потрібно було. На жаль, ми не можемо додати днів до свого життя, але ми можемо додати життя до своїх днів. Тому пам'ятайте, скільки би нам днів не було дано, ми можемо зробити їх повноцінними, можемо зобити їх яскравими, зробити їх корисними для себе та оточуючих», - сказала Зінаїда Федорук.
Також, у Прикарпатському національному університеті заснували Фонд професора Федорука та його іменну премію, якою у День народження Павла Івановича нагороджуватимуть найкращих молодих науковців у галузі інформаційних технологій.
Нагадаємо, народився Павло Іванович 15 травня 1972 року в м. Львові. Був охрещений у церкві Св. Петра і Павла на Личаківці.
У 1994 році Павло Іванович закінчив фізико-математичний факультет ПНУ. У 2002 році йому була присуджена наукова ступінь кандидата технічних наук по спеціальності «Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем». В наступному році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію (спеціальність - інформаційні технології).
Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету. З 1994 року по 2002 рік був завідувачем інформаційним відділом ПНУ. З 2002 року був директором Центру інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. З 2010 очолював кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ. У 2012 році був призначений на посаду проректора університету з питань науки.
З 2007 року – член програмного комітету і голова на секціях міжнародних науково-практичних конференцій «Освіта на основі web-технологій» і «Комп’ютерні і передові технології в освіті». З 2007 року приймав участь в роботі Міжнародного комітету рефері як представник від України при проведенні конкурсів докторських робіт в галузі освіти на базі web-технологій і міжнародного конкурсу некомерціного програмного забезпечення освтініх систем, які базуються на інформаційних технологіях. З 2008 року був експертом науково-технічної ради МОН секції «Інформатика і кібернетика». Академік Академії технічнологічних наук. Був керівником 4 науково-дослідних робіт в галузі дистанційного навчання.
У 2006-2008 роках Павло Федорук був стипендіатом Кабінету Міністрів України як молодий вчений. У 2009 році одержав обласну премію імені Терсенова обласної спілки винахідників і раціоналізаторів за розробку систем дистанційного навчання і контролю знань на базі Інтернет-технологій. У 2010 році одержав диплом, нагрудний знак і премію голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради у номінації «Відомий науковець року» за вагомі досягнення в галузі науки та освіти таособистий внесок у розвиток науки.
Як науковець Павло Іванович займався дослідженнями телекомунікаційних технологій, проблем штучного інтелекту та розробкою адаптивних систем дистанційного навчання. Його оригінальні розробки привернули увагу наукової та освітньої громадськості не тільки в Україні, але й у світі. Розроблена Павлом Федоруком адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних Інтернет-технологій неодноразово нагороджувалась відзнаками Міністерства освіти і науки.
Павло Федорук був людиною широких знань, поглядів та інтересів, ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських та підприємницьких проектів. Він був одним з ініціаторів та фундатором створення Агенції Новин «Фіртка». Павло Федорук був також Президентом Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв.
Помер Павло Іванович Федорук 10 січня 2013 року після важкої тривалої хвороби на 41 році життя.