У Калуші - три тисячі безпритульних собак. Влада не знає, що з ними робити

/data/blog/43054/89531cfd999492e6059c1679244a599b.jpg

Фото: zdolbunivcity.net

 

Про це повідомила за засіданні Громадської ради при Калуській міській раді член ради Леся Лукіянчук.

 

На засіданні 7 листопада Громрада задекларувала намір скликати наприкінці листопада у Калуші «круглий стіл» за участі представників влади, громадських організацій, комунальників і ветеринарів, щоб обговорити питання безпритульних собак у Калуші.

 

За словами Лесі Лукіянчук, активісти шукати різні методи зменшення чисельності безпритульних собак у місті. Зверталися до благодійної організації «4 лапи», повідомляють "Вікна".

 

— Після співпраці івано-франківської організації «Дім Сірка» і благодійної організації «4 лапи», чисельність безпритульних собак в обласному центрі зменшилася до 3 тис. тварин. Для порівняння: підрахували, що у Калуші — стільки ж, хоча місто — втричі менше за населенням. Крім того, 70% із собак у Калуші — «дівчатка». Крім того, я помічаю, що все більше із безпритульних собак — із видимим ознаками різних захворювань, — констатувала Леся Лукіянчук.

 

Обговорювали і можливість стерилізації тварин «власними силами». Один із ветеринарів-приватних підприємців міста згодився займатися стерилізацією собак. Проте, ціна кожної такої операції — 300 гривень. Були попередні домовленості із тим, щоб спеціально для цих потреби виділити й обладнати приміщення. Проте, наразі вирішення проблеми «вперлося» у відсутність коштів. А собаки у Калуші і надалі множаться.

 

— Безпритульні собаки — це не проблема. Це вже катастрофа. У нас у місті зникли безпритульні коти, бо їх зажерли безпритульні собаки. Тепер черга скаржитися лошатникам, чи що? Я особисто знаю кілька випадків, коли знайомих кусали безхатьки. Не варто думати, що безпритульна собака — не агресивна. Вона уже, фактично, не свійська, а — дика. Це, практично, та ж дика собака бінго, яку колись приручила людина. Вони ж повертаються до своїх генетичних коренів! — наголошує голова громадської екологічної організації «Зелений рух «Карпати» Михайло Довбенчук. — Верховна Рада ратифікувала конвенцію про захист тварин. Але я думаю, що доцільно звернутися до парламентарів із необхідністю прийняття закону про захист людей від тварин. І, найперше, з чого слід починати, — із свідомості власників. Я бігаю щоранку на стадіоні «Хімік». Одного разу на мене ледь не накинувся собака бойової породи — власник намагався якось його стримати, але, що він робить «теляті»? Тож, думаю, слід розпочати із власників. Наприклад, ввести примусову паспортизацію тварин. Народилася тварина — отримала паспорт. Померла — власник здав паспорт. Крім того, великих собак, у першу чергу — бійцівських порід, слід заборонити утримувати у квартирах. Хочете собачку — тримайте маленьку. Бо ж багато так званих любителів собак багато — придбають собаку, а потім, потримавши кілька місяців, викидають. Ви ж подивіться: чимало із безпритульних собак — породисті! Люди просто доведені до відчаю. Якщо ситуація не зміниться, то боюся, що люди просто почнуть виправляти ситуацію власними силами. І це, швидше за все, не будуть гуманні методи.

 

Як уже писали “Вікна”, з серпня 2009 року у Калуші працює притулок для бездомних тварин. Група ентузіастів об’єдналася у громадську організацію “Товариство захисту тварин”. Але тільки торік притулок отримав бюджетне фінансування, а частина членів товариства — “перейшла” на зарплату у штат КП “Екосервіс”.

 

Як повідомляли ”Вікна”, 100 тис. гривень — орієнтована ціна вирішення проблеми Калуша із бродячими собаками. Принаймні, такий висновок можна зробити з листа, який надійшов у відповідь на запит Громадської ради при Калуській міській раді. Плюс — поточні витрати на проведення стерилізації тварин. Голова Громадської ради Володимир Сакулич ще у червні обіцяв, що Громадська рада звертатиметься до депутатів міської ради із пропозицією обговорити питання на депутатських комісіях та — винести на розгляд сесії.

 

Питання винесли — але — не за ініціативою Громадської ради, а — за зверненням депутатів. Нагадаємо, питання безпритульних тварин на одній із останніх сесій Калуської міської ради підняв і депутат Іван Ляхович(НРУ). Як зазначив міський голова Калуша Ігор Насалик, наразі у притулку перебуває 180 собак. Проте, проблеми це не вирішує. Депутати домовилися, що врахують проблему вже наступного року, коли буде новий бюджет.

 

Громадська рада ж планує скликати із цього приводу «круглий стіл». Орієнтовна дата — 28 листопада.


08.11.2013 658 2
Коментарі (2)

Dj 2013.11.08, 18:28
Віддати Насалику в Конча-Заспу, най бавить і годує )))
вася 2013.11.08, 22:11
пи...ць проблема, взвод солдат з АК і проблеми немає, безкоштовно
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

521
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

790
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

558
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5481
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1459
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1339

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

395

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1218

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1056

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

972
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

286
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10662
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

366
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

635
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5679
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1450
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

344
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

246
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

597 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1035
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

901