У Калуші - три тисячі безпритульних собак. Влада не знає, що з ними робити

/data/blog/43054/89531cfd999492e6059c1679244a599b.jpg

Фото: zdolbunivcity.net

 

Про це повідомила за засіданні Громадської ради при Калуській міській раді член ради Леся Лукіянчук.

 

На засіданні 7 листопада Громрада задекларувала намір скликати наприкінці листопада у Калуші «круглий стіл» за участі представників влади, громадських організацій, комунальників і ветеринарів, щоб обговорити питання безпритульних собак у Калуші.

 

За словами Лесі Лукіянчук, активісти шукати різні методи зменшення чисельності безпритульних собак у місті. Зверталися до благодійної організації «4 лапи», повідомляють "Вікна".

 

— Після співпраці івано-франківської організації «Дім Сірка» і благодійної організації «4 лапи», чисельність безпритульних собак в обласному центрі зменшилася до 3 тис. тварин. Для порівняння: підрахували, що у Калуші — стільки ж, хоча місто — втричі менше за населенням. Крім того, 70% із собак у Калуші — «дівчатка». Крім того, я помічаю, що все більше із безпритульних собак — із видимим ознаками різних захворювань, — констатувала Леся Лукіянчук.

 

Обговорювали і можливість стерилізації тварин «власними силами». Один із ветеринарів-приватних підприємців міста згодився займатися стерилізацією собак. Проте, ціна кожної такої операції — 300 гривень. Були попередні домовленості із тим, щоб спеціально для цих потреби виділити й обладнати приміщення. Проте, наразі вирішення проблеми «вперлося» у відсутність коштів. А собаки у Калуші і надалі множаться.

 

— Безпритульні собаки — це не проблема. Це вже катастрофа. У нас у місті зникли безпритульні коти, бо їх зажерли безпритульні собаки. Тепер черга скаржитися лошатникам, чи що? Я особисто знаю кілька випадків, коли знайомих кусали безхатьки. Не варто думати, що безпритульна собака — не агресивна. Вона уже, фактично, не свійська, а — дика. Це, практично, та ж дика собака бінго, яку колись приручила людина. Вони ж повертаються до своїх генетичних коренів! — наголошує голова громадської екологічної організації «Зелений рух «Карпати» Михайло Довбенчук. — Верховна Рада ратифікувала конвенцію про захист тварин. Але я думаю, що доцільно звернутися до парламентарів із необхідністю прийняття закону про захист людей від тварин. І, найперше, з чого слід починати, — із свідомості власників. Я бігаю щоранку на стадіоні «Хімік». Одного разу на мене ледь не накинувся собака бойової породи — власник намагався якось його стримати, але, що він робить «теляті»? Тож, думаю, слід розпочати із власників. Наприклад, ввести примусову паспортизацію тварин. Народилася тварина — отримала паспорт. Померла — власник здав паспорт. Крім того, великих собак, у першу чергу — бійцівських порід, слід заборонити утримувати у квартирах. Хочете собачку — тримайте маленьку. Бо ж багато так званих любителів собак багато — придбають собаку, а потім, потримавши кілька місяців, викидають. Ви ж подивіться: чимало із безпритульних собак — породисті! Люди просто доведені до відчаю. Якщо ситуація не зміниться, то боюся, що люди просто почнуть виправляти ситуацію власними силами. І це, швидше за все, не будуть гуманні методи.

 

Як уже писали “Вікна”, з серпня 2009 року у Калуші працює притулок для бездомних тварин. Група ентузіастів об’єдналася у громадську організацію “Товариство захисту тварин”. Але тільки торік притулок отримав бюджетне фінансування, а частина членів товариства — “перейшла” на зарплату у штат КП “Екосервіс”.

 

Як повідомляли ”Вікна”, 100 тис. гривень — орієнтована ціна вирішення проблеми Калуша із бродячими собаками. Принаймні, такий висновок можна зробити з листа, який надійшов у відповідь на запит Громадської ради при Калуській міській раді. Плюс — поточні витрати на проведення стерилізації тварин. Голова Громадської ради Володимир Сакулич ще у червні обіцяв, що Громадська рада звертатиметься до депутатів міської ради із пропозицією обговорити питання на депутатських комісіях та — винести на розгляд сесії.

 

Питання винесли — але — не за ініціативою Громадської ради, а — за зверненням депутатів. Нагадаємо, питання безпритульних тварин на одній із останніх сесій Калуської міської ради підняв і депутат Іван Ляхович(НРУ). Як зазначив міський голова Калуша Ігор Насалик, наразі у притулку перебуває 180 собак. Проте, проблеми це не вирішує. Депутати домовилися, що врахують проблему вже наступного року, коли буде новий бюджет.

 

Громадська рада ж планує скликати із цього приводу «круглий стіл». Орієнтовна дата — 28 листопада.


08.11.2013 624 2
Коментарі (2)

Dj 2013.11.08, 18:28
Віддати Насалику в Конча-Заспу, най бавить і годує )))
вася 2013.11.08, 22:11
пи...ць проблема, взвод солдат з АК і проблеми немає, безкоштовно
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

593
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2008
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33353
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2245
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2981
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5054 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

360

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1123

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

729

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

936
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

224
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

528
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

606 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1092
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

924
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1010
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

786
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30159 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

832
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3798
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

451
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

485