Фото: zdolbunivcity.net
Про це повідомила за засіданні Громадської ради при Калуській міській раді член ради Леся Лукіянчук.
На засіданні 7 листопада Громрада задекларувала намір скликати наприкінці листопада у Калуші «круглий стіл» за участі представників влади, громадських організацій, комунальників і ветеринарів, щоб обговорити питання безпритульних собак у Калуші.
За словами Лесі Лукіянчук, активісти шукати різні методи зменшення чисельності безпритульних собак у місті. Зверталися до благодійної організації «4 лапи», повідомляють "Вікна".
— Після співпраці івано-франківської організації «Дім Сірка» і благодійної організації «4 лапи», чисельність безпритульних собак в обласному центрі зменшилася до 3 тис. тварин. Для порівняння: підрахували, що у Калуші — стільки ж, хоча місто — втричі менше за населенням. Крім того, 70% із собак у Калуші — «дівчатка». Крім того, я помічаю, що все більше із безпритульних собак — із видимим ознаками різних захворювань, — констатувала Леся Лукіянчук.
Обговорювали і можливість стерилізації тварин «власними силами». Один із ветеринарів-приватних підприємців міста згодився займатися стерилізацією собак. Проте, ціна кожної такої операції — 300 гривень. Були попередні домовленості із тим, щоб спеціально для цих потреби виділити й обладнати приміщення. Проте, наразі вирішення проблеми «вперлося» у відсутність коштів. А собаки у Калуші і надалі множаться.
— Безпритульні собаки — це не проблема. Це вже катастрофа. У нас у місті зникли безпритульні коти, бо їх зажерли безпритульні собаки. Тепер черга скаржитися лошатникам, чи що? Я особисто знаю кілька випадків, коли знайомих кусали безхатьки. Не варто думати, що безпритульна собака — не агресивна. Вона уже, фактично, не свійська, а — дика. Це, практично, та ж дика собака бінго, яку колись приручила людина. Вони ж повертаються до своїх генетичних коренів! — наголошує голова громадської екологічної організації «Зелений рух «Карпати» Михайло Довбенчук. — Верховна Рада ратифікувала конвенцію про захист тварин. Але я думаю, що доцільно звернутися до парламентарів із необхідністю прийняття закону про захист людей від тварин. І, найперше, з чого слід починати, — із свідомості власників. Я бігаю щоранку на стадіоні «Хімік». Одного разу на мене ледь не накинувся собака бойової породи — власник намагався якось його стримати, але, що він робить «теляті»? Тож, думаю, слід розпочати із власників. Наприклад, ввести примусову паспортизацію тварин. Народилася тварина — отримала паспорт. Померла — власник здав паспорт. Крім того, великих собак, у першу чергу — бійцівських порід, слід заборонити утримувати у квартирах. Хочете собачку — тримайте маленьку. Бо ж багато так званих любителів собак багато — придбають собаку, а потім, потримавши кілька місяців, викидають. Ви ж подивіться: чимало із безпритульних собак — породисті! Люди просто доведені до відчаю. Якщо ситуація не зміниться, то боюся, що люди просто почнуть виправляти ситуацію власними силами. І це, швидше за все, не будуть гуманні методи.
Як уже писали “Вікна”, з серпня 2009 року у Калуші працює притулок для бездомних тварин. Група ентузіастів об’єдналася у громадську організацію “Товариство захисту тварин”. Але тільки торік притулок отримав бюджетне фінансування, а частина членів товариства — “перейшла” на зарплату у штат КП “Екосервіс”.
Як повідомляли ”Вікна”, 100 тис. гривень — орієнтована ціна вирішення проблеми Калуша із бродячими собаками. Принаймні, такий висновок можна зробити з листа, який надійшов у відповідь на запит Громадської ради при Калуській міській раді. Плюс — поточні витрати на проведення стерилізації тварин. Голова Громадської ради Володимир Сакулич ще у червні обіцяв, що Громадська рада звертатиметься до депутатів міської ради із пропозицією обговорити питання на депутатських комісіях та — винести на розгляд сесії.
Питання винесли — але — не за ініціативою Громадської ради, а — за зверненням депутатів. Нагадаємо, питання безпритульних тварин на одній із останніх сесій Калуської міської ради підняв і депутат Іван Ляхович(НРУ). Як зазначив міський голова Калуша Ігор Насалик, наразі у притулку перебуває 180 собак. Проте, проблеми це не вирішує. Депутати домовилися, що врахують проблему вже наступного року, коли буде новий бюджет.
Громадська рада ж планує скликати із цього приводу «круглий стіл». Орієнтовна дата — 28 листопада.