Святий Миколай має власну пасіку. У національному природному парку «Гуцульщина», що в косівському селі Пістинь, створюють будинок бджоляра.
Планують, що це буде один з маршрутів туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая». Відтепер до небесного опікуна маленькі прикарпатці навідуватимуться упродовж року. Ось так святий Миколай повчає малечу і про добрі справи нагадує. Навіть восени маєток небесного благодійника не стоїть пусткою. Виднокраї, де мешкає улюбленець дітей, неповторні.
Тут - чисте гірське повітря та букові ліси. А поруч господи справжня казка. Листи від малечі у «Маєток святого Миколая» надходять упродовж року. Робота у господі кипить і вдень, і вночі. Аби усі справи залагодити, небесний благодійник поспішає до брички. Власне обійстя об'їжджає на конику. Справа зроблена. Нумо - до пасіки! Чемним діткам Миколай смаколики готує заздалегідь. У помічники взяв "божих" істот - бджіл. На пасіці святого карпатські медоноси живуть у розкошах.
Тут справжнє містечко. Одні родини поселилися у національних вуликах - поважному гуцулі чи кралі - гуцулці. Поруч - вітряки готові до лету. Кілька роїв мають вигляд грибів. Миколаєві бджоли мають школу і, навіть, церкву. Доглянути понад півсотні вуликів справа не з легких, інформує Вежа.
Бджолярському ремеслу святого навчає досвідчений пасічник Василь Палійчук. Святий добродійник дбає не лише про малечу.
Вже незабаром медоносні рої переселять в окремі жилі будинки. Тут лікуватимуть бджолами, - запровадять апітерапію. Оздоровлятимуть чемних батьків чемних дітей.
"Маєток святого Миколая" планують перетворити на всеукраїнський дитячий парк розваг. Тут кататимуть дітей верхи на конях, відтворюватимуть давні косівські ремесла та оздоровлюватимуть їх екологічно-чистими продуктами. Допоки, пригощають запашним медом.