У Калуші жеребкування в перший клас не буде

Останні тижні виявилися «гарячими» для батьків майбутніх першокласників – цього року їхні діти починають вчитися за стандартами «Нової української школи». Наказом Міністерства освіти України цього року запроваджено новий порядок зарахування у перший клас.

Якщо, наприклад, планова мережа в певній школі передбачає відкриття двох перших класів, то заклад максимально може прийняти 60 дітей. У випадку, якщо заяв від батьків у цю школу надійшло більше, то зарахування відбувається у такому порядку: в першу чергу зараховують дітей, які проживають на території обслуговування закладу і надають підтверджуючий документ; в другу чергу зараховують дітей, які мають право на першочергове зарахування (брат або сестра яких вже навчаються у цьому закладі чи тут працює хтось з батьків майбутнього першокласника); на вакантні місця зараховують інших дітей.Причому, якщо заяв більше, ніж бажаючих,  то проводиться жеребкування, пишуть Вікна.

Урядове нововведення обурило батьків. У Калуші з цього приводу 29 травня навіть зареєстрували петицію під назвою «Дозволити батькам самим обирати школу для своїх дітей», яку станом на 7 червня підписали шестеро калушан.

Але, як з’ясувалося, через новий порядок калушани непокоїлися даремно: у навчальні заклади зарахували всіх бажаючих і потреби проводити жеребкування немає. Так, заяви у школи батьки майбутніх першокласників мали подати до 31 травня. А 1 червня на офіційних сайтах міських шкіл вже оприлюднені накази про зарахування, і вони свідчать, що всі заяви задоволені, а в більшості закладів залишаються вакантні місця.

Так, у першій школі мережею заплановано утворити два перших класи. Станом на початок червня на навчання зараховано 51 дитину, більшість – це діти, які проживають на вулицях, закріплених за навчальним закладом. Школа ще має можливість добрати 9 першокласників.

У другій школі формується три перших класи. Згідно з оприлюдненим наказом, сюди зараховано 87 першокласників, тобто три вакантні місця ще є. Причому у цей навчальний заклад з 1 вересня підуть вчитися всього 23 учні з території обслуговування школи, ще 31 дитина скористалася правом на першочергове зарахування, 33 – зараховані на вільні місця. Загалом це одна з небагатьох шкіл, де з території обслуговування зараховано меншість учнів. В управлінні освіти пояснюють, що досі школа була спеціалізованою і не мала своєї території обслуговування. Цього року за нею закріпили вулиці і будинки, які раніше відносилися до десятої школи. Загалом територія невелика, тому у другу школу, де і далі буде можливість поглибленого вивчення англійської мови, можуть віддавати своїх дітей  бажаючі незалежно від місця проживання. Що і відбулося цього року.

Третя школа – одна з найбільших. Тут за плановою мережею буде чотири перших класи. Згідно з опублікованим на сайті закладу наказом, зараховані на навчання 118 дітей, з них 79 учнів – з території обслуговування, 17 – мали право на першочергове зарахування і 22 – прийняли на вільні місця. Школа має ще два вільних місця.

У четвертій школі буде два перших класи. Сюди зараховано 43 дитини. З них 35 – з території обслуговування , 1 дитина мала право на першочергове зарахування, решту – на вільні місця. У перші класи тут ще можуть прийняти 17 дітей.

У п’ятій школі за плановою мережею буде три перших класи. Станом на 1 червня у перший клас зараховано 80 дітей, з них 64 – з території обслуговування закладу, 5 дітей мали право на першочергове зарахування, 11 – на вільні місця. Ще 10 вільних місць є в резерві.

У шостій школі з 1 вересня також відкриваються три перших класи. У перший клас сюди зарахували 75 дітей, 15 місць фактично є вакантними. Із зарахованих дітей більшість –  69 – проживають на території, яка закріплена за школою, 1 дитина мала право бути зарахованою першочергово, 5 – прийняли на вільні місця.

У три перших класи сьомої школи станом на 1 червня зараховано 75 дітей. З  них більшість – 66 –  з території обслуговування закладу, решту дітей мали право на першочергове зарахування. Крім того, ще 10 заяв надійшло на вільні місця. Усіх бажаючих зарахують після того, як буде перевірено, чи батьки одночасно не подавали заяви в інші школи. І навіть після цього ще залишаться вакантних місць для першокласників.

Восьма і дев’ята школи є малими. Цього року, як і в попередньому, тут буде по одному першому класу. У восьмій школі на 1 червня на навчання зараховані 9 дітей, вакантним є 21 місце, у дев’ятій – 15 дітей, залишається 15 вільних місць.

Лише два заклади освіти не мають вільних місць у перших класах  – це десята й одинадцята школи. У десятій школі за плановою мережею передбачалося відкрити чотири перших класи на 120 дітей, у одинадцятій – три класи на 90 дітей. І вони вже повністю сформовані. Втім, зазначають в управлінні освіти, більше заяв сюди не надійшло, тому проводити жеребкування не було потреби.

Загалом планувалося, що у перші класи в Калуші цього року піде 720 дітей. Реально їх буде більше – як мінімум 760. Причому, зважаючи на те, що більшість навчальних закладів мають вільні місця, батьки, які вже подали заяву, наприклад, у заклад на території обслуговування якого вони проживають, але хотіли б, щоб їхня дитина вчилася в іншій школі, ще можуть передумати. Якщо омріяна школа має вільні місця, то до 15 червня можна подати нову заяву. Але перед тим треба анулювати попередню.

Цьогорічне зарахування у перший клас було екстремальним ще й тому, що всі документи батьки мали подати у школу до кінця травня і, відповідно, мали забрати їх з дошкільного навчального закладу. Відтак, діти, які ще б могли відвідувати дитячий садочок до липня, втратили таку можливість. І тепер частина батьків мають клопіт з тим, куди прилаштувати дитину влітку.

Вже оголошено, що наступного року правила прийому у перший клас зміняться. Дітей прийматимуть у школи не за територіальним принципом, а відповідно до електронної черги. Тобто головним буде вчасно, поки ще є незаповнені місця, записатися в чергу до вибраного закладу.

Також, як повідомили в управлінні освіти, цього року планують сформувати п’ять перших класів, які будуть навчатися за програмою «Інтелект України»: по одному – в другій, третій і п’ятій школах і два – в десятій. Минулого навчального року за програмою навчався один перший клас в десятій школі. Тривалий час існувала невизначеність щодо можливості продовження навчання дітей за цією програмою у другому класі, а також створення нових класів. Лише у травні Державна служба якості освіти погодила, що програма «Інтелект України» відповідає Новій українській школі. Щоб потрапити у клас, який навчається за програмою «Інтелект України», потрібна згода батьків, адже саме за їхні кошти для дітей купують спеціально розроблені під програму всі навчальні матеріали: підручники, зошити, роздатковий матеріал. Напрямок навчання за програмою «Інтелект України» різниться від традиційного. Але, як показав минулорічний досвід десятої школи, і діти, і їхні батьки задоволені і тим, як відбувається навчання, і його результатом. 


11.06.2018 693
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2146
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19071
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1700
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1184
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2237
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3820

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1946

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

659

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1281

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1436
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

348
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

866
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24371
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

597
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

591
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

727
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1622
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7995
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

407
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

752
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2016 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

714