У 58,939 тис. квартир у багатоповерхівках на Івано-Франківщині досі не перевірені димовентканали. А це 35,5% від загальної кількості таких споживачів. Балансоутримувачі, голови ОСББ чи їх власники, не надали «Івано-Франківськгазу» акти справності та прочищення димових та вентиляційних каналів. Таке нехтування безпекою призводить до летальних випадків.
При несправних димовентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – відбувається отруєння чадним газом. Окрім того, при вологій та вітряній погоді, тяга в димових і вентиляційних каналаїх суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися зворотна тяга.
«На жаль, кожного року в Україні через несправні димовентканали трапляються нещасні випадки з летальним кінцем. Тому просимо наших споживачів не нехтувати своєю безпекою та звертатися до спеціалізованих організацій чи балансоутримувачів/голів ОСББ з вимогою здійснити перевірки димовентканалів», - коментує головний інженер АТ «Івано-Франківськгаз» Андрій Витрикуш.
Нагадуємо, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання: відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на балансоутримувачів чи голову ОСББ, у приватних будинках - на власників (орендарів). Саме балансоутримувач перевіряє справність димоходів та вентиляційних каналів або залучає фахівців сторонніх організацій (які мають дозвіл Держпраці на виконання відповідних робіт).
У разі відсутності тяги чи наявності зворотної тяги, «Івано-Франківськгаз» зобов’язаний припинити розподіл газу. Відновлення газопостачання відбудеться тільки після проведення ремонтних робіт спеціалізованою організацією та надання актів справності димо-вентиляційних каналів газорозподільній компанії.
Партнерський матеріал