У Коломиї активно маніпулюють думкою виборців

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t34.0-12/12166585_864928273603627_62141039_n.jpg?oh=f7da91a4401231c455f166765077d0bf&oe=562632D3

 

У Коломиї активно маніпулюють думкою виборців. Під час останнього прямого ефіру на телебаченні одного з основних кандидатів на посаду міського голови, з метою привернення симпатій виборців, пролунало кілька оманливих тез. Мета – поширити ідею недоцільності змін у Коломиї.

 

Маніпуляція 1. Про виборчу систему

Новий-старий кандидат, тобто міський голова, зазначив, що знає всі списки політичних партій, зокрема їхні прохідні частини, і може назвати до 2/3 складу нової міської ради, оскільки усвідомлює рейтинги політичних сил. Тому, на його переконання, нова міська рада буде більш конструктивною, ніж діюча.

У виборчій системі, за якою виборці 25 жовтня обиратимуть депутатів, – немає прохідних частин списків. Слова мера не відповідають дійсності. Новий закон – це політична мажоритарка.

  1. Кого буде обрано депутатом і скільки депутатів від тієї чи іншої політичної сили буде обрано – найперше залежить від того, чи подолає партія 5-відсотковий бар’єр і скільки загалом набере голосів виборців.
  2. Залежно від цього буде розділено місця у депутатському корпусі. Новий депутатський корпус матиме не 50, а за новим законом – 34 депутати. Тому, наприклад, якщо партія «Ікс» набере 10% голосів виборців, то вона зможе претендувати на 3-4 місця у депутатському корпусі, тобто заведе 4 депутатів (три повні депутати і четвертий зайде за рахунок так званого виборчого бонусу).
  3. Але і це не край. Хто саме стане депутатом – напряму залежить від кількості голосів виборців, які вони віддадуть конкретному кандидату на тому чи іншому окрузі. Припустимо, якщо на всіх округах проголосує однакова кількість виборців за різних кандидатів і Василь набере на своєму окрузі 100 голосів, а Леся – 50 голосів, то Василь буде у списку вище від Лесі. Чи пройде Леся? Залежить від того, чи буде вона у цій четвірці депутатів. Якщо більше за Лесю набере Ігор (70 голосів), Лариса (65 голосів) і Світлана (51 голос), то Леся депутатом не стане.
  4. Василь і його однопартійці потраплять у депутатський корпус лише тоді, коли їхня партія набере більше ніж 5%. Якщо ж Василь набере 100 голосів, а партія не набере 5% – то ні Василь, ані Леся, ніхто від цієї партії депутатом не стане.

Щоб не розпорошувати голоси, потрібно голосувати за прохідні політичні сили, а не маловідомі чи містечкові бренди, які не мають підтримки ні виборців, ні політиків на всеукраїнському рівні. Який сенс обирати в міську раду депутата, який не має виходу і зв’язків на народних депутатів, у Кабмін? Коломия – не автономія і не окрема республіка, а є складовою загальнодержавного устрою і прямо залежить від того, чи є можливості лобіювання інтересів Коломиї на загальнодержавному рівні.

У новій міськраді діючий міський голова навряд чи матиме представництво в депутатському корпусі. Адже щонайменше головні 4 політичні сили, які ґарантовано проходять у міську раду і які в сумі набирають більше ніж 60% голосів виборців та формуватимуть нову раду, заздалегідь до виборів дійшли згоди, об’єднали свої людські потенціали та підтримали Любомира Глушкова, – основного опонента І. Слюзара. Інша популярна політична сила, яка має свого кандидата на міського голову і вже задекларувала про свої наміри до співпраці із Л. Глушковим.

Союзники пана Слюзара? Їх просто немає. Аргументація наведена у пункті «Маніпуляція 4».

Виходячи з аналітики та логіки, якщо б діючий міський голова вчергове переміг на виборах – він не те що не матиме своїх однопартійців серед депутатів, але й має реальний шанс отримати недовіру від нового депутатського корпусу. Чи готова Коломия знову до таких експериментів?

 

Маніпуляція 2. Про вибори на 2 роки.

