Як повідомив на підсумковій прес-конференції голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, з Калуша й надалі вивозитимуть гексахлорбензол. За межі Прикарпаття уже вивезено майже 9 тисяч тонн цих отрутохімікатів, на що держава виділила більш ніж 300 млн. грн.
Також для покращення екологічної ситуації в регіоні, за словами голови ОДА, на Домбровському кар'єрі побудовано північний борт і розсолопромисел, накрито золовідвал.
«В цілому за минулий рік уряд для Калуша виділив 450 млн. грн. Це суттєва допомога», - переконаний Михайло Вишиванюк.
Голова ОДА поінформував прикарпатських журналістів про те, що цього року у Калуші планується розпочати будівництво нового заводу з виробництва калійних добрив.
На травень перенесено відкриття калуського підприємства з випуску суспензійного полівінілхлориду, що є сировиною для виготовлення вікон, поліетиленових труб, деталей до кораблів, літаків, автомобілів. Дотепер суспензійний полівінілхлорид, за словами Михайла Вишиванюка, завозився в Україну з Південної Кореї.
«Завод ще не запущено, а вже надходить чимало дзвінків, як і де можна буде отримувати цю продукцію. А вона може дати можливість побудувати у Калуші близько 10-ти заводів-супутників», - наголосив голова облдержадміністрації.
«Завданням із завдань» назвав Михайло Вишиванюк будівництво на теренах області сміттєпереробного заводу. Щодо цього тривають переговори з інвесторами. Голова ОДА розповів, що, перебуваючи у столиці Австрії, бачив тамтешній завод з переробки сміттєвих відходів. Він розташований у самому центрі Відня і не створює жодних незручностей мешканцям.
13