У криницях Калуського району мікробне забруднення у 25 разів перевищує допустимі норми

 

/data/blog/37418/7b2cd054eb37af712b74203db1d794cc.jpg

 

Про проблеми нестачі якісної питної води говорили на засіданні колегії Калуської РДА.

 

За словами начальника Калуського районного управління держсанепідемслужби Оксани Ананевич, проблема забезпечення населення України якісною питною водою з кожним роком ускладнюється, стає більш гострою.

 

Практично всі поверхневі, а в окремих регіонах — і підземні води, за рівнем забруднення не відповідають вимогам стандарту на джерела водопостачання. Очисні споруди і технологія очищення води застаріли і не оновлюються. У майже 1200 населених пунктів України воду привозять.

 

Проте, є і такі, де її взагалі немає. За словами Оксани Ананевич, існуючі в країні методи очистки водопровідної та стічних вод не розраховані на звільнення від вірусів. Питна вода стає активним чинником шкідливого впливу на здоров’я, причиною виникнення багатьох небезпечних масових інфекційних захворювань, зокрема вірусного гепатиту А. Про недостатню ефективність існуючої технології очистки води свідчить високий рівень захворюваності населення кишковими інфекціями. Взагалі ж, на сьогодні відомо близько 100 хвороб, які “дарує” нам питна вода. У Калуському районі централізованим водопостачанням забезпечені тільки Боднарів та Войнилів. Станом на 10 червня у районі нарахували 11 громадських криниць. Чистка і дезінфекція громадських та індивідуальних криниць практично не проводяться.

 

Як зазначила Оксана Ананевич, моніторинг якості питної води в громадських та індивідуальних криницях в населених пунктах району свідчить про високе мікробне забруднення, яке значно перевищує встановлені нормативи. Досліджені проби води з громадських криниць мали мікробне забруднення, яке у 25 і більше разів перевищувало допустимі норми. А якщо говорити про якість води в індивідуальних криницях жителів сільської місцевості, то відсоток проб нестандартних за бактеріологічними показниками ще вищий і складає 37-44%. Разом з тим напруженою залишається в районі епідситуація щодо гострих кишкових інфекцій, інформують Вікна.

 

Через відсутність необхідних коштів не вирішується питання централізованого водопостачання сіл Копанки, Вістова, Новиця. Локальні водопроводи шкіл, будинків спеціалістів у селах експлуатуються з порушенням існуючих вимог, мережі та споруди потребують ремонту чи заміни, відсутній кваліфікований персонал для їх обслуговування. Водопостачання закладів освіти в сільській місцевості здійснюється за допомогою локальних водопроводів, джерелами водопостачання в 50% шкіл є криниці чи каптажі і в такій же мірі свердловини.

 

Таким чином, використовуються в основному поверхневі грунтові води, які потребують додаткової очистки та дезінфекції, які на локальних водопроводах закладів освіти не використовуються за винятком дезінфекції за допомогою дозуючих хлорних патронів, що є не завжди ефективним. Особливо це стосується населених пунктів району, де природні грунтові води не відповідають вимогам стандарту за хімічними показниками, зокрема високому вмісту заліза і крім цього незадовільними органолептичними показниками: колірності, мутності, які особливо високі в паводковий період. Це села Негівці, Довга-Войнилівська, Добровляни, Вістова, Підмихайля, Рипянка.

 

Тому на даних водопроводах необхідно встановлювати очисні установки, або обладнувати нові свердловини із захищених міжпластових водоносних горизонтів. Виконання Програми шкільного водопостачання дозволило дещо покращити ситуацію, однак значна частина заходів залишається невиконаною. Актуальним залишається витання водопостачання жителів с. Пійло (забудова в районі вулиць Львівської, Новобудова), де у криницях виявлено підвищений вміст хлоридів у 2,3-6,4 рази перевищує гранично-допустимі концентрації (800-2250 мг/дм при ГДК не більше 350 мг/дм).


01.07.2013 812 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

730
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2731
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1708 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3837
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5603
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1788

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

309

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

293

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

457

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

990
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

587
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

585
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

863
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2104
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

631
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

956
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5019
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1179
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

502 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

704
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

483
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

807