У жодному законодавчому документі не вказано, що чергові місцеві вибори будуть 2017 року. Тому твердження І. Слюзара про те, що нова влада обирається лише на 2 роки, не відповідає дійсності. Робиться це для своєрідного зомбування виборців. Якщо узагальнити – щоб створити ідею, що «коней на переправі не міняють». Але і коней міняють, які воза не тягнуть, і ради будуть обрані на 5 років. Оскільки Президент після трагічних подій 31 серпня 2015 р. під Верховною Радою переніс розгляд і ухвалення змін до Конституції після проведення місцевих виборів. Через це – рішення про проведення виборів у 2017 році – немає. А згідно з чинною на нинішній день Конституцією України, законодавство не має зворотної сили, тому обрані 25 жовтня міські ради працюватимуть 5 років.

 

Маніпуляція 3. Бізнесмен – не бізнесмен.

Кандидат на міського голову І. Слюзар заявив, що був у 2010 році бізнесменом, але вже не бізнесмен, а чиновник. При цьому не пояснивши, куди дівся його бізнес, а пам’ятаємо, що кандидат був найбільшим забудовником Коломиї та власником авторемонтних майстерень. Якщо промоніторити 5 років каденції І. Слюзара, то Коломия пережила справжній будівельний бум. А «Спафіс» перетворився на мережу з трьох автомайстерень, третя з яких відкрилася біля автозаправки ОККО на вул. Карпатській.

 

Маніпуляція 4. Про монолітну команду однодумців

Монолітна команда дала серйозну тріщину. Незмінний голова депутатської фракції «Української народної партії» Роман Остяк покинув лави цієї політичної сили, не дійшовши згоди з І. Слюзаром в окремих питаннях. Подейкують, стосовно встановлення МАФів біля нового корпусу поліклініки. Нині Роман Остяк – у команді Сергія Коцюра, підтримав його на посаду міського голови та навіть балотується у депутати від «Самопомочі». Зрештою, як і ще з десяток активістів виборчого штабу у 2010 р. та однопартійців І. Слюзара.

Від І. Слюзара відвернулися не лише його однодумці та активісти, а й цілі політичні сили. Зокрема, Народний Рух України, який активно підтримував кандидата на минулих виборах, виключив з лав партії всіх прихильників І. Слюзара та висунув свого кандидата на міського голову – М. Комісарука, який запам’ятався містові постійними суперечками із І. Слюзаром щодо недоцільного використання бюджетних коштів.

Колишній народний депутат України Володимир Мойсик, який на попередніх місцевих виборах підтримував І. Слюзара, дав своїх незмінних помічників та членів команди у виборчий штаб одного з опонентів діючого мера.

 

Маніпуляція 5. Про завершення розпочатого

Кандидат обґрунтовує доцільність свого обрання на повторний термін тим, що він має закінчити розпочате ним раніше. При цьому не пояснюючи достеменно, що заважало йому працювати 5 років, а не починати в останній рік каденції реформи, які не встигає (чомусь?) завершити. Ймовірно, це цілеспрямований розрахунок поставити Коломию перед фактом: як не оберете мене – все завалиться.

Після такого «викручування рук» чи можна вірити, що міському голові не давали працювати депутати? Що за ультиматуми громаді: або я, або все пропаде без мене? Це відверта маніпуляція і створення образу незамінного.

 

Маніпуляція 6. Про Яворського – не члена команди

В останньому інтерв’ю газеті «Вік» Ігор Слюзар розповідає про свою команду. До її числа зараховує лише покійного Михайла Білоуса, свого колишнього заступника.

Пряма цитата із згадуваного вище інтерв’ю: «Вигравши п’ять років тому вибори, я не привів у ратушу свою команду. «Батьківщина», наприклад, мала в  раді найбільше місць і запропонувала свого секретаря. Зі мною від Української Народної партії був лише покійний Михайло Білоус, якому я досі не можу знайти гідної заміни. Мою нинішню команду сформували депутати, вони й сформують наступну, після 25 жовтня»…

Натомість свого основного соратника – першого заступника міського голови Тараса Орестовича Яворського, відомого через корупційні дії, перед виборами до команди не зараховує. Мабуть, щоб не втратити голоси коломиян.

 

Юрій Стефанишин з Коломиї

на правах політичної реклами


19.10.2015 582 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1446 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1760 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2544
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2344 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7579
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15293 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

354

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1067

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1140

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1928
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

312
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

691
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

930
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3145
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

956
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1981
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1034
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35183 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

306
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

516
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

658
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

975