У Калуському районі хочуть збудувати свинокомплекс на 11 тисяч свиней

 

 

5 червня перший заступник голови Калуської РДА Віктор Гільтайчук провів засідання комісії щодо розроблення детального плану території за межами населеного пункту Кропивник, наміченої для будівництва внутрішньогосподарських об’єктів.

 

Йдеться про будівництво свиноферми ТОВ «Даноша» на 11 тисяч 500 голів свиней за межами села Кропивник. Противники будівництва ферми апелюють до влади: понад 90% громади проти будівництва свинокомплексу, тому не може бути мови про його спорудження, пише Фіртка з посиланням на Калуську РДА.

 

Хоча, як виявилось на засіданні комісії, з 2140 мешканців села зібрано понад 800 підписів «проти будівництва». Прихильники будівництва кажуть: ті мешканці, які виступають за те, щоб будівництво відбулося, бояться відстоювати свою позицію, а через це існує думка, що, мовляв, уся громада проти будівництва свинокомплексу.

 

Перший заступник голови Калуської РДА Віктор Гільтайчук підкреслив: «Позиція райдержадміністрації така: ми – за розвиток територій, але якщо громада проти такого рішення – то ми не можемо цю думку не врахувати. Останнє рішення – за громадою, яка має бути обізнана з достовірною інформацією, без викривлень, без перекручень. Люди мають знати правду».

 

Керівник відділу зовнішніх зв’язків та розвитку ТОВ «Даноша» Любов Богачевська розповіла про розвиток данської компанії у Польщі та в Україні. Основна увага у її доповіді була зосереджена на питаннях господарювання,  співпраці компанії із сільськими радами, впливу підприємства на соціально-економічний розвиток населених пунктів на території Калуського і Галицького районів.

 

За словами Любові Богачевської, у випадку будівництва свиноферми, ТОВ «Даноша» свої зусилля спрямує на розроблення генплану села, на фінансування спільного проекту (кошти в сумі 250 тис. грн.); працевлаштування місцевого населення; поповнення сільського бюджету за рахунок орендної плати (більше 100 тисяч гривень); участь у соціальному житті села та ін.

 

На закиди селян про те, що у в селах, де працює «Даноша», неприємний запах, начальник районного управління держсанепідслужби Оксана Ананєвич заявляє: всі норми витримані, інколи трапляються порушення. Так само висловив інформацію представник екологічної служби Роман Кравець: порушення навколишнього середовища відбувалися (загибель риби, спричинений отруєнням від гноївок свиноферми); накладались відповідні штрафні санкції, однак ситуацію компанія виправляє.

 

Любов Богачевська підтверджує цю думку: «Так, дійсно, інколи трапляються порушення. Але це через людський фактор, а не внаслідок технологічних процесів підприємства. Ми ніколи не ховаємося і не кажемо, що те, що вчинено нашими працівниками, це не наша вина. Ми визнаємо помилки і намагаємося їх виправити».

 

Багато звинувачень мешканці села адресували сільському голові Михайлові Барничу, що він не відстоює думки громади.

 

Михайло Барнич усі «підкилимні» домовленості відкидає: «Мене звинувачують в тому, що я маю зацікавленість з «Даношею». Та ж Данія займає одне з перших місць у боротьбі з корупцією! Якби ця компанія чесно не працювала, вона би вже мала всі відповідні дозволи, давно б викупила земельну ділянку і будувала завод.

 

Звісно, я маю свою позицію, яку маю право мати. Я – за розвиток громади, за те, щоб тут розвивалося село, щоб наші діти мали заробіток вдома, а не їхали за кордон.

 

Стосовно цієї земельної ділянки, яка знаходиться за межами населеного пункту і на яку претендує «Даноша», то вона переведена у землі запасу, і жодного стосунку сільська рада до неї не має».

 

Михайло Барнич закликав односельчан поїхати на запрошення представника «Даноші» Любові Богачевської до села Маріямпіль, де функціонує свинокомплекс.  

 

Любов Богачевська каже: «Точно така ж ситуація, як і в Кропивнику, була в цьому селі. Люди не хотіли свиноферми, блокували різні організації будівництво ферми. Але зараз ситуація зовсім змінилася. Люди тут працюють, ферма функціонує».


07.06.2015 631 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

231
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13326 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1505
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6035
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1676

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

841
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5879
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13427
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

191
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2