У Коломиї мешканці п’ятиповерхівки виступають проти зведення торгового центру поруч (ВІДЕО)

У Коломиї мешканці багатоквартирного будинку виступили проти зведення торгового центру у їхньому дворі. Нову споруду зводять на прибудинковій території, проте документи власників квартир на цю територію зникли.

Про це Суспільному розповів голова ОСББ Василь Цапчук.

Валентина Їжаківська мешкає на першому поверсі у будинку на вулиці Валова, 61. Проживає разом з внуками та правнуками. Каже, що нова споруда навпроти її вікон заважатиме доступу до сонячного світла. Тінь від огорожі падає вже зараз.

"Маленьке вікно і я бачу те, що ви бачите цілими днями. Ця кімната взагалі стає темною. Тут немає світла, навіть сюди вже не попадає, тому шо там той дах. Самі бачите, побудували такий гарний будинок. Там великі такі кущі були", – розповіла Валентина Їжаківська.

Будинок здали в експлуатацію в 80-х роках. ОСББ тут створили у 2016-му році. Документів на прибудинкову територію ОСББ не має, говорить його голова Василь Цапчук. Мешканці шукали їх у Коломийській міській раді та в різних інстанціях в обласному центрі. Василь Цапчук вважає, що площа прибудинкової території повинна становити 70 арів. А ділянка, де ведуться будівельні роботи, за його словами, повинна бути власністю ОСББ, адже відстань між багатоповерхівкою і парканом менш як десять метрів.

"Це була наша прибудинкова територія. Ми планували тут зробити дитячий майданчик, ну і майданчик для дорослих, щоб могли відпочивати, а зараз немає, згідно з нормативними даними ДБН будівництво буде поза нормою тому, що в нас повинні бути пожежні розриви", – каже голова ОСББ Василь Цапчук.

Проти забудови виступили всі співвласники ОСББ. Зокрема, і Леся Нечаєва, яка мешкає в цьому будинку на 4-му поверсі.

"Яка це має бути стіна перед нашими вікнами. Мені стало просто страшно, що ми маємо жити в тюрмі, не бачити світла, не бачити сонця, – каже Леся Нечаєва. – Зараз ми з вікон бачимо природу, гори, а перед нами побудують. Це просто нам перекривають кисень. Навіть, коли перед нами розібрали ці тимчасові МАФи, нам вже стало дихати вільніше, світліше", – розповіла мешканка будинку.

МАФ, який стояв на цьому місці, почали розбирати тиждень тому. Наразі ділянку будівельники обгородили парканом. Обабіч огорожі – одразу зупинка громадського транспорту.

Співвласником цієї ділянки є Олег Гоянюк. Розповідає, що пробував домовитися з мешканцями, щоб через їхнє подвір’я заїхав кран, натомість обіцяв облагородити територію. Спільної мови із сусідами поки що не знайшов.

"Стояли поки що МАФи, ми будівлю ще не починали робити. А зараз в нас має бути двоповерхове приміщення. Без верху. Верх має бути такий скатний", – каже Гоянюк.

Забудовник Віталій Слижук показує дозвіл на будівництво. Його надала Коломийська міська рада у 2018-му році. Також має проєкт, згідно з яким проводитимуть роботи.

"Якщо ОСББ стверджує, що це їхня земельна ділянка, то чому вона ще досі неприватизована. Вони стверджують, що в них вкрали. Як можна вкрасти те, чого ти не маєш. Треба їм робити свої документи. Ніхто в них не забирає ні землю, нічого. Пожежні норми всі витримані, інакше дозвіл держархбудконтроль би не видав", – каже забудовник Віталій Слижук.

Архітектор Володимир Гайдар розповідає, що згідно з державними нормами, відстань між житловими та громадськими будинками розраховують на основі даних про інсоляцію та освітленість. Окрім того, враховувати потрібно і норми пожежної безпеки, каже Володимир Гайдар.

"Протипожежні норми залежно від того, який ступінь вогнестійкості. Цей житловий будинок, то він фактично мав би бути другого ступеня вогнестійкості, і та нова будівля, якщо другого ступеня, між ними норма є від 6-ти до 8-ми метрів", – каже Володимир Гайдар.

До слова, за нормами до кожної квартири пряме сонячне проміння упродовж дня має потрапляти не менше ніж на 2,5 години.


Читайте також:

В Івано-Франківську люди протестують проти будівництва п'ятиповерхівки (ФОТО)


15.04.2021 1402
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3508
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

468
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14598 28
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1706
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

977
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6377

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

754

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1569

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1363

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1249
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

609
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

756
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1665
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

688
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

982
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6035
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14231
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

358
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

659
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

575
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

892 2