1 березня в картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбудеться презентація творів Заслуженого художника України (1989), лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка (2006) Євгена Безніска. Виставка експонуватиметься до 28 березня 2011 р. Відкриття виставки о 12.00 год. Запрошуються представники засобів масової інформації.
Євген Безніско народився на Київщині, в містечку Кагарлик. З боку батька - зі старовинного козацького роду, з боку мами - вона онука етнографа і поета П.Афанасьєва-Чужбинського. Закінчив престижну Республіканську художню середню школу імені Шевченка в Києві. Працював в археологічній експедиції, видобував вугілля у шахті. Закінчив Гірничо-промислову школу. Завершив Інститут прикладного і декоративного мистецтва у Львові (монументальний живопис). Вчився у класі Романа Сельського.
Творець портретів Богдана-Ігоря Антонича, Олега Ольжича, Святослава Гординського, Маркіяна Шашкевича, Івана Вагилевича, Якова Головацького, Лесі Українки, Івана Франка, Михайла Павлика, Гната Хоткевича, Івана Труша, Йосипа Сліпого та Андрея Шептицького.
Упродовж життя митця хвилюють Біблійні мотиви, Євангельські сюжети. Так, у Золочівському замку, на Львівщині, в 1995 році він створив мозаїку меморіальної каплиці, присвячену жертвам МВД-КДБ, де домінують образи Ісуса Христа, Апостолів і Янголів. Євген Безніско майже сорок років працював над офортами та ліноритами за мотивами творів Івана Франка ("Мойсей", "Смерть Каїна", "Панські жарти", "Похорон", "Христос і хрест", "Рубач", "Каменярі" та інше), Лесі Українки (драми "Лісова пісня", "Вавилонський полон", "В катакомбах", "Одержима", "На полі крови" та інше). У 1997 та 2004 роках працював у Чорнобильській зоні (45 пастелей). За великий цикл художніх робіт до творів Каменяра він по праву удостоєний Національної премії України імені Тараса Шевченка (2006).
Спільно зі своєю дружиною створив на мальовничій карпатській горі Маківка білокам’яний меморіальний комплекс, присвячений пам’яті Українських Січових Стрільців. На цьому цвинтарі-меморіалі в обрамленні столітніх смарагдових ялиць височать хрести, центральний із них стилізований під каплицю. А в 90-х роках уже пан Євген виконав тут монументальне мозаїчне зображення Богоматері Оранти із Янголами-воїнами – Святим Михаїлом і Юрієм-переможцем. Вони охороняють спокій спочилих героїв…
Картини пана Євгена експонувалися на багатьох вітчизняних, закордонних і персональних виставках, зберігаються у музеях Аргентини, Франції, Канади, США, України.
13