Вчені Інституту молекулярної біології й генетики заявили про виявлення нових мутацій у штаму вірусу SARS-CoV-2, раніше виявленого на території Великої Британії.
Провівши секвенування 17 зразків, відібраних у хворих з Івано-Франківська, та двох - з Києва, науковці ІМБГ виявили у всіх зразках нові мутації «британського» штаму коронавірусу, інформує Фіртка.
"Модифікований «британець» відрізняється від попередника, вперше виявленого у Великій Британії в грудні 2020, критичними змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу у клітині та реактивність імунної системи людини", - пояснюють науковці.
Зразки для дослідження було відібрано на Прикарпатті, коли в регіоні почався різкий спалах захворювання.
За даними, оприлюдненими днями керівництвом МОЗ, досі на території України фіксували одиничні випадки попереднього «британського» штаму.
На думку вчених, саме комбінація модифікованих штамів «британця» спричинила нинішню хвилю епідемії і є поясненням все частішого виявлення випадків повторного інфікування людей. Крім того, лікарі фіксують важче протікання коронавірусної хвороби у людей.
«Можна говорити про дуже небезпечну тенденцію заміни попередніх штамів коронавірусу, які циркулювали в Україні восени-взимку і якими українці вже перехворіли, на нові, мутовані штами «британця», - підкреслює директор ІМБГ, академік Михайло Тукало.
Отримані науковцями інституту дані вже зареєстровані в міжнародній базі GISAID. Минулого тижня про результати дослідження ІМБГ проінформували Раду національної безпеки та оборони України, а також делегацію ВООЗ, яка відвідала інститут.
Представники ВООЗ погодилися з висновками науковців ІМБГ щодо нової хвилі захворюваності, яка спричинена новим для України штамом коронавірусу та характеризується важкими клінічними проявами, і застерегли про появу інших, ще небезпечніших штамів, які почали фіксувати в сусідніх країнах Європи.
Фіртка повідомляла, що 7 893 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 21 березня 2021 року. Зокрема, на Прикарпатті за добу 241 підтверджений випадок, — 12 летальні.
Нагадаємо, у МОЗ припускають, що спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.
Додамо, у Франківську фіксують зменшення госпіталізацій, однак кількість важких хворих незмінна.
Варто додати, що франківські медики два тижні рятували 8-річну дитину з COVID-19.
Читайте також:
Люди лежать у коридорах: лікарні Франківська все ще заповнені хворими на COVID-19
У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті
Коломийська інфекційна лікарня заповнена: медзакладу не вистачає кадрів (ВІДЕО)
Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19
В Івано-Франківську майже 80% пацієнтів з COVID-19 — кисневозалежні
У Франківську збільшилась кількість бактеріальних пневмоній
У франківській лікарні модернізують систему киснезабезпечення
Обмежений в'їзд та тижневий карантин: Буковель припиняє роботу
На Прикарпатті три COVID-лікарні завантажені на 100%
Шмигаль: Після введення "червоної" зони ситуація на Прикарпатті почала стабілізуватися