У Калуші реорганізували станцію швидкої медичної допомоги

Цього тижня Калуська міська рада підтримала проект рішення про реорганізацію Комунального закладу «Станція швидкої та невідкладної медичної допомоги» Калуської міської ради Івано-Франківської області».

Згідно з рішенням Калуська станція швидкої допомоги припиняє своє існування в статусі комунального закладу та приєднується до комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», інформує Фіртка з посиланням на  "Вікна".

Як пояснила заступник міського голови Наталія Табачук, останні п’ять років Калуська станція швидкої медичної допомоги перебуває в оперативному управлінні обласного центру і звідти фінансується. Реформування пов’язане як з медичною реформою – лише комунальні некомерційні підприємства з наступного року зможуть фінансуватися через Національну службу здоров’я України.

На пленарному засіданні сесії Наталія Табачук зазначила, що місто має створений міською радою комунальний заклад, який має свій статут, причому обслуговує Калуш і Калуський район. Обласна рада прийняла рішення про реорганізацію і перетворення на комунальне некомерційне підприємство обласного Центру екстреної медичної допомоги 17 травня. За словами Наталії Табачук, напередодні відбулася нарада за участі в. о. профільного міністра Уляни Супрун та заступників міністра. Йшлося про те, що медична реформа не буде мати зворотного шляху: прийняті всі закони і підзаконні акти для впровадження змін.

У міської ради був вибір: залишити «швидку» в статусі комунального закладу і утримувати її за рахунок міського бюджету, або реорганізувати шляхом приєднання до обласного комунального некомерційного підприємства. Обрано другий варіант. Окрім того, ще не визначили, щоб буде з майном комунального закладу, яке хоч і передане в оперативне управління, проте належить громаді міста. «Про це будемо говорити, коли будемо затверджувати передавальний акт. Буде визначено яке це майно і прийнято рішення передаємо його у власність чи в оперативне управління. Нам рекомендують передати майно у власність територіальної громади області, тоді вони б вклади кошти у ремонти», - повідомила Наталія Табачук.

Депутат міської ради Володимир Павлів прогнозує: реорганізація призведе до того, що калушани матимуть проблеми з викликом «швидкої». Депутат зазначив:

«Зараз на базі обласних станцій формують підприємства, які мають обслуговувати області. Скоріш за все у Калуші не буде структурного підрозділу, а лише підстанція. Прив’язки до території не буде, скільки машин залишать у Калуші буде вирішувати область. Тому є прохання задуматися про майбутнє».

За його словами, значно зменшується перелік захворювань і станів, на які можна буде викликати «швидку». Сімейні лікарі зараз не ходять на виклики, швидка теж не буде виїжджати на багато викликів, лише, якщо є загроза для життя людини, або важкі випадки. Як зазначив Володимир Павлів, в Україні працюють пілотні проекти з реформи швидкої допомоги і там ситуація є болісною для людей. Депутат упевнений: кількість машин на Калущині — зменшиться, а єдиний  для області диспетчерський центр буде переадресовувати виклики на первинку. Тож, він пропонує міській владі розглянути питання коштом міського бюджету на базі міського центру первинної медико-санітарної допомоги організувати міські бригади і, таким чином, заповнити  вакуум та полегшити ситуацію для людей.

Наталія Табачук відповіла, що час покаже і треба подивитися як працюватиме нова модель. До того, за її словами, в Калуші передбачено виїзд педіатрів і терапевтів додому — для цього нещодавно закупили автомобіль. Проте, як каже Володимир Павлів, відвідувати пацієнтів вдома зараз не є обов’язком лікаря первинної ланки, тож, багато з них відмовляються і рекомендують викликати «швидку».


26.05.2019 1129 1
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2324
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1075
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1036
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2200
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3634
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2579 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

887

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

767

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

716

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

702
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10386
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1231
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5362
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1083
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2878
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1232
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

464
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

332 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

771
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

663
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

713