У Перегінську взялись за спорудження дамби. Укріплення протяжністю триста метрів з’явиться уже незабаром біля урочища Ялинка. На черзі укріплення берегів, які знаходяться біля урочища Затарас та Завасилова.
Роботи проводяться за кошти голови благодійного фонду і кандидата в народні депутати України Вячеслава Кредісова, який цими днями особисто приїхав перевірити як ідуть роботи.
День лише розпочався, а поблизу моста, що веде через річку Лімниця закипіла робота. З»явилась бригада майстрів та потужна техніка. На середину водойми виїхав величезний трактор з залізними гусеницями і, гучно заторохтівши, розпочав роботу.
«Це дуже добра машина, той трактор, то «Катапіллєр», це найпотужніша у світі спецтехніка, дивіться, він нагортає шутер і спрямовує русло річки», - пояснював всім цікавим місцевий активіст Роман Глинка. Дуже швидко до мосту почали сходитись і інші мешканці селища. Зачувши, що то будують дамбу, люди зраділи, бо роками потерпають від наводнення. «Куди ми тільки не звертались! А одного разу нам навіть казали з району, що у них вже і проект готовий і, навіть, кошти виділені! Ми чули: «Скоро буде, люди, чекайте!». І так по сьогоднішній день чекаємо. А тим часом вода забирає то врожай, то худобу і навіть підбирається до хат. В основному тут живуть пенсіонери. Звідки їм взяти сил і коштів аби самим себе захистити. От не пам»ятаю в якому році, здається, в 2008 тут загинула жінка», - ділиться проблемою мешканець селища Йосип Корнутич.
Дізнавшись, що роботи проводяться на кошти голови благодійного фонду Вячеслава Кредісова і побачивши мецената особисто, перегінці вступили з гостем в розмову. Дехто навіть пропонував перекинути техніку на інше урочище, бо, мовляв, у них там проблеми більші. Втім Вячеслав Кредісов заспокоїв, що спершу роботи завершаться в урочищі Ялинка, а потім техніка почне працювати на інших проблемних зонах Перегінська.
Люди і справді мають чого переживати. І старі і малі живуть у постійному страху. «Ви розумієте, ще донедавна я навіть документи, гроші та теплу одежу тримала напоготові. Аби, в разі біди, моя сім»я, рятуючись, мала для себе найнеобхідніше. Я вже не кажу про те, що щороку у нас тут вода забирає поля і каламутна вода несе з собою не лише нашу важку працю, а й урожай. Після стихії залишаються розмиті городи та замулені пасовиська», - ділиться проблемою ще одна мешканка урочища Ялинка Ольга Візнович. «Нема навіть потім куди корови пригнати, дуже-дуже нам мішає вода. Дамба би дуже допомогла. Вода би вже обходила нас», - доповнює розмову поважна бабуся пані Ірина Патрійчук.
- Люди, які тут живуть, вони особливі, каже голова благодійної організації Вячеслав Кредісов. Вони дуже працьовиті і працюють не лише в рідному селищі, чоловіки їдуть на заробітки, а їхні сім»ї залишаються тут. Коли піднімається вода, твориться просто жах. Заливає все, що лише видно. Скажіть, хто має допомогти їм? До мене громада Перегінська звернулась вже як до останньої інстанції. Люди сказали, що ніяк не можуть достукатись до владних кабінетів. І хоча моя благодійна фундація зазвичай не займається такими проектами, але перегінці закликали мене сюди, показали що діється і я побачив, що тут реально біда. Як тільки повінь – це велика біда. Тому у цьому випадку благодійна фундація Кредісова прийняла рішення, що ми підставимо плече замість держави, бо що, інакше робити, хтось же має це робити? Має ж хтось допомогти! Сподіваюсь, що це буде надовго. І я хочу, аби у всіх мешканців Прикарпаття було відчуття, що якщо разом, гуртом, то можна щось зробити. Стукайте і вам відчинять. Якби перегінці не прийшли до мене і розповіли про проблему, то нічого б і не робилося. Сьогодні вже черга до мене вистроїлася. Я дуже задоволений, що ми щось зробимо для цих людей, бо будь-яка краплина, яка робиться для людей, це – позитив.