У Калуші жеребкування в перший клас не буде

Останні тижні виявилися «гарячими» для батьків майбутніх першокласників – цього року їхні діти починають вчитися за стандартами «Нової української школи». Наказом Міністерства освіти України цього року запроваджено новий порядок зарахування у перший клас.

Якщо, наприклад, планова мережа в певній школі передбачає відкриття двох перших класів, то заклад максимально може прийняти 60 дітей. У випадку, якщо заяв від батьків у цю школу надійшло більше, то зарахування відбувається у такому порядку: в першу чергу зараховують дітей, які проживають на території обслуговування закладу і надають підтверджуючий документ; в другу чергу зараховують дітей, які мають право на першочергове зарахування (брат або сестра яких вже навчаються у цьому закладі чи тут працює хтось з батьків майбутнього першокласника); на вакантні місця зараховують інших дітей.Причому, якщо заяв більше, ніж бажаючих,  то проводиться жеребкування, пишуть Вікна.

Урядове нововведення обурило батьків. У Калуші з цього приводу 29 травня навіть зареєстрували петицію під назвою «Дозволити батькам самим обирати школу для своїх дітей», яку станом на 7 червня підписали шестеро калушан.

Але, як з’ясувалося, через новий порядок калушани непокоїлися даремно: у навчальні заклади зарахували всіх бажаючих і потреби проводити жеребкування немає. Так, заяви у школи батьки майбутніх першокласників мали подати до 31 травня. А 1 червня на офіційних сайтах міських шкіл вже оприлюднені накази про зарахування, і вони свідчать, що всі заяви задоволені, а в більшості закладів залишаються вакантні місця.

Так, у першій школі мережею заплановано утворити два перших класи. Станом на початок червня на навчання зараховано 51 дитину, більшість – це діти, які проживають на вулицях, закріплених за навчальним закладом. Школа ще має можливість добрати 9 першокласників.

У другій школі формується три перших класи. Згідно з оприлюдненим наказом, сюди зараховано 87 першокласників, тобто три вакантні місця ще є. Причому у цей навчальний заклад з 1 вересня підуть вчитися всього 23 учні з території обслуговування школи, ще 31 дитина скористалася правом на першочергове зарахування, 33 – зараховані на вільні місця. Загалом це одна з небагатьох шкіл, де з території обслуговування зараховано меншість учнів. В управлінні освіти пояснюють, що досі школа була спеціалізованою і не мала своєї території обслуговування. Цього року за нею закріпили вулиці і будинки, які раніше відносилися до десятої школи. Загалом територія невелика, тому у другу школу, де і далі буде можливість поглибленого вивчення англійської мови, можуть віддавати своїх дітей  бажаючі незалежно від місця проживання. Що і відбулося цього року.

Третя школа – одна з найбільших. Тут за плановою мережею буде чотири перших класи. Згідно з опублікованим на сайті закладу наказом, зараховані на навчання 118 дітей, з них 79 учнів – з території обслуговування, 17 – мали право на першочергове зарахування і 22 – прийняли на вільні місця. Школа має ще два вільних місця.

У четвертій школі буде два перших класи. Сюди зараховано 43 дитини. З них 35 – з території обслуговування , 1 дитина мала право на першочергове зарахування, решту – на вільні місця. У перші класи тут ще можуть прийняти 17 дітей.

У п’ятій школі за плановою мережею буде три перших класи. Станом на 1 червня у перший клас зараховано 80 дітей, з них 64 – з території обслуговування закладу, 5 дітей мали право на першочергове зарахування, 11 – на вільні місця. Ще 10 вільних місць є в резерві.

У шостій школі з 1 вересня також відкриваються три перших класи. У перший клас сюди зарахували 75 дітей, 15 місць фактично є вакантними. Із зарахованих дітей більшість –  69 – проживають на території, яка закріплена за школою, 1 дитина мала право бути зарахованою першочергово, 5 – прийняли на вільні місця.

У три перших класи сьомої школи станом на 1 червня зараховано 75 дітей. З  них більшість – 66 –  з території обслуговування закладу, решту дітей мали право на першочергове зарахування. Крім того, ще 10 заяв надійшло на вільні місця. Усіх бажаючих зарахують після того, як буде перевірено, чи батьки одночасно не подавали заяви в інші школи. І навіть після цього ще залишаться вакантних місць для першокласників.

Восьма і дев’ята школи є малими. Цього року, як і в попередньому, тут буде по одному першому класу. У восьмій школі на 1 червня на навчання зараховані 9 дітей, вакантним є 21 місце, у дев’ятій – 15 дітей, залишається 15 вільних місць.

Лише два заклади освіти не мають вільних місць у перших класах  – це десята й одинадцята школи. У десятій школі за плановою мережею передбачалося відкрити чотири перших класи на 120 дітей, у одинадцятій – три класи на 90 дітей. І вони вже повністю сформовані. Втім, зазначають в управлінні освіти, більше заяв сюди не надійшло, тому проводити жеребкування не було потреби.

Загалом планувалося, що у перші класи в Калуші цього року піде 720 дітей. Реально їх буде більше – як мінімум 760. Причому, зважаючи на те, що більшість навчальних закладів мають вільні місця, батьки, які вже подали заяву, наприклад, у заклад на території обслуговування якого вони проживають, але хотіли б, щоб їхня дитина вчилася в іншій школі, ще можуть передумати. Якщо омріяна школа має вільні місця, то до 15 червня можна подати нову заяву. Але перед тим треба анулювати попередню.

Цьогорічне зарахування у перший клас було екстремальним ще й тому, що всі документи батьки мали подати у школу до кінця травня і, відповідно, мали забрати їх з дошкільного навчального закладу. Відтак, діти, які ще б могли відвідувати дитячий садочок до липня, втратили таку можливість. І тепер частина батьків мають клопіт з тим, куди прилаштувати дитину влітку.

Вже оголошено, що наступного року правила прийому у перший клас зміняться. Дітей прийматимуть у школи не за територіальним принципом, а відповідно до електронної черги. Тобто головним буде вчасно, поки ще є незаповнені місця, записатися в чергу до вибраного закладу.

Також, як повідомили в управлінні освіти, цього року планують сформувати п’ять перших класів, які будуть навчатися за програмою «Інтелект України»: по одному – в другій, третій і п’ятій школах і два – в десятій. Минулого навчального року за програмою навчався один перший клас в десятій школі. Тривалий час існувала невизначеність щодо можливості продовження навчання дітей за цією програмою у другому класі, а також створення нових класів. Лише у травні Державна служба якості освіти погодила, що програма «Інтелект України» відповідає Новій українській школі. Щоб потрапити у клас, який навчається за програмою «Інтелект України», потрібна згода батьків, адже саме за їхні кошти для дітей купують спеціально розроблені під програму всі навчальні матеріали: підручники, зошити, роздатковий матеріал. Напрямок навчання за програмою «Інтелект України» різниться від традиційного. Але, як показав минулорічний досвід десятої школи, і діти, і їхні батьки задоволені і тим, як відбувається навчання, і його результатом. 


11.06.2018 675
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1196
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

413
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14292 19
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1649
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

933
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6280

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

696

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1522

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1326

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1208
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

569
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

714
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1629
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

647
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

937
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5981
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13933
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

316
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

609
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

539
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

853 